Як розрахувати свої фертильні дні

Незалежно від того, чи хочете ви завагітніти чи хочете цього уникнути, завжди корисно знати, як розрахувати свої фертильні дні. Однак це не завжди просто і це не точно.
Як розрахувати свої фертильні дні

Останнє оновлення: 28 листопада, 2019

Щоб завагітніти, вам потрібно знати, як розрахувати фертильні дні. Те саме стосується уникнення вагітності. Однак визначити фертильні дні зі 100% точністю неможливо. Пам’ятайте, обчислення цих днів завжди приблизне.

Важливо пам’ятати, що календар овуляції, тести, що вимірюють рівень гормонів, та обладнання, яке вимірює температуру та склад слизової шийки матки, не є точними, коли ви хочете підрахувати свої фертильні дні.

Як розрахувати свої фертильні дні

Менструальний цикл – це проміжок часу, який проходить між двома менструальними періодами. Перший день менструації – це початок нового циклу. У кожної жінки індивідуальний цикл, який може змінюватися від місяця до місяця.

Крім того, тривалість жіночого циклу зазвичай змінюється протягом життя. Ваш цикл, можливо, тривав 26 днів, коли вам було 18, а через десять років він може змінитися і тривати довше або менше часу. Він також міняється після вагітності.

Нерегулярний менструальний цикл не має викликати занепокоєння. Це нормально. Просто знайте, що вам потрібно бути більш уважними до свого циклу, якщо ви хочете завагітніти, або якщо ви думаєте, що у вас може бути аменорея (відсутність менструації), якщо ви не вагітні.

Коли відбувається овуляція?

як розрахувати фертильні дні
У циклі з 28 днів, що є нормою тривалості менструального циклу, овуляція відбуватиметься приблизно на 14 день циклу. Це означає, що фертильні дні в регулярному менструальному циклі зазвичай приходять між 8 та 15 днями циклу.

Тому є приблизно 6 фертильних днів: п’ять днів до овуляції та день овуляції.

Яйцеклітина може вижити 12-18 годин після вивільнення. Потім вона помирає, позначаючи кінець фертильних днів для жінки з регулярним менструальним циклом. Однак не у всіх жінок регулярний цикл, який триває однакову кількість днів у місяці.

Що робити, якщо у вас нерегулярний цикл?

Жінкам з нерегулярними циклами складніше підрахувати фертильний період. Тому навіть за цими оцінками жінкам все ж не вдається завагітніти або запобігти вагітності. Якщо у вас менструації в різний час протягом циклу, легко помилитися, відстежуючи свої дні.

Однак якщо ви хочете розрахувати фертильні дні для нерегулярного менструального циклу, ось що треба зробити. По-перше, ви повинні реєструвати свій менструальний цикл принаймні 6 місяців. Наприклад, він може тривати 22 дні, в інший місяць – 27, потім 31 і так далі. Після цих замірів вам потрібно використати формулу:

  • Відняти 18 днів від найкоротшого циклу і 11 днів від найдовшого менструального циклу. Наприклад: Якщо найкоротший цикл становив 22 дні, а найдовший цикл – 31 день, то 22-18 = 4 і 31-11 = 20.
  • Тому ваш фертильний період припаде між 4 та 20 днями циклу, що становить приблизно 17 днів. Звісно, ця оцінка є неточною та тривалою, але якщо ви намагаєтесь завагітніти, вам варто зайнятися сексом протягом цих днів.

Якщо у вас нерегулярний цикл, найбезпечніше вдаватися до тестів на овуляцію. Вони продаються в аптеках. Необхідно дуже уважно дотримуватися інструкцій. Це найкращий спосіб розрахувати свої фертильні дні, хочете ви запобігти вагітності чи навпаки завагітніти.

Чи корисно знати свої фертильні дні?

Так. Знати свої фертильні дні надзвичайно корисно.

Окрім вагітності, ви також хочете спробувати вплинути на стать своєї дитини, адже кажуть, що для цього знання ваших фертильних днів може стати в пригоді.

Хоча ця теорія не була доведена, кажуть, що займаючись сексом саме в день овуляції, більш ймовірно, що ви народите хлопчика, а секс за 3-5 днів до овуляції збільшує імовірність народження дівчинки.

Чи є симптоми, які показують, що у вас фертильні дні?

Щоб розрахувати свої фертильні дні, ви також повинні знати, як розпізнати ознаки, які посилає ваше тіло. Серед симптомів, які свідчать про те, що незабаром відбудеться овуляція, такі:

  • Збільшення рідини в піхві, яка за кольором і консистенцією дуже схожа на яєчний білок. Вивільнення гормону естрадіолу виробляє більше вагінальної рідини, ніж зазвичай. Це природний механізм змащування піхвового каналу.
  • Прищі – це найбільш ненависний сигнал з усіх, але вони вказують на те, що у жінки овуляція. У цій фазі шкіра стає жирнішою, навіть після підліткового віку.
  • Відзначається незначне підвищення температури тіла, що збігається з вивільненням фолікулів із яйцеклітин. Прогестерон відповідає за це підвищення температури тіла приблизно на один градус.
  • Підвищення статевого лібідо. Це пов’язано з підвищенням рівня гормонів. Ви відчуваєте себе більш привабливими й маєте більше сексуальне бажання. Ваше тіло стає вашим найкращим співучасником.
  • Підвищується апетит під час фази овуляції, адже що організм жінки готовий до можливої ​​вагітності.
  • Ви можете відчути легкий біль у нижній частині живота або судоми, які з’являться і зникають. Це ще один показник овуляції.
  • Зміни настрою. Дратівливість та емоційна нестабільність – також характерні ознаки овуляції.
як визначити фертильні дні

Фінальні міркування

Корисно розуміти своє тіло, якщо йдеться про насолоду від сексуальності, хочемо ми завагітніти чи ні. Не забувайте щороку відвідувати свого гінеколога, щоб перевірити, чи все в порядку з вашим менструальним циклом та репродуктивним здоров’ям.

Ведення здорового та збалансованого життя також має важливе значення для підвищення фертильності. Уникайте стресів, відпочивайте і насолоджуйтесь зустрічами зі своїм коханим, незалежно від того, хочете ви завагітніти чи ні.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.