Як вивести кишкових паразитів у дітей?

Чи відомо вам, як потрібно діяти, коли у дитини з’явилися кишкові паразити? Це дуже поширена інфекція, яка несе загрозу здоров’ю та дошкуляє дитині, а також її батькам. Якщо правильно не лікуватися або не радитися з лікарем, інфекція може повернутися.
Як вивести кишкових паразитів у дітей?

Останнє оновлення: 04 жовтня, 2018

У цій статті маєте змогу прочитати про кишкові паразити, які вражають дітей по всьому світу. Найпоширенішими видами кишкових паразитів є гострики.

Діти можуть підхопити інфекцію у будь-якому віці. Частіше за все гостриків виявляють у дітей віком до 14 років. Якщо ви помітили, що вночі дитина постійно крутиться, не знаходячи собі місця, зверніть на це увагу, оскільки це поширений симптом наявності паразитів .

Що робити, якщо у дитини завелися кишкові паразити?

1. Відведіть дитину до лікаря

Щоб дізнатися про те, чи є в дитини паразити, спершу потрібно відвідати лікаря.

Це не правда, що паразитів неможливо позбутися. Проблема здається страшнішою, ніж вона є насправді. Варто вжити необхідних заходів, прийняти відповідні ліки, щоб позбутися інфекції, а також запобігти повторного її прояву.

Що робити, якщо у дитини завелися кишкові паразити?

Педіатр може призначити певні ліки.  Але жодні ліки не допоможуть позбутися яєць гельмінтів, через які дитина може повторно інфікуватися. Тому потрібно знову повторити курс лікування через два тижні .

Якщо у дитини є гострики, ймовірно, що вони є у всієї родини. Варто пройти лікування всією сім’єю. Дослухайтеся до цих простих та корисних порад:

  • Усі члени родини повинні митися зранкуЦе допоможе позбутися великої кількості яєць гельмінтів.
  • Подразнення та свербіння можуть зникнути, якщо прийняти теплу ванну чи душ та скористатися маззю.
  • Міняйте спідню білизну та простирадла частіше. Це знизить ризик повторного зараження.
  • Нігті повинні бути короткими. Стежте за їхньою гігієною та мийте щіткою.
  • Кожен з членів родини повинен частіше мити руки, особливо після відвідування туалету, а також перед їдою.

Читайте також: 5 домашніх засобів проти кишкових паразитів

2. Зверніть увагу на дієту

Один із міфів про паразитів пов’язаний зі споживанням солодощів. Часто, коли дитині раптово захочеться солодкого, дорослі починають підозрювати наявність паразитів. Це дурниця .

Але все ж таки варто наглядати за тим, що їдять діти. Споживання цукерок не означає, що в організмі дитини присутні паразити. Але це не значить, що солодкого потрібно їсти багато, оскільки це шкідливо.

кишкові паразити у дітей

Коли миєте продукти для дитини, користуйтеся антибактеріальними джерелами води, оскільки використання води, забрудненої фекальною речовиною, є однією з головних причин, через яку діти інфікуються паразитами.

Треба стежити за тим, що їсть дитина, але їжа не єдина причина зараження паразитами.

Пісок у парку та ігровому майданчику, басейни, туалети, іграшки, руки та нігті – все це джерела зараження паразитами. Саме тому дуже важливо навчити дитину корисним звичкам і дотриманню гігієни.

3. Звертайте увагу на сон дитини

Яйця гельмінтів потраплять через рот та проходять через травну систему, опиняючись в тонкій кишці, де з них вилупляються глисти. Личинки паразитів розвиваються, поки не осідають в товстій кишці.

Через кілька тижнів, самки досягають кінця травної системи та покидають організм, щоб відкласти більше яєць. Цей процес відбувається, як правило, вночі.

кишкові паразити активні вночі

Через це сон дитини є неспокійним, часто з  нічними кошмарами та скреготанням зубів. Ось чому потрібно звернути увагу на те, як ваша дитина спить.

Якщо помітили деякі з цих симптомів, перевірте геніталії дитини, особливо пряму кишку. Можна перевірити калові маси на наявність в них паразитів, які нагадують тоненькі білі ниточки.

Висновки

Чи відомо вам, що потрібно робити, якщо у вашої дитини паразити?

Це дуже поширена інфекція, що шкодить здоров’ю дитини. Якщо правильно не лікуватися або не відвідувати лікаря, інфекція може повторно проявитися у будь-який момент .

Не тільки діти можуть заразитися паразитами. Як тільки вони інфікувалися, усі члени родини теж наражаються на небезпеку. На щастя, є багато дієвих та швидких методів боротьби з кишковими паразитами .

Щойно ви подолали інфекцію, не варто забувати про гігієну. Комплексна боротьба допоможе забути про паразитів на довго, а також і про інші хвороби, які вражають усю сім’ю.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.