Як відбілити матрац і подушки

Ви колись замислювалися, чому ваші подушки та матрац з часом жовтіють? Дізнайтеся про причини з цієї статті! Ви дізнаєтеся, як їх відбілити, тримати чистими та красивими й запобігти появі пилових кліщів.
Як відбілити матрац і подушки

Останнє оновлення: 26 листопада, 2018

За всім у будинку потрібно доглядати, принаймні, більшість речей треба чистити. Подушки і матраци також потребують регулярного чищення.

Напевно, на ваших подушках і матраці є дуже помітні плями та знебарвлення. Вони навіть можуть стати живильним середовищем для кліщів і неприємних запахів.

Ви хотіли б позбутися плям і отримати гарну і чисту білу тканину? Звісно! Дізнайтеся, як відбілити подушки та матрац.

Чому мої подушки такі жовті?

подушки та матраци
Ви можете бути здивовані, чому ваші подушки настільки знебарвлюються з часом. Вірте чи ні, одна з головних причин – це піт.

Іноді, коли ми спимо, тіло пітніє. Залежно від того, з чого зроблена подушка, у неї вбирається піт. Коли вона висихає, піт залишає жовті сліди.

Іноді неважливо, який тип наволочки ви використовуєте. Піт може дістатися самої подушки. Це може призвести до пожовтіння й утворення живильного середовища для кліщів.

Усе це відбувається, тому що піт створює вологість. Це ідеальні умови для кліщів. Потім ці шкідники можуть викликати як респіраторні, так і шкірні алергічні реакції.

Ось чому дуже важливо добре чистити кожну подушку.

Чистка подушок є важливішою, ніж ви думаєте. Перевірте, у якому стані ваші подушки, щоб запобігти можливим майбутнім проблемам.

Будьте обережні з впливом сонця

Інша причина, через яку подушки можуть змінити колір, – це вплив сонця. Це відбувається, коли вони піддаються впливу сонячного світла протягом тривалого часу.

Через це вони жовтіють.

Проблема криється в речовинах, які використовують, щоб зробити подушки білими. Коли вони піддаються впливу сонячних променів, то починають розпадатися, і колір вашої подушки поступово змінюється. Тому б удьте обережні й не перетримайте їх на сонячному світлі!

Як відбілити подушки

сон на подушці
Подушки потрібно прати тричі на рік. Цього часто достатньо, щоб вони виглядали фантастично.

Погляньмо, як їх прати.

По-перше, треба переконатися, що ваша подушка не має жовтих плям або здебільшого біла. В іншому випадку ви не отримаєте бажаних результатів.

Далі готуємо домашній відбілювальний засіб.

Інгредієнти

Підготовка

 • Змішайте всі інгредієнти.
 • Потім відкладіть її в бік.

Тепер погляньмо на весь процес відбілювання.

Інгредієнти

 • гаряча вода або окріп
 • 1 чашка (200 г) прального порошку
 • 1 чашка (200 г) засобу для миття посуду
 • 1 чашка (250 мл) домашнього відбілювального засобу (див. вище)
 • 1/2 чашки (125 г) бури

Підготовка

 • По-перше, перевірте ярлик і переконайтеся, що подушки можна прати в машині.
 • Потім зніміть наволочки.
 • Поставте пральну машину на гаряче або біле. Ви можете додати кілька каструль окропу. Якщо можливо, запрограмуйте два цикли полоскання.
 • Додайте інгредієнти до пральної машини.
 • Потім запустіть цикл прання. Нехай розмішається протягом декількох хвилин, щоб весь порошок розчинився.
 • Покладіть подушки та продовжуйте цикл прання. Таким чином, ваш домашній відбілювальний засіб може спрацювати на подушках.

Як очистити матрац

подушки та способи їх чищення
Те ж саме, що і з подушками, також може статися з матрацом. Ось чому так важливо захистити його наматрацником. Звичайно, його також треба регулярно чистити.

Також важливо провітрювати матрац щотижня. Необхідно чистити його, щоб підтримувати в хорошому стані.

 • Необхідно спочатку очистити його з обох боків за допомогою пилосмока. Це дозволяє позбутися пилу. Потім ви можете випрати його, виконавши наступні кілька кроків.
 • Якщо є якісь плями, ви можете прибрати їх за допомогою суміші води й харчової соди. Після нанесення цієї пасти на пляму потріть її оцтом і перекисом водню, розведеними у воді.
 • Потім повісьте провітритися.

Якщо є неприємний запах, який не зникає, ви завжди можете застосувати освіжувач повітря. Однак це залежить від того, чому ви й ваша сім’я віддаєте перевагу.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.