Як швидко вилікувати ячмінь

У вас з'явився ячмінь, що виглядає жахливо, ніби ви вчора брали участь у бійці. Не хвилюйтесь. З цієї статті ви дізнаєтесь, як швидко вилікувати ячмінь.
Як швидко вилікувати ячмінь

Останнє оновлення: 20 листопада, 2018

Що це на вашому лівому оці? Ви прокинулися із якимось дивним дискомфортом, дивитеся в дзеркало і світ перевертається з ніг на голову. У вас запланована важлива зустріч, а ваше тіло зіграло з вами злий жарт. У вас з’явився ячмінь, що виглядає жахливо, ніби ви вчора брали участь у бійці. Не хвилюйтесь. З цієї статті ви дізнаєтесь, як швидко вилікувати ячмінь.

Що спричиняє ячмінь?

Ячмінь виникає внаслідок запалення у сальних залозах, що розташовані в основі вій або на повіках (сальна залоза Цейс, залоза Молля або мейбомієва залоза). Їх найбільш поширеною причиною є проліферація бактерій золотистого стафілокока, хоча можуть бути залучені й інші патогени. Іншою причиною появи ячменю може бути блефарит (хронічне запалення очей), гормональні зміни в організмі або стрес. Процес загоєння ячменю може зайняти до 20 днів. І, хоча вони зазвичай не становлять серйозної загрози, можуть бути дуже болісними та непривабливими. Якщо проблема не усувається протягом більш тривалого часу, ніж описано, негайно зверніться до лікаря. Ми збираємось розповісти вам про первинні симптоми ячменю, щоб ви могли одразу їх розпізнати:

 • Чутливість до світла;
 • Дискомфорт під час кліпання;
 • Почервоніння в ураженій зоні;
 • Свербіж, печіння, поколювання, або біль у зоні ураження;
 • Закислі очі;
 • Відчуття піску в очах;
 • Набряк повік;
 • Сльозливість очей;
 • Слизові виділення з ураженого ока;
 • Розмитий зір;
 • Поява маленької жовтої або червоної крапки, схожої на прищ, який “можна видавити”.

Наступний крок – визначити тип ячменю, який у вас з’явився, що неважко зробити, оскільки це залежить від зони повіки, де з’явився ячмінь, зокрема:

Зовнішній ячмінь

Червоне запалення на краю повіки, яке зазвичай має жовту голівку, як у прища. Він проходить спонтанно та доволі швидко загоюється.

Внутрішній ячмінь або халязіон

Це – абсцес, розташований далеко від повік, що зазвичай має червону крапку, схожу на прищ. Лікування цього виду ячменю займе більше часу, ніж зовнішній ячмінь. Якщо ви не бачите жодних позитивних змін впродовж 10 днів, необхідно негайно звернутися до лікаря. Дуже рідко трапляються випадки, коли ячмінь не можна вилікувати як слід і, в результаті, залишається затверділа кулька жиру, яка має бути видалена хірургічним шляхом або за допомогою надрізу скальпелем. Скоріше за все, ви не стикнетеся з такою ситуацією, тому давайте перейдемо до позбавлення від болю і запалення за допомогою 10 процедур для швидкого лікування ячменю.

Первинне попередження

Пам’ятайте, що ячмінь зазвичай виникає в результаті впливу бактерій, отже:

 • Не чіпайте, не стискайте, не чухайте, не щипайте і не намагайтесь видавити ячмінь. Ви можете занести інфекцію, пошкодити слізні протоки або навіть очі.
 • Приділяйте більше уваги гігієні, щоб тримати цю зону в чистоті та запобігти інфекції.
 • Не використовуйте косметику, доки не вилікуєте око повністю.
 • Уникайте використання контактних лінз, тому що вони можуть забруднюватись та переносити бактерії до здорового ока.
 • Оскільки очі напряму пов’язані з лімфатичною системою та серцево-судинною системою, ми рекомендуємо проконсультуватися з лікарем перед використанням будь-яких ліків. Це може вплинути на структуру ока та зір.

Отже… як швидко вилікувати ячмінь?

Існує кілька натуральних лікувальних засобів, які можуть полегшити симптоми та допоможуть позбутися ячменю. Але пам’ятайте, що якщо запалення або почервоніння розповсюджується на інші частини обличчя або якщо ячмінь триває занадто довго, необхідно негайно звернутись до лікаря. І, як обіцяли, розповідаємо про 10 лікувальних засобів, що допоможуть швидко вилікувати ячмінь:

Засіб #1: Тепла вода

тепла вода та ячмінь на оці

Це – найбільш поширений спосіб лікування. Закип’ятіть один літр води і дайте йому охолонути до теплого стану. Змочіть чисту тканину в воді та покладіть її на уражену повіку на 10 хвилин. Повторно змочуйте тканину, коли вона стає холодною. Цей процес допоможе витягнути гній з вашого ячменю.

Засіб #2: Акація

Щоб полегшити жахливі болі, які спричиняє ячмінь, можна використовувати акацію. Додайте жменю листя акації до двох склянок окропу. Дайте суміші охолонути, щоб утворився відвар з рослини. Коли відвар охолоне, змочіть чисту тканину в ньому і використовуйте його в якості компресу для ураженої повіки. Необхідно тримати компрес на цій ділянці протягом 10 хвилин, так само, як у попередньому способі лікування.

Засіб #3: Коріандр

Вважається, що коріандр є найбільш ефективним природним лікувальним засобом для лікування ячменю. Зваріть одну чайну ложку насіння кінзи в чашці води. Зачекайте одну хвилину після того, як вода закипить. Дайте відвару охолонути, процідіть і використовуйте його для очищення ураженого ока три рази на день.

Засіб #4: Чайні пакетики

Таніни, що містяться в чайному листі, також допоможуть вилікувати ячмінь. Змочіть один пакетик чаю у теплій кип’яченій воді та покладіть його на ячмінь на 10 хвилин. Робіть це щодня, доки ячмінь не зникне.

Засіб #5: Петрушка

петрушка та ячмінь на оці

Додайте листя петрушки  в одну велику склянку окропу. Це знизить запалення повік та їх чутливість. Дайте відвару настоятись, а потім замочіть у ньому чисту тканину. Використовуйте його як компрес, доки він не охолоне. Робіть це вранці та на ніч перед сном.

Засіб #6: Ромашка

Додайте жменю листя ромашки до двох склянок окропу, щоб позбутися ячменю. Процідіть розчин і дайте йому настоятися. Коли вода стане теплою, змочіть чисту тканину в ньому і помістіть її на уражене око на 10 хвилин. Повторюйте цю процедуру щодня.

Засіб # 7: Куркума

Куркума є природним антибактеріальним засобом. Відваріть дві чашки води з однією чайною ложкою порошку куркуми, доки об’єм рідини не зменшиться вдвічі. Процідіть розчин за допомогою тканини, доки він не стане чистим. Використовуйте піпетку, щоб нанести по 3 краплі розчину в обидва ваших ока. Повторюйте двічі або тричі на день.

Засіб # 8: Помідор

Цей засіб є особливо ефективним для полегшення болю. Відріжте свіжі скибочки помідорів і помістіть їх на уражену ділянку на 5 хвилин. Повторюйте цю процедуру тричі на день. Це не лише зменшує запалення, але й забезпечить вам пружну та красиву шкіру.

Засіб # 9: Алое вера

І знову повертаємося до алое та його численних цілющих властивостей. Розріжте шматок алое вздовж і розкрийте його до середини. Змочіть ватний тампон в прозорій рідині, яку виділяє рослина, і акуратно протирайте ним уражену повіку вранці та на ніч. Потім змийте цю рідину настоєм ромашки або трояндовою водою. Цей засіб також стане у нагоді, коли ви виглядаєте втомленими, коли у вас є катаракта або якісь запалення.

Засіб # 10: Огірок

огірок та ячмінь на оці

Огірок є освіжаючим і в’язким засобом, корисним для масок та лікування ячменю. Наріжте огірок і помістіть скибочки на уражену зону, щоб зменшити запалення і біль.

Пам’ятайте…

Діти більш схильні до частої появи ячменю. Під час лікування ячменю обов’язково потрібно звертатись до лікаря, не зважаючи на те, що тепер ви знаєте, як швидко усунути ячмінь за допомогою процедур, запропонованих у цій статті. Завжди пам’ятайте, що профілактика краща за лікування: тримайте руки в чистоті та уникайте торкання очей. Не використовуйте подразнюючі речовини на ваших очах. Сподіваємося, що ця порада була корисною для Вас. • Shima, C. R. (2016). Stye. Japanese Journal of Clinical Ophthalmology. https://doi.org/10.1017/CBO9781107415324.004
 • Thunstrom, V. (2011). Primary eye care. SA Pharmaceutical Journal. https://doi.org/10.1016/B978-0-7020-5194-4.00011-0
 • Leffler, C. T., Davenport, B., & Chan, D. (2010). Frequency and seasonal variation of ophthalmology-related internet searches. Canadian Journal of Ophthalmology. https://doi.org/10.3129/i10-022
 • Herbal Treatment of Children: Western and Ayurvedic Perspectives. https://books.google.co.in/books?id=63JuCAAAQBAJ&pg=PA175&dq=coriander+seeds+for+edema&hl=en&sa=X&ved=0ahUKEwim7-LchenPAhUKp48KHbH1CgcQ6AEINDAA#v=onepage&q=coriander%20seeds%20for%20edema&f=false
 • J Adv Pharm Technol Res. 2012 Apr-Jun; 3(2): 136–138. Evaluation of anti-inflammatory effects of green tea and black tea: A comparative in vitro study. doi: 10.4103/2231-4040.97298
 • Genet Mol Res. 2016 Jul 29;15(3). Antifungal and Antibacterial Activities of Petroselinum Crispum Essential Oil. DOI: 10.4238/gmr.15038538.
 • Electron Physician. 2016 Sep; 8(9): 3024–3031. Published online 2016 Sep 20. A systematic review study of therapeutic effects of Matricaria recuitta chamomile (chamomile). doi: 10.19082/3024
 • Review Article | Open Access, Volume 2014 |Article ID 186864 | 12 pages | A Review on Antibacterial, Antiviral, and Antifungal Activity of Curcumin. https://doi.org/10.1155/2014/186864
 • Indian J Dermatol. 2008; 53(4): 163–166. ALOE VERA: A SHORT REVIEW. doi: 10.4103/0019-5154.44785

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.