Як використовувати скляні пляшки для декорування

Як використовувати скляні пляшки для декорування

Останнє оновлення: 25 серпня, 2019

Якщо ви  харчі в супермаркетах, то, мабуть, вже помітили, що велика кількість продуктів продається у скляних пакуваннях. До таких популярних товарів належать банки з маринованими огірками та варенням, а також пляшки із фруктовими соками та вином.

Коли після таких покупок вдома накопичується багато скляних пакувань, зазвичай люди відносять їх у спеціально відведені місця збору скляної тари для перероблення.

Утім, якщо ви є працьовитою людиною, яка полюбляє займатися рукоділлям, рекомендуємо скористатися рекомендаціями, які ви знайдете в цій статті. З їхньою допомогою ви зможете легко виготовити предмети декору для облаштування саду.

Навіть якщо у вас немає власного саду, радимо все одно скористатися нашими порадами. Ви зможете власноруч виготовити гарні подарунки для друзів та членів сім’ї, яким не вистачає предметів декору в саду.

Погодьтеся, на вашій кухні також знайдеться кілька порожніх скляних пляшок. Зазвичай ми збираємо їх у домівці, навіть не замислюючись над тим, що скляній тарі можна дати нове життя.

Якщо у вас назбиралося багато пляшок від вина різного розміру, рекомендуємо максимально використати свою креативність та оздобити сад з допомогою цікавих дизайнерських хитрощів. Ви можете використовувати ці декоративні елементи для того, щоб розподілити сад на кілька зон або створити гарні композиції.

Як можна використовувати скляні пляшки для декорування саду?

Повторне використання вживаних предметів має незліченну кількість переваг, адже ви можете не лише дати нове життя старим речам, але й перетворити непотріб на нові корисні предмети вжитку. Таким чином ви зможете заощадити та знайти нове застосування використаній тарі.

До того ж повторне використання старих речей – це чудовий спосіб потурбуватися про довкілля.

Ми пропонуємо вашій увазі кілька цікавих проєктів, які ви легко зможете втілити в життя власноруч.

Квіткові вази та горщики із пляшок від вина

пляшки від вина для зберігання квітів

Вірте чи ні, але використані пляшки від вина та пива можна перетворити на чудові горщики для домашніх рослин.

Зверніть увагу, що такі горщики не підійдуть для великих рослин, які потребують багато вільного простору та великої кількості ґрунту. Натомість ви можете помістити в горщики зі скляних пляшок ароматні трави, без яких важко уявити приготування їжі. У таких пляшках можна вирощувати на домашній кухні м’яту, петрушку та кінзу.

 • Ви можете підвісити пляшку дном доверху, щоб зайва вода стікала через горлечко. Саме дно потрібно відокремити для того, щоб всередину можна було висадити рослини.
 • Якщо ви розташуєте пляшки горизонтально, то зможете висадити в одну пляшку одразу кілька різних рослин. Один бік пляшки потрібно відокремити, щоб всім рослинам вистачило місця. Повірте, в таких цікавих горщиках ароматні трави та інші невеликі вазони матимуть просто чудовий вигляд і неодмінно стануть окрасою кухні.

Імпровізовані паркани для зонування саду

Якщо ви помістите кілька пляшок одна на одну, то отримаєте цікаву огорожу для поділу саду на кілька окремих зон. У вас вийде справжній мініатюрний паркан з використаної скляної тари. До того ж цей предмет декору є досить простим у виготовленні, проте водночас напрочуд яскравим та гарним на вигляд.

Ви також можете виготовити невелику огорожу із пляшок для того, щоб захистити делікатні рослини від негативних факторів впливу (зокрема, не дозволити іншим людям випадково наступити на саджанці).

 1. Перш за все акуратно припаліть перший ряд пляшок.
 2. Викладіть пляшки рівними рядами. Намагайтеся якомога щільніше вкласти пляшки, щоб опісля паркан не розпався.
 3. Безумовно, для виготовлення такої огорожі вам знадобиться чимало порожніх пляшок. Перед виготовленням паркану обов’язково переконайтеся в тому, що у вас достатньо скляної тари, інакше ви не зможете завершити виріб.

Лампи та свічники

Звісно, одним з найпростіших способів використання порожніх скляних банок та пляшок є перетворення їх на абажури для ламп. Оскільки скло є прозорим матеріалом, воно дуже легко пропускає крізь себе світло. Якщо ви помістите всередину порожньої банки свічку або лампочку, то отримаєте оригінальні абажури неймовірної краси.

Для того, щоб виготовити із пляшки чи банки гарний свічник або абажур, перш за все потрібно акуратно її обрізати. Будьте обережними, щоб не розбити скло і не поранитися.

Що знадобиться для виготовлення абажурів та свічників?

 • Порожні скляні пляшки
 • Свердел
 • Лампочка з патроном
 • Штатив та шнур з вилкою
 • Зовнішній абажур
 • Ізоляційна стрічка

Якщо ви хочете виготовити гарну лампу зі звичайної скляної пляшки, радимо скористатися нашими рекомендаціями:

 • Ретельно помийте пляшку ззовні та зсередини.
 • Ви можете залишити етикетку на пляшці або зняти її. Якщо ви вирішите зберегти етикетку, з часом вона надасть готовому виробу вишуканого вінтажного вигляду.
 • За допомогою свердла зробіть у нижній частині пляшки отвір.
 • Через отвір протягніть шнур з вилкою та під’єднайте його до патрона за допомогою ізоляційної стрічки.
 • У патрон закрутіть лампочку. Зверху помістіть абажур та прикріпіть готову лампу до штатива.

Ви можете розташувати таку лампу в своєму саду або навіть всередині помешкання. В будь-якому випадку цей предмет декору зробить приміщення оригінальним та неповторним.

Тераріум з використаної скляної тари

тераріум із пляшок

Насправді тераріуми є досить простими у виготовленні, а вигляд ці предмети декору мають просто неймовірний. Все, що вам знадобиться – це підготувати красиву пляшку, яку ви зможете наповнити декоративним камінням, піском, мушлями, невеликими рослинами, тощо.

Для виготовлення таких тераріумів можна використовувати не лише порожні пляшки, але й інші види тари. Ви також можете дати нове життя скляним банкам різного розміру або акваріуму, який ви більше не використовуєте.

Готовий предмет декору можна розташувати в саду або всередині оселі. Такий виріб також може стати чудовою окрасою обіднього столу.

Свічники з порожніх пляшок від вина

Останньою чудовою ідеєю в цій підбірці є красиві свічники з порожніх пляшок від алкогольних напоїв. Їх дуже просто виготовити, вони дешеві, а найголовніше – дуже оригінальні. З допомогою таких свічників ви зможете облаштувати свій сад у богемному стилі.

 1. Злегка розтопіть свічку таким чином, щоб віск потрапив у горловину пляшки.
 2. Щойно у вас буде достатньо топленого воску, прикріпіть до нього красиву свічку та потримайте її кілька секунд, щоб віск встиг застигнути, і свічка міцно трималася на пляшці.
 3. Коли віск знову стане твердим, свічник готовий.

Як бачите, можна досить цікаво та різноманітно повторно використовувати скляні пляшки. Наступного разу, перш ніж викидати скляну тару у смітник, рекомендуємо спробувати виготовити один із предметів декору, про які ми розповіли в цій статті.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.