Як виростити ананас вдома

Якщо вам дійсно цікаво дізнатися, як виростити ананас вдома, тоді наша стаття стане вам у пригоді! Це дуже легко і весело!
Як виростити ананас вдома

Останнє оновлення: 15 грудня, 2018

Якщо вам дійсно цікаво дізнатися, як виростити ананас вдома, тоді наша стаття стане вам у пригоді! Це дуже легко і весело! Все, що вам знадобиться, це верхівка ананаса, скляний глечик з водою, квітковий горщик та трохи терпіння.

Навіщо вирощувати ананас вдома?

ананас

Ананас – це один з найкорисніших фруктів. Він є натуральним сечогінним засобом та допомагає усунути токсини, запобігаючи запорам завдяки його високому вмісту волокна. До того ж, ананас допомагає прискорити обмін речовин та спалювати жирові відкладення. Він містить калій, фолієву кислоту, вітаміни С, В1, В6 і сприяє нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту, усувачи при цьому всі можливі кишкові паразити. Фантастика, чи не так?

Ананас включають в рецепти неймовірних кондитерських виробів, а також роблять з них натуральні соки, які надають заряд енергії та бадьорості на весь день. Саме тому ми вирішили поділитися з вами дуже простим способом, який допоможе вам виростити ананас в домашніх умовах.

Як виростити ананас в домашніх умовах?

Перше, що ми повинні зробити, це вибрати хороший ананас для нашого експерименту. Це повинен бути стиглий ананас з не надто м’яким листям яскраво зеленого кольору. Ніколи не обирайте коричневі ананаси та ананаси темного кольору, лише здорового зеленого кольору. Намагайтесь обрати органічний ананас, який не був обприсканий пестицидами або іншими хімікатами.

Переконайтеся, що шипи теж не сірі та не темного кольору і що на ананасі немає жодних пошкоджень. Він має виглядати цілком здоровим та привабливим до вживання.

Крок перший

крок 1 як виростити ананас

Для початку необхідно позбутися від зеленого листя з верхівки ананаса. Краще зробити це вручну, ніж ножем, оскільки це гарантуватиме більш натуральне та сильне коріння.

корені ананаса

Чудово. Наступним кроком буде відокремити м’якоть від корони. З цієї частини ананаса буде зростати новий плід, тому вам потрібно буде ретельно очистити його від м’якоті, щоб потім нові корені могли з’явитися. Бажано також протерти цю частиню. Зауважте, що в наведеному вище фото, вже спостерігаються невеликі корені.

Крок другий

крок 2 як виростити ананас

Другий етап має дуже важливе значення для підтримання корони ананаса. Знайдіть банку або скляний глечик достатнього розміру, щоб помістити туди листя ананаса. Залиште листя в банці не менше, ніж на 3 тижні, поки коріння буде потроху з’являтися. Важливо змінювати воду щодня і тримати рослину в теплому місці.

Крок третій

крок 3 як виростити ананас

Добре, наша рослина пустила коріння, що є гарною новиною. Тепер настає важливий крок, необхідно посадити його в горщик. Потурбуйтесь про те, щоб горщик не був, в жодному разі, з пластику, завжди використовуйте глиняну ємність. В якості основи, покладіть гравій на дно горщика, щоб забезпечити належний дренаж.

Використовуйте звичайний ґрунт, оскільки ананас не вимагає спеціального догляду. Потурбуйтесь про те, щоб ґрунт був постійно вологим, але не залитим весь час. Також наш ананас не повинен знаходиться під прямими сонячними променями, але місце повинне бути освітленим.

І останнє, що вам потрібно, це набратися терпіння. Зазвичай це займає 6-8 тижнів, щоб ананас пустив сильне коріння. Вам потрібно буде тільки поливати його двічі на тиждень. Не турбуйтеся, якщо листя опадатиме, це – цілком нормально, на їх місці виросте нове. Листя буде рости швидше в найспекотніші місяці та сповільнюватися протягом холодних місяців. В зимовий період, воно зовсім не буде рости. Тому вам знадобиться щонайменше рік, щоб виростити ананас. Але повірте, воно того варте!  • Farid Hossain, M. (2015). Nutritional Value and Medicinal Benefits of Pineapple. International Journal of Nutrition and Food Sciences. https://doi.org/10.11648/j.ijnfs.20150401.22
  • Davey, M. R., Sripaoraya, S., Anthony, P., Lowe, K. C., & Power, J. B. (2007). Pineapple. In Biotechnology in Agriculture and Forestry. https://doi.org/10.1007/978-3-540-49161-3_5
  • García, D., & Serrano, H. (2005). La piña, Ananas comosus (L.) Merr. (Bromeliaceae), algo mas que un fruto dulce y jugoso. Frutas.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.