Як знизити рівень холестерину у жінок?

Липень 18, 2015

Холестерин може по-різному проявлятися у жінок та чоловіків. Ви могли цього й не підозрювати, але насправді на жінок сильно впливають гормональні зміни в організмі, тому їхній рівень холестерину може різко збільшуватися у період вагітності та менопаузи. Усе, що потрібно зробити, це дізнатися ваш рівень холестерину та спосіб його зниження, що найбільше вам підходить. У цій статті ми розповімо вам, як це зробити.

Нам уже відомо, що холестерин – це тип жиру, що властивий кожному організму. Він допомагає виконувати деякі життєво важливі та незамінні для здоров’я людини функцій. У жінок це більше пов’язано із виробленням декількох жіночих гормонів, а також вітаміну D та жовчних кислот. Для того, щоб потрапити у кров, йому потрібні ліпопротеїни високої та низької щільності. Ризик для здоров’я виникає у тому випадку, коли між цими речовинами відбувається дисбаланс.

Причини високого рівня холестерину у жінок

zasmuchena

Високий рівень холестерину перед менопаузою

Існує декілька факторів ризику, що можуть зумовити підвищення рівня холестерину у жінок перед менопаузою. Зазвичай, це стається у жінок, яким близько 50 років, через що вони змушені приймати спеціальні ліки або змінювати свій раціон. Але розгляньмо детальніше саме причини, що зумовлюють виникнення підвищеного холестерину:

 • Вагітність. Під час вагітності жінки страждають від підвищення рівня естрогену та інших гормонів через формування плаценти. Холестерин є основним жиром, який бере участь у формуванні естрогену та гормонів плаценти. Це все призводить до підвищення рівня холестерину. Окрім того, жінки також страждають від зміни у певних анаболічних процесах, що одночасно призводить і до підвищення рівня холестерину. Не забувайте регулярно проходити медогляд і приймати ліки, які Вам може призначити лікар.
 • Прийом протизаплідних таблеток. У багатьох таких таблетках міститься естроген і прогестин. Як ми уже згадували, ці речовини впливають на тригліцериди та рівень холестерину, спричинюючи також зміни у рівнях ліпопротеїнів з високою та низькою щільністю.
 • Гіпотиреодизм. Нещодавні дослідження довели, що коли людина страждає на гіпотиреодизм (гіпофункцію щитовидної залози), тироїди продукують недостатню кількість тироїдних гормонів, що призводить до уповільнення обміну речовин. Це спричиняє збільшення рівня холестерину, адже рівень тироїдів зменшує здатність печінки обробляти кров. Пам’ятайте про це.
 • Ниркова недостатність. Коли людина страждає від цієї хвороби, у крові накопичуються ліпіди, які нирки не спроможні обробляти правильно. Усе це призводить до підвищення рівня холестерину.
 • Ожиріння. Це найвідоміша та найчастіша причина підвищеного рівня холестерину. Накопичені жири призводять до дисбалансу між рівнями ліпопротеїнів із високою та низькою щільністю. Це призводить до підвищення рівня холестерину і утворення жирових бляшок у артеріях та венах, що може спричинити небезпечні наслідки.

Холестерин під час менопаузи

 • Рівень холестерину неминуче зростає під час менопаузи. Іноді жінки почуваються розгублено, коли не можуть знайти причину збільшення рівня холестерину, адже вважають, що достатньо просто дотримуватися канонів правильного харчування та догляду за собою, однак… Їх рівень холестерину продовжує залишатися нестабільним. Що є причиною цього? А причина полягає у незбалансованому рівні естрогену в організмі під час менопаузи. До цього періоду у своєму житті більшість жінок мають нормальний рівень холестерину, але після 50 жіночий організм зазнає багатьох змін, і це призводить до збільшення рівня холестерину. Пам’ятайте про це та не забувайте перевірятися у лікарів. Іноді прийом гормональних препаратів чудово справляється зі зниженням рівня холестерину.

Як боротися із високим рівнем холестерину у жінок

Чудодійна сила синіх та червоних плодів

chervoni-syni-yagody

 

 • Кавуни, гранати, полуниці, ожина, чорниці, сливи… Усі фрукти червоного та синього кольорів знижують рівень цукру у крові, знищують шкідливий холестерин та покращують роботу серця.
 • Окрім цього, вони допомагають запобігти виникненню запалення сечових шляхів у жінок. Вони забезпечують організм необхідними антиоксидантами, які відомі своїми корисними властивостями.
 • У цих плодах також міститься антициан, який є дуже ефективним у боротьбі із високим холестерином.
 • Намагайтеся пити свіжовичавлений сік із цих плодів щоранку, або вживайте ці плоди разом із вівсянкою. Лікарі рекомендують жінкам додавати вище зазначені плоди до свого раціону.

Поради щодо здорового раціону

frukty_holesteryn

 • Споживайте менше магазинної випічки, жирів, харчових добавок, молочних продуктів, червоного м’яса, смаженої та гострої їжі…
 • Додайте до свого раціону більше овочів та фруктів, листових овочів, цільнозернових виробів, вівсянки, насіння льону, сухофруктів та сиру тофу.
 • Використовуйте тільки оливкову олію.
 • Намагайтеся запікати їжу замість того, щоб її смажити.
 • Час від часу робіть фізичні вправи. Усе, що вам потрібно робити, це лише щодня ходити пішки протягом 40 хвилин та уникати роботи сидячи.
Вас також можуть зацікавити