Як схуднути при ходьбі пішки

Як схуднути при ходьбі пішки
Як схуднути при ходьбі пішки

Останнє оновлення: 18 листопада, 2018

Ми вже неодноразово говорили про користь ходьби пішки для здоров’я, і сьогодні знову поговоримо про це у нашому блозі. Ходьба пішки покращує настрій, зменшує стрес, знижує кров’яний тиск.

Щоденна прогулянка пішки є так само корисною, як і кілька фізичних вправ

Але чи справді можливо скинути кілька кілограмів, якщо просто виходити з дому на пішу прогулянку? Можливо, ви вже зараз це робите, але не помітили видимого ефекту на фігурі і не досягли жодних цілей, які ставили перед собою щодо схуднення. Можливо, ви робите щось не так?

Але не впадайте у розпач! Зверніть увагу на поради щодо того, як схуднути від ходьби пішки. Це набагато легше, ніж вам здається!

1. Худнути від ходьби пішки… це справді реально?

 

вимірювання окружності стегна сантиметровою стрічкою

Звичайно, реально. Як ви вже знаєте, будь-яка фізична активність, що потребує зусиль, активізує ваш метаболізм, пришвидшує серцебиття і допомагає спалювати жири.

 • Ходьба пішки — це чудовий спосіб спалити зайві калорії і вуглеводи до того, як вони перетворяться на відкладені жири.
 • Просто ходячи пішки щодня і тримаючи у тонусі своє серцебиття, ви збільшите вашу м’язову масу, спалюючи зайві жири. Чим більшу м’язову масу ви наростите і спалите жирів, тим кращим буде ваш загальний стан здоров’я.
 • Насправді, регулярна ходьба пішки допомагає підвищити рівень метаболізму і спалювати жири, але пам’ятайте, що для того, щоб отримати результат, також необхідно слідкувати за своїм раціоном та обмежити споживання жирної їжі, рафінованого борошна, напівфабрикатів, цукерок, солодких газованих напоїв та подібних продуктів. Простіше кажучи, потрібно дотримуватися здорового способу життя.

2. Які ще фактори потрібно врахувати, щоб худнути під час ходьби пішки?

1. Як довго потрібно ходити пішки?

 

ходьба

Якщо ви хочете відчути результат вже через перші два місяці, ідеально потрібно ходити пішки півгодини двічі на день (вранці та ввечері), щодня. 

Дві піші прогулянки на день допоможуть прискорити метаболізм, спалити більше жирів і наростити м’язи. Якщо ви хочете просто покращити свій настрій і спосіб життя, то можете ходити по півгодини на день. Але для того, щоб худнути ефективніше, потрібно буде ходити двічі на день, бажано не у сонячну годину пік.

Виділіть час на це у своєму розпорядку дня!

2. Як швидко потрібно ходити?

 

ходьба в парку

Хороший жвавий темп ходьби дорівнює 6,5 км/год чи 1,5 км за кожні 15 хвилин. Якщо ви зможете тримати цей темп, то зможете ефективно спалювати жири без зайвого перенапруження організму.

Причиною цього є те, що коли ваше серце працює на 60-70% своєї потужності, організм намагається запастися енергією, відкладаючи її у вигляді жирів, яких ви хочете позбутися, тому це вам зовсім не допоможе схуднути (і також це не допоможе вашим джинсам сидіти на вас краще).

Отже, спробуйте запам’ятати, що потрібно рухатися зі швидкістю 1,5 км за 15 хвилин. Поставте собі це за ціль!

3. Слідкуйте за тим, як ви ходите

 

зручне взуття для ходьби

Дуже важливо думати про те, як саме ви йдете. Зверніть увагу:

 • Ширші кроки не допоможуть вам пройти заплановану відстань швидше. А от збільшення швидкості  допоможе.
 • Зверніть увагу на те, як ви рухаєте щиколотками. Коли ваша п’ята торкається землі, щиколотки повинні бути зігнуті під кутом приблизно 45°. Не більше, ні менше. У іншому випадку, все може закінчитися виникненням проблем зі стопами.
 • Розслабте плечі і старайтесь не напружувати їх.
 • Тримайте голову рівно, інакше ви можете почати відчувати запаморочення чи навіть біль у шиї. Дивіться вперед і тримайте голову у нейтральному положенні, не піднятою і не опущеною. Пам’ятайте про те, що під час ходьби потрібно фокусуватись на об’єктах, що розташовані за 15 метрів перед вами. Це, в свою чергу, допоможе тримати голову в природному, зручному положенні і зняти напруження з шиї.
 • Переконайтесь, що ви не рухаєте бедрами надто активно, і  зосередьтеся на ходьбі з плавними і природними рухами. Ви не повинні відчувати ніякого дискомфорту або напруження.
 • А що робити з руками? Багато людей насправді не знають, що робити з руками під час ходьби: чи треба їх зігнути, чи хай вони просто висять по боках? І як краще? Тримайте їх зігнутими десь на 90°. Під час ходьби важливо дозволити рукам рухатися природно і не тримати їх занадто далеко від тіла. Вам буде легше спіймати ритм, якщо ліва рука рухатиметься синхронно під час кроку правою ногою, і навпаки.
 • Не стискайте руки в кулаки під час ходьби. Розслабте руки.

3. Створіть собі комфортні умови для ходьби

 

за допомогою ходьби пішки можна схуднути

Не вибирайте для ходьби місцевість із камінням чи гравієм. Ви можете оступитися і отримати вивих чи навіть травму стегна. Краще обрати для ходьби рівну поверхню, наприклад тротуари чи доріжки у парках.

Потрібно також обрати зручне взуття із закритими носками, щоб захистити свої стопи. Не забудьте також про правильно підібраний одяг: краще одягати щось, що сидить на вас вільно та «дихає».

І остання рекомендація перед тим, як ви вийдете з дому: якщо ви полюбляєте слухати музику під час ходьби, то будьте дуже обережні.

Навушники можуть відволікати вас від того, що відбувається навколо, саме тому це є дуже частою причиною дорожно-транспортних пригод. Будьте обережні! • Thorogood, A., Mottillo, S., Shimony, A., Filion, K. B., Joseph, L., Genest, J., … Eisenberg, M. J. (2011). Isolated aerobic exercise and weight loss: A systematic review and meta-analysis of randomized controlled trials. American Journal of Medicine. https://doi.org/10.1016/j.amjmed.2011.02.037

 • Kleist, B., Wahrburg, U., Stehle, P., Schomaker, R., Greiwing, A., Stoffel-Wagner, B., & Egert, S. (2017). Moderate Walking Enhances the Effects of an Energy-Restricted Diet on Fat Mass Loss and Serum Insulin in Overweight and Obese Adults in a 12-Week Randomized Controlled Trial. The Journal of Nutrition. https://doi.org/10.3945/jn.117.251744

 • Ryan, A. S., Nicklas, B. J., Berman, D. M., & Dennis, K. E. (2000). Dietary restriction and walking reduce fat deposition in the midthigh in obese older women. American Journal of Clinical Nutrition. https://doi.org/10.1093/ajcn/72.3.708


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.