Як усунути затвердіння на шкірі природним шляхом?

9 Січня, 2019
У вас також є затвердіння на шкірі? Для того, щоб усунути їх природним шляхом, спершу необхідно розм'якшити шкіру. Якщо затвердіння не минуть з часом самі по собі, ви можете спробувати делікатно очистити цю ділянку шкіри за допомогою пемзи.

Затвердіння на шкірі, або кісткові мозолі, можуть з’явитися в результаті тривалого носіння незручного взуття. Окрім того, що подібні утворення є естетичною проблемою, вони можуть також викликати сильний дискомфорт та неприємні больові відчуття.

Немає значення, де саме утворюються кісткові мозолі: на руках чи на ногах. У цій статті ми поділимося з вами рецептами натуральних засобів, які допоможуть усунути затвердіння на шкірі природним та абсолютно безпечним шляхом.

Чому утворюються кісткові мозолі?

По суті затвердіння на шкірі виникають у результаті накопичення кератину, до якого призводить ущільнення мертвих часточок на верхньому шарі шкіри.

За своєю природою кісткові мозолі – це загрубіння та затвердіння шкіри. Зазвичай причиною їхньої появи є інтенсивне тертя, через яке відбувається сильний тиск та натирання шкіри.

Найчастіше затвердіння шкіри відбувається на п’ятках та зовнішніх частинах ступнів. Звісно, що найпоширенішою причиною появи подібних проблем зі шкірою є носіння незручного чи надто тісного взуття.

Водночас кісткові мозолі можуть слугувати своєрідним захистом певних частин тіла людини. Це стосується тих ділянок, які найбільше піддаються зовнішньому тиску та страждають через інтенсивне тертя.

Саме тому затвердіння на шкірі дуже часто з’являються на внутрішній стороні долонь після використання певних інструментів.

Серед інших можливих причин появи кісткових мозолів варто виділити заняття спортом без спеціального взуття або шкарпеток, деформацію кісток на ступнях та неправильну ходьбу.

Дуже важливо вміти розрізняти затвердіння на шкірі та шпори.

 • Коли утворюються шпори, шкіра розтягується. Дуже часто вони з’являються на зовнішній частині великих пальців ніг. Кісткові шпори мають жовтуватий колір та нагадують за своєю формою конус.
 • Під час ходьби або при дотику ділянка зі шпорою дуже сильно болить.

Натуральні засоби для лікування затвердіння на шкірі

Для того, щоб зрозуміти, чи стало причиною утворення кісткових мозолів сильне навантаження на уражену ділянку тіла, необхідно пройти огляд в ортопеда. Зазвичай для усунення подібних утворень на шкірі ортопеди використовують спеціальні інструменти. Втім, ви також можете спробувати позбутися затвердіння на шкірі за допомогою натуральних засобів у домашніх умовах.

Ми пропонуємо вашій увазі рецепти кількох засобів для боротьби з кістковими мозолями.

1. Аспірин та лимон

аспірин та лимон від затвердіння на шкірі

Змішавши ці два інгредієнти, ви отримаєте чудову пасту для розм’якшення затвердіння на шкірі. Після нанесення цього засобу вам буде значно простіше позбутися неприємного утворення за допомогою пемзи.

Інгредієнти:

Спосіб приготування:

 • За допомогою ступки та товкача подрібніть аспірин до утворення однорідної суміші.
 • Додайте до аспірину свіжий лимонний сік та ретельно перемішайте засіб.
 • На бажання ви можете додати трохи води для того, щоб зробити консистенцію засобу більш гладенькою та однорідною.
 • Продезінфікуйте та потріть насухо кістковий мозоль. Нанесіть на уражену ділянку шкіри готовий засіб у великій кількості.
 • Зверху необхідно прикрити мозоль пластиковим пакетом або харчовою плівкою. Зачекайте щонайменше 20 хвилин.
 • Опісля змийте залишки пасти гарячою водою та легенько потріть затвердіння на шкірі пемзою.

2. Цибуля

Насправді свіжа цибуля не лише володіє потужними антисептичними властивостями, але й має здатність пом’якшувати шкіру та повністю усуває затвердіння шкіри всього за кілька днів.

Усе, що вам знадобиться – це розрізати цибулину навпіл.

 • Потріть зрізом цибулі всі кісткові мозолі та надягніть шкарпетки.
 • Наступного дня ретельно змийте залишки цибулі.
 • Для позитивного результату необхідно повторювати процедуру щовечора впродовж щонайменше одного тижня.

3. Ромашковий чай

ромашковий чай від затвердіння шкіри

Чай на основі ромашкового чаю володіє природними заспокійливими властивостями, а також неймовірно приємним ароматом. Втім, цей напій має і цілу низку інших переваг, зокрема володіє здатністю усувати затвердіння на шкірі та відновлювати рівень рН.

Коли людина сильно пітніє під час тривалого перебування у спекотному середовищі, інтенсивного тренування або у разі носіння взуття зі штучних матеріалів, шанси розвитку кісткових мозолів суттєво зростають. Добре, що за допомогою натурального чаю на основі ромашки можна зменшити кількість потовиділення.

Усе, що вам знадобиться – це приготувати настій з ромашкового цвіту. Ви можете використати для цього як справжні сушені квіти, так і готовий чай у пакетиках. Щойно настій охолоне до кімнатної температури, перелийте його у велику посудину та вмочіть туди ноги на якийсь час.

4. Пемза

Якщо на ваших ступнях дуже часто утворюються кісткові мозолі, ми рекомендуємо завжди мати напоготові пемзу. Її можна придбати у магазинах з косметичними засобами та супермаркетах.

Пемза – це особливий вид вапняку, за допомогою якого можна позбутися затвердіння на шкірі та відмерлих часточок дерми. Пемзою можна користуватися як у сухому, так й у вологому вигляді.

 • Перед використанням пемзи неодмінно спочатку помийте ділянку шкіри з кістковим мозолем за допомогою нейтрального мила.
 • Рухи під час застосування пемзи неодмінно мають бути обережними та круговими. Таким чином ви не пошкодите делікатну шкіру.
 • Краще мати пемзу завжди під рукою у ванній кімнаті та користуватися нею під час кожного купання.

5. Часниковий сік

часниковий сік від затвердіння на шкірі

Цей натуральний засіб має здатність чудово розм’якшувати затвердіння на шкірі та усувати кісткові мозолі. Коли шкіра стане м’якою, потріть уражені ділянки за допомогою пемзи.

Інгредієнти:

 • 1 зубок часнику
 • 2 столові ложки оливкової олії

Спосіб приготування:

 • Розріжте часник вздовж та потовчіть його у ступці.
 • Додайте оливкову олію та перемішайте до отримання однорідної суміші.
 • Нанесіть готовий засіб на кістковий мозоль та обгорніть ступню пластиковим пакетом або полотняною серветкою.
 • Зверху одягніть шкарпетку та залиште засіб діяти на ніч.
 • Вранці змийте залишки часникового соку теплою водою.
 • Для позитивного результату необхідно повторювати процедуру кожного дня впродовж одного тижня поспіль.

6. Томати

томати від затвердіння на шкірі

Цей продукт має незліченну кількість переваг для організму людини, зокрема на основі томатів можна виготовляти неймовірно ефективні засоби для покращення стану та вигляду шкіри. Саме тому не дивно, що томати мають здатність усувати затвердіння на шкірі природним шляхом.

 • Усе, що вам потрібно – це нарізати томати дрібними кубиками та потовкти їх до консистенції пюре.
 • Нанесіть отриману пасту на кістковий мозоль та загорніть ногу полотняною серветкою.
 • Залиште засіб діяти на всю ніч. Вранці необхідно змити залишки пасти водою.
 • Для повного зникнення затвердіння на шкірі потрібно виконувати процедуру щодня впродовж одного тижня поспіль.

7. Яблучний оцет

Оскільки оцет характеризується високим вмістом кислоти, він не тільки пом’якшує шкіру, але й чудово її зволожує.

За своєю дією оцет дуже подібний до ромашкового чаю. Він допомагає відновлювати природний рівень рН та зменшує кількість потовиділення.

 • Радимо наносити оцет на шкіру перед тренуванням, щоб уникнути інтенсивного потовиділення та зменшити ризик утворення кісткових мозолів у результаті сильного тертя.
 • Hashmi F, Nester CJ, Wright CR, Lam S. The evaluation of three treatments for plantar callus: a three-armed randomised, comparative trial using biophysical outcome measures. Trials. 2016;17(1):251. Published 2016 May 17. doi:10.1186/s13063-016-1377-2
 • Singh D, Bentley G, Trevino SG. Callosities, corns, and calluses. BMJ. 1996;312(7043):1403–1406. doi:10.1136/bmj.312.7043.1403a
 • Akdemir, O., Bilkay, U., Tiftikcioglu, Y. O., Ozek, C., Yan, H., Zhang, F., & Akin, Y. (2011). New alternative in treatment of callus. Journal of Dermatology. https://doi.org/10.1111/j.1346-8138.2010.00978.x
 • Arif T. Salicylic acid as a peeling agent: a comprehensive review. Clin Cosmet Investig Dermatol. 2015;8:455–461. Published 2015 Aug 26. doi:10.2147/CCID.S84765