Інтимні звички, які не такі гігієнічні, як ви думаєте

Хоча такі інтимні звички, як видалення волосся, ми вважаємо гігієнічними, це може фактично призвести до різних видів інфекцій, адже лобкове волосся насправді є захисним бар'єром.
Інтимні звички, які не такі гігієнічні, як ви думаєте

Останнє оновлення: 25 січня, 2019

Жінки зазвичай дуже зацікавлені у всьому, що стосується інтимної гігієни. Побоювання інфекцій та неприємних запахів є приводом для багатьох, щоб приділяти особливу увагу цій ділянці свого тіла та виробити певні інтимні звички.

Проте в процесі усунення будь-яких рідин або запаху багато жінок зрештою виробляють шкідливі звички, які вони можуть шкодити їхньому вагінальному здоров’ю.

Проблема полягає в тому, що це дуже чутлива ділянка, і її рН може коливатися через хімічні засоби, певні види білизни та інші різноманітні чинники, які здебільшого ігнорують.

Тож навіть якщо деякі процедури можуть здаватися здоровими, ви повинні знати, чому вони можуть бути шкідливими та як їх уникнути.

Читайте далі, щоб дізнатися більше!

1. Надмірні вагінальні спринцювання

шкідливі інтимні звички
Вагінальні спринцювання можуть здаватися правильним способом усунення бактерій і неприємних запахів з інтимної ділянки. Однак вони можуть призвести до змін, які викликають інфекції.

Ці внутрішні очищення викликають дисбаланс здорових піхвових бактерій, що послаблює їхній спротив патогенам.

Що можна з цим зробити?

 • Замість того, щоб робити спринцювання, просто мийте зовнішні частини м’яким милом і водою.

2. Використання щоденних прокладок

Промисловість жіночих продуктів успішно переконала своїх споживачів у тому, що їм потрібно використовувати щоденні прокладки та інші подібні засоби, щоб запобігти незручним ситуаціям, викликаним рідинами та запахами.

Насправді, їх щоденне використання фактично є контрпродуктивним. Вони не дають ділянці дихати та збільшують ризик свербіння, подразнення та інші незручні симптоми.

Що можна з цим зробити?

 • Ви повинні максимально обмежити використання цих жіночих засобів. Наприклад, ви можете використовувати їх лише до та після менструації.
 • Щоб зберегти ділянку чистою, спробуйте носити бавовняну білизну, що дихає.

3. Використання парфумерії або тальку

які інтимні звички шкодять
Однією з поганих звичок, які витримали випробування часом, є використання парфумерії, тальку та інших засобів для інтимної гігієни, які подразнюють ділянку.

Хоча ці засоби довгий час вважали ефективними методами запобігання виділенням та запахам, сьогодні ми знаємо, що вони можуть викликати небажані ефекти, оскільки вони знижують рН.

Їх часте застосування викликає подразнення на зовнішніх піхвових ділянках, і в багатьох випадках також призводить до появи дріжджових або бактеріальних інфекцій.

Що можна з цим зробити?

 • Немає жодних причин для занепокоєння: вагінальний запах природний, і немає потреби нейтралізувати його.
 • Якщо запах є надто сильним, вам варто звернутися до лікаря, щоб дізнатися, чи є у вас інфекція.

4. Шкідливі інтимні звички: грубе тертя ділянки

Будьте обережні! Шкіра, яка покриває вагінальну ділянку, є найбільш чутливою в організмі й вимагає обережного ставлення. Деякі жінки чистять її занадто агресивно.

Тому можуть виникнути маленькі рани, які стають відкритими дверима для інфекційних збудників.

Що можна з цим зробити?

 • Обережно нанесіть мило і втирайте пальцями або долонею.

5. Видалення лобкового волосся

неправильні інтимні звички
Сьогодні жінки здебільшого думають, що інтимні звички зводяться до видалення лобкового волосся. Річ у тім, що це не так.

Лобкове волосся – це частина тіла, що має особливу функцію: воно несе відповідальність за захист піхви від бактерій, дріжджів та вірусів, які можуть призвести до інфекцій.

Крім того, багато методів видалення волосся є агресивними і призводять до подразнення шкіри та порізів. Без сумніву, вони також можуть призвести до виникнення певних ускладнень.

Що можна з цим зробити?

 • Виберіть якомога менш інвазивний спосіб видалення волосся. Рекомендуємо креми для видалення волосся та інші натуральні засоби.
 • Спробуйте залишати трохи волосся, щоб не зробити цю ділянку повністю незахищеною.
 • Якщо ви використовуєте бритву, сушіть її після кожного використання.

У вас є ці інтимні звички? Ми знаємо, що ви намагаєтеся зберегти вашу вагінальну ділянку чистою, але вам треба двічі подумати, перш ніж порушувати баланс рН. • Wu CY, Hu HY, Chou YJ, Huang N, Chou YC, Li CP. High Blood Pressure and All-Cause and Cardiovascular Disease Mortalities in Community-Dwelling Older Adults. Medicine (Baltimore). 2015;94(47):e2160. doi:10.1097/MD.0000000000002160
 • National Institute on Aging. (n.d.). High Blood Pressure. Retrieved on May 19, 2020 from https://www.nia.nih.gov/health/high-blood-pressure
 • Jiang SZ, Lu W, Zong XF, Ruan HY, Liu Y. Obesity and hypertension. Exp Ther Med. 2016;12(4):2395‐2399. doi:10.3892/etm.2016.3667
 • Kulkarni, S., O’Farrell, I., Erasi, M., & Kochar, M. S. (1998, December). Stress and hypertension. Wisconsin Medical Journal. https://doi.org/10.1177/003693307301800413
 • Elliott WJ. Drug interactions and drugs that affect blood pressure. J Clin Hypertens (Greenwich). 2006;8(10):731‐737. doi:10.1111/j.1524-6175.2006.05939.x
 • National High Blood Pressure Education Program. The Seventh Report of the Joint National Committee on Prevention, Detection, Evaluation, and Treatment of High Blood Pressure. Bethesda (MD): National Heart, Lung, and Blood Institute (US); 2004 Aug. Drugs and Other Agents Affecting Blood Pressure. Available from: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK9635/
 • Mukamal KJ. The effects of smoking and drinking on cardiovascular disease and risk factors. Alcohol Res Health. 2006;29(3):199‐202.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.