Як прискорити метаболізм, щоб ефективно схуднути

Фізичні навантаження - це один із найкращих способів прискорити метаболізм і схуднути, адже він працює навіть після того, як ви закінчили.
Як прискорити метаболізм, щоб ефективно схуднути

Останнє оновлення: 27 серпня, 2020

Термін «метаболізм» сьогодні досить популярний, і це пов’язано з його зв’язком із втратою та набором ваги. Більшість людей не знає, що поза цими функціями метаболізм – це складний набір хімічних процесів, основна функція яких – перетворення їжі в енергію. Дізнайтеся, як можна прискорити метаболізм.

Його діяльність має визначальне значення для оптимальної роботи клітин. Насправді це частина таких процесів, які керують глюкозою в крові та здоров’ям серцево-судинної системи.

Однак певні шкідливі звички та гормональні проблеми можуть уповільнити вашу активність та знизити здатність виконувати ці завдання.

Як наслідок, виникає помітне збільшення ваги, а разом з цим і розлади здоров’я, які можуть вплинути на вашу якість життя.

Тому ви повинні зрозуміти, яку роль він відіграє у вашому тілі. Крім того, дізнайтеся, як можна активувати його для кращого контролю над вагою.

У сьогоднішній статті ми хочемо виділити деякі важливі метаболічні особливості. Ви можете допомогти оптимізувати його функції, якщо йдеться про схуднення.

Набір м’язової маси – найкращий спосіб прискорити метаболізм і схуднути

як прискорити метаболізм
Одним із головних ключів до підвищення швидкості обміну речовин є нарощування м’язової маси за допомогою фізичних вправ та збалансованого харчування.

М’язи метаболічно активніші у порівнянні з жировою або кістковою тканиною, тому для їх роботи потрібно більше калорій.

Таким чином, зміцнення худорлявої маси тіла може сприяти збільшенню витрат енергії, навіть коли ви відпочиваєте.

Контроль глюкози має ключове значення для обміну речовин

Усі види їжі певним чином позначаються на рівні глюкози в крові. Ваше тіло метаболізує їх і перетворює на енергію.

Однак їжа, яка багата на прості вуглеводи та рафіновані цукри, змінює рівень глюкози в крові, а дисбаланси сповільнюють ваш метаболізм.

Щоб стабілізувати рівень, потрібно обмежити споживання такої їжі. Натомість збільшуйте джерела білка та складних вуглеводів.

Сон впливає на метаболізм і призводить до збільшення ваги

сон може прискорити метаболізм
 • Належна якість сну дуже важлива, щоб уникнути такого метаболізму, що призводить до збільшення ваги.
 • Ваш організм здійснює певні обмінні процеси під час сну і заряджає свої «батареї» на наступний день – ви повинні спати щонайменше 8 годин.
 • Також ваш метаболізм виділяє гормони, які контролюють ваше бажання їсти протягом цього часу, тому ви повинні уникати зайвих калорій безпосередньо перед цим періодом.
 • Якщо ви спите менше, ніж потрібно, це збільшує вироблення гормонів голоду і з часом призводить до збільшення ваги.

Споживання води має важливе значення

Щоденне споживання води – одна з найкращих звичок, яку ви можете застосувати для оптимізації метаболічних функцій.

Насправді зневоднення організму призводить до змін у цих процесах, що спричиняє збільшення ваги, а це, своєю чергою, – вірний шлях до хвороб.

Найголовніше те, що вода не містить калорій, а також найкраще підтримує органи, які фільтрують відходи з крові.

Важливість хорошого сніданку

сніданок для прискорення метаболізму
Багато людей помилково вважають, що пропуск сніданку сприяє схудненню. Проте вони не знають, це може мати протилежний ефект.

Сніданок – найважливіший прийом їжі не тільки тому, що це джерело енергії, якої організм потребує протягом дня, а тому, що це важливо для правильної роботи метаболізму.

Пропуск їжі протягом тривалого періоду часу лише запускає реакцію організму, і він починає накопичувати енергію. Як наслідок, погіршуються фізична та розумова працездатність.

Порушений обмін речовин

На жаль, є люди, метаболізм яких не працює належним чином, попри здорові звички.

 • Це пояснює, чому деякі люди втрачають вагу легко, тоді як інші повинні подвоїти зусилля, щоб побачити результати.
 • Окрім того, це пов’язано з тим, що деякі гормони беруть участь у метаболічній функції та сповільнюють ці процеси, коли виникає дисбаланс.
 • Метаболізм може бути порушений через надмірне накопичення токсинів та розвиток певних захворювань у основних системах.
 • Нарешті, метаболічний темп сповільнюється в міру старіння і призводить до труднощів, які ми зможемо виправити, якщо поставити собі таку мету.

Чи знаєте ви щось із цього про ваш метаболізм? Спробуйте виробити здоровіші звички, які приносять користь вашому здоров’ю та допомагають підтримувати вашу оптимальну вагу, тепер, коли ви знаєте більше про те, як прискорити метаболізм. • Stokes T., Hector AJ., Morton RW., McGlory C., Phillips SM., Recent perspectives regarding the role of dietary protein for the promotion of musle hypertrophy with resistance exercise training. Nutrients, 2018.
 • Luo HQ., Cao PY., Zuo ZL., Wu K., et al., Sleep duration and abdominal obesity in elderly in china. Sichuan Da Xue Xue Bao Yi Xue Ban, 2017. 48 (4): 584-588.
 • Jeong JN., Effect of pre meal water consumption on energy intake and satiety in non obese young adults. Clin Nutr Res, 2018. 7 (4): 291-296.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.