Як відрізнити грижу диска від простого болю в спині

Тоді як звичайний біль у спині зникає через кілька годин або після відпочинку, симптоми грижі міжхребцевого диска можуть тривати протягом декількох днів або навіть тижнів.
Як відрізнити грижу диска від простого болю в спині

Останнє оновлення: 20 листопада, 2018

Біль у спині є однією з найбільш поширених медичних проблем. Насправді, за оцінками експертів, 8 з 10 осіб відчували біль у в спині в певний момент в їхньому житті.

Кілька різних факторів можуть впливати на біль у спині, а також його інтенсивність і тривалість.

Більшість цих різновидів болю зазвичай слабко виражені й зникають після відпочинку або розтягування постраждалої ділянки. Однак досить часто дискомфорт продовжує з’являтися і може перерости в більш хронічну проблему, яка вимагає посиленої уваги.

Часто люди вважають за краще ігнорувати напругу в спині, думаючи, що це нормально чи тимчасово. Але насправді так не має бути. Часто це може бути ознакою того, що щось не гаразд.

Грижа міжхребцевого диска є одним з тих розладів, які багато людей схильні ігнорувати, думаючи, що це просто звичайний біль у спині. Проте ситуація ускладнюється, коли симптоми стають серйознішими протягом декількох днів і важче піддаються лікуванню.

Ось чому важливо знати, як провести розмежування між цими двома типами болю, і намагатися вилікувати їх відповідним чином.

Що таке грижа міжхребцевого диска?

грижа диска
Хребці в хребті відокремлені одне від одного подушкою, яка служить для пом’якшення можливої травми, запобігаючи защемленню нервів.

Ці диски полегшують хребетний рух, дозволяючи організму більше рухатися, наприклад, стати навпочіпки або потягнутися, щоб вхопити щось.

Однак протягом багатьох років вони втрачають еластичність і стають менш гнучкими, ніж були в молодості. Вони слабшають і з певними рухами можуть вибитися (грижа). Вони можуть навіть зламатися при травмі або напрузі.

Людина відчуває сильний біль з одного боку тіла, а також оніміння, слабкість і труднощі з пересуванням. Після цього ставлять діагноз грижі міжхребцевого диска.

У чому різниця між грижею міжхребцевого диска і болем у спині?

біль у спині
Основним симптомом, пов’язаним з грижею міжхребцевого диска, є біль у спині, який повільно збільшується за інтенсивністю (що зазвичай плутають зі звичайним болем у спині).

Для того, щоб відрізнити її від звичайної болю в спині, слід розуміти, що біль у випадку грижі міжхребцевого диска збільшується при кашлі, розтягуванні або сидінні протягом тривалих періодів часу.

Як правило, положення із зігнутими колінами або ходьба замість тривалого стояння менш болісні. При виникненні грижі міжхребцевого диска виникає відчуття втрати міцності, спричинене защемленням нервових закінчень. Цього не відбувається із загальним болем у спині.

Якщо ви маєте справу з хронічною проблемою, викликаною переломом або травмою диска, спинний мозок може бути під загрозою. Людина може втратити контроль над сечовипусканням і дефекацією.

Одним з найбільш очевидних симптомів грижі міжхребцевого диска є те, що біль триває протягом декількох днів або навіть тижнів, тоді як звичайний біль у спині зникає протягом декількох годин або після відпочинку.

Що робити, якщо у вас грижа міжхребцевого диска

Хребет та біль у спині
Перше, що потрібно зробити, якщо з’явилися ознаки грижі міжхребцевого диска, – це негайно звернутися до лікаря, щоб оцінити серйозність проблеми.

Хірургічне втручання може бути варіантом лікування цього розладу, хоча воно не гарантує 100% усунення болю.

Ось чому багато пацієнтів, яким діагностували грижу міжхребцевого диска, звертаються до процедур альтернативної медицини, щоб поліпшити проблему і не дати їй впливати на їхню якість життя.

Ці процедури:

Окрім цих засобів, ми також пропонуємо кілька порад для заспокоєння болю:

  • Спіть на хорошому матраці з дощатим покриттям під ним.
  • Спіть у позі ембріона з подушкою між ніг. Це не даватиме стегнам обертатися.
  • Уникайте сну на животі.
  • Відпочивайте протягом декількох годин, але не довше. Помірний рух дуже важливий для вашого одужання.
  • Не використовуйте невідповідну силу, наприклад, не піднімайте щось дуже важке.
  • Гуляйте або плавайте протягом 30 хвилин на день навіть після того, як біль зникне.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.