Коли у вас найбільше шансів завагітніти?

Кожна жінка знає про особливі дні, в які шанс завагітніти значно вищий. В першу чергу потрібно скласти календар і заносити в нього всі дані вашого жіночого циклу.
Коли у вас найбільше шансів завагітніти?

Останнє оновлення: 07 листопада, 2018

Ви намагаєтесь завагітніти і вже не можете дочекатися, коли ж станеться ця щаслива подія? Вам навіть спадало на думку що, можливо, у вас або вашого партнера проблеми з фертильністю? Для початку варто розслабитися і за допомогою наших порад далі визначити, в які саме дні місяця у вас найбільше шансів завагітніти.

Навчіться впізнавати зміни у вашому організмі, а також визначати базальну температуру, і ви одразу ж знатимете, в які саме дні найкраще пробувати зачати дитину.

Зробіть календар

Перший крок у визначенні фертильних днів залежить від регулярності ваших менструацій. Якщо вони завжди приходять вчасно, завдання буде простим. У випадку, коли місячні нерегулярні, потрібно буде пам’ятати всі інші показники, про які ми розповімо.

В обох випадках радимо вам завести собі календар і записувати в нього важливу інформацію, про яку ми розповімо далі. Так ви зможете спостерігати за змінами та тенденціями вашого організму.

Які саме дні найсприятливіші щоб завагітніти?

Для того щоб дізнатися, які дні вашого циклу найсприятливіші для зачаття дитини, або інакше кажучи, дні овуляції, відніміть 14 днів від першого дня ваших наступних місячних. Число 14 досить приблизне. Наприклад, якщо ваш менструальний цикл триває 28 днів, то найфертильніші з них якраз ті, що посередині місячних. Утім потрібно віднімати від наступної менструації і не враховувати ту, що у вас вже була.

Вагітність

Як довго триває цей період?

Не забувайте, що овуляція триває від 12 до 24 годин, а сперма може залишатися живою від 2 до 5 днів, поки не запліднить яйцеклітину. На місяць у вас випадає приблизно 6 фертильних днів. Із цих 6 днів жінки з вищої фертильністю матимуть найбільше шансів у день овуляції та два дні після нього. Саме тому важливо знати інші сигнали, якими тіло сповіщає про цей період.

Сигнали вашого тіла

Наш організм дуже розумний, і про настання  фертильних днів сповіщає через деякі зміни, як-от:

 • Ви почуваєте себе привабливішою.
 • У вас підвищений сексуальний потяг.
 • У вас можуть проявлятися симптоми, схожі до тих, що в період менструації: відчуття дискомфорту, набряклі груди тощо.
 • Виділення з піхви матимуть в’язку текстуру та прозорий колір, схоже до яєчного жовтка. Вони сприятимуть тому, щоб сперма краще могла потрапити до яйцеклітини. Такі виділення з’являться за декілька днів до початку овуляції і з часом ставатимуть густіші та біліші.
 • Базальна температура вашого тіла коливатиметься.
Пара закоханих хоче завагітніти

Слідкуйте за базальною температурою

Якщо ви знатимете базову температуру свого тіла, то не лише зможете визначити фертильні дні, щоб завагітніти, а й враховувати їх, як натуральний спосіб контрацепції. Насправді, це одна із найдавніших систем.

Базальна температура завжди вимірюється, коли ваше тіло перебуває у стані спокою, найкраще – коли ви тільки прокинулись. Бажано використовувати якомога точніший градусник.

Почніть вимірювати температуру на п’ятий день циклу через пряму кишку або в піхві, протягом 3 хвилин. Ось деякі чинники, які можуть вплинути на базальну температуру:

 • три години перед тим ви не спали або страждаєте на безсоння.
 • ви багато рухалися перед тим, як міряти температуру.
 • ви вимірювали температуру в різний час.
 • ви їли на вечерю якісь особливі незвичні страви.
 • у вас простуда або організм ослаблений.
 • ви медитували.
 • ви змінювали термометр.
 • ви вимірювали температуру в іншій частині тіла.
 • тощо

На коли ж випадають ці фертильні дні?

Для того, щоб краще розібратися, зробіть графік.

Перед овуляцією базальна температура вашого організму десь від 36.5 до 36.7 градусів Цельсія. Через гормональні зміни вона може збільшитися на 0.3-0.5 градусів Цельсія за два або три дні до початку овуляції. Температура залишатиметься підвищеною до кінця циклу, коли почнеться наступна менструація 

Для того, аби точно визначити фертильні дні, графік потрібно скласти за два місяці.

Зображення люб’язно надані ilyoungko, Boris SV and Susan.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.