Час не завжди загоює рани

Ані час, ані процеси головного мозку не можуть вилікувати рани на 100%. Важливо прийняти те, що сталося, і рухатися далі.
Час не завжди загоює рани

Останнє оновлення: 06 січня, 2019

Час іноді може вилікувати й загоїти рани, допомагаючи вам забути про біль і побачити речі в іншому світлі. Але пам’ятайте, що жоден із травматичних досвідів не зникне назавжди, ви просто згадуватимете їх з меншим болем, ніж раніше.

Можливо, ви не раз чули фразу “Час лікує всі рани” і допомагає навчитися на негативі, крізь який ви пройшли.

Але важливо прояснити кілька аспектів. Ваш розум ніколи не забуває, і не всі хворобливі переживання стають повчальними уроками. Час не завжди гоїть рани.

Насправді, замість того, щоб навчити вас чомусь, втрата або інші хворобливі переживання можуть просто змусити вас прийняти деякі факти без будь-якої анестезії.

У вас немає вибору, окрім як визнати, що “ніщо не вічне”. Те, що ви приймаєте на віру сьогодні, завтра може стати складним і невизначеним.

Ми запрошуємо Вас розглянути ці питання.

Рани, які нанесло вам життя

Втрата близької людини, емоційний розлад, припинення дружби, зрада, невдача в чомусь, де ви хотіли домогтися успіху – з всім цим, вам, можливо, доведеться зіткнутися у житті.

Ви часто читаєте або чуєте фрази на кшталт: “Для того, щоб зрозуміти життя, необхідно страждати”. Це не завжди правильно. Такі життєво важливі процеси навчання відбуваються в різних формах, і щасливі моменти також можуть бути прекрасними вчителями, які стимулюють рухатися вперед.

Читайте також статтю: Йога лікує депресію

Травматичні події та рани часто заганяють вас у “пастку”. Ви припиняєте рухатися вперед через те, що зазнали сильного болю. Що ви можете зробити в цих випадках? Яких стратегій треба дотримуватися, коли страждання починає вас пригнічувати?

серце


Вчіться жити з порожнечею

Немає чарівної формули, щоб вивести вас із ситуації, у якій ви опинилися в певний момент у житті. Немає таблетки для лікування ран або стирання болю, і жодна машина часу не дозволить вам уникнути певних фактів.

  • Рани, подобається вам це чи ні, завжди будуть. Час не є ідеальним архітектором, який здатний їх стерти, але він допоможе вам вилікуватися і відчувати менше болю. Ви зможете існувати разом із болем.
  • Багато людей навчилися жити з порожнечею: відсутністю коханої людини, шрамом від поганого рішення, втраченим коханням.
  • У цих випадках важливо не дати стражданням взяти вас в полон. Ви не можете підгодовувати нездатність боротися. Не кажіть: “Після цього більше не варто жити” або “Я ніколи не буду щасливий знову”.

Ключ полягає в тому, щоб працювати над прийняттям. Те, що сталося, дійсно відбулося, така вже реальність, і ваш єдиний варіант – прийняти її та себе в новій ситуації.

Любов до себе

Життя час від часу гойдає вас на хвилях, які можуть бути холодними й безглуздими. Як воно могло відняти людину, яку ви любили найбільше? Чому це сталося з вами, якщо ви хороша людина і завжди прагнете кращого для всіх?

Іноді, коли ви стаєте одержимі пошуками сенсу там, де його немає, замість того, щоб залікувати рани, ви додатково їх підживлюєте. Не варто так робити.

океан з волосся

Коли ви проходите крізь болісне випробування, легко забути про один конкретний аспект: турботу про себе і любов до себе.

При зіткненні з ударами життя немає нічого кориснішого, ніж прислухатися до себе, поглянути на факти й пам’ятати про те, що ви заслуговуєте бути щасливими знову.

  • Якщо ви втратили когось, не забувайте далі посміхатися до тієї людини, яка завжди буде жити у вашому серці та пам’яті.
  • Якщо хтось зробив вам боляче, не підгодовуйте біль, тому що ви просто підсилюєте збитки, яких вам завдали. Прийміть факти, а потім вирвіться на свободу і втечіть. Струсіть свої тіні й воскресніть після ран.

Поранена душа не може загоїтися повністю. Ваші рани залишаться назавжди, але серце буде битися далі.

Дозвольте собі бути щасливими знову. Живіть життям, на яке ви заслуговуєте.  • Титаренко, Т. (2017). Щастя, здоров’я, благополуччя. Досягнення недосяжного. Психологія Особистості. https://doi.org/$$CISSN$$V1565-8090
  • Пурло, О. (2009). “Суб’єктний” та “авторський” підходи до життєтворчості особистості. Соціальна Психологія.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.