Як знизити рівень холестерину у жінок?

Існує багато причин збільшення рівня холестерину в організмі, розглянемо найбільш поширені з них у жінок
Як знизити рівень холестерину у жінок?

Останнє оновлення: 07 листопада, 2018

Холестерин може по-різному проявлятися у жінок та чоловіків. Ви могли цього й не підозрювати, але насправді на жінок сильно впливають гормональні зміни в організмі, тому їхній рівень холестерину може різко збільшуватися у період вагітності та менопаузи. Перше, що потрібно зробити, це дізнатися ваш рівень холестерину, і далі можна вже підібрати спосіб знизити рівень холестерину, що найбільше вам підходить. У цій статті ми розповімо вам, як це зробити.

Нам уже відомо, що холестерин – це тип жиру, що властивий кожному організму. Він допомагає виконувати деякі життєво важливі та незамінні для здоров’я людини функцій. У жінок це більше пов’язано із виробленням декількох жіночих гормонів, а також вітаміну D та жовчних кислот. Для того, щоб потрапити у кров, йому потрібні ліпопротеїни високої та низької щільності. Ризик для здоров’я виникає у тому випадку, коли між цими речовинами відбувається дисбаланс.

Причини високого рівня холестерину у жінок

Депресія

Високий рівень холестерину перед менопаузою

Існує декілька факторів ризику, що можуть зумовити підвищення рівня холестерину у жінок перед менопаузою. Зазвичай, це стається у жінок, яким близько 50 років, через що вони змушені приймати спеціальні ліки або змінювати свій раціон. Але розгляньмо детальніше саме причини, що зумовлюють виникнення підвищеного холестерину та способи знизити рівень холестерину:

 • Вагітність. Під час вагітності жінки страждають від підвищення рівня естрогену та інших гормонів через формування плаценти. Холестерин є основним жиром, який бере участь у формуванні естрогену та гормонів плаценти. Це все призводить до підвищення рівня холестерину. Окрім того, жінки також страждають від зміни у певних анаболічних процесах, що одночасно призводить і до підвищення рівня холестерину. Не забувайте регулярно проходити медогляд і приймати ліки, які Вам може призначити лікар.
 • Прийом протизаплідних таблеток. У багатьох таких таблетках міститься естроген і прогестин. Як ми уже згадували, ці речовини впливають на тригліцериди та рівень холестерину, спричинюючи також зміни у рівнях ліпопротеїнів з високою та низькою щільністю.
 • Гіпотиреодизм. Нещодавні дослідження довели, що коли людина страждає на гіпотиреодизм (гіпофункцію щитовидної залози), тироїди продукують недостатню кількість тироїдних гормонів, що призводить до уповільнення обміну речовин. Це спричиняє збільшення рівня холестерину, адже рівень тироїдів зменшує здатність печінки обробляти кров. Пам’ятайте про це.
 • Ниркова недостатність. Коли людина страждає від цієї хвороби, у крові накопичуються ліпіди, які нирки не спроможні обробляти правильно. Усе це призводить до підвищення рівня холестерину.
 • Ожиріння. Це найвідоміша та найчастіша причина підвищеного рівня холестерину. Накопичені жири призводять до дисбалансу між рівнями ліпопротеїнів із високою та низькою щільністю. Це призводить до підвищення рівня холестерину і утворення жирових бляшок у артеріях та венах, що може спричинити небезпечні наслідки.

Холестерин під час менопаузи

 • Рівень холестерину неминуче зростає під час менопаузи. Іноді жінки почуваються розгублено, коли не можуть знайти причину збільшення рівня холестерину, адже вважають, що достатньо просто дотримуватися канонів правильного харчування та догляду за собою, однак… Їх рівень холестерину продовжує залишатися нестабільним. Що є причиною цього? А причина полягає у незбалансованому рівні естрогену в організмі під час менопаузи. До цього періоду у своєму житті більшість жінок мають нормальний рівень холестерину, але після 50 жіночий організм зазнає багатьох змін, і це призводить до збільшення рівня холестерину. Пам’ятайте про це та не забувайте перевірятися у лікарів. Іноді прийом гормональних препаратів чудово справляється зі зниженням рівня холестерину.

Як боротися із високим рівнем холестерину у жінок

Чудодійна сила синіх та червоних плодів

Ягоди щоб знизити рівень холестерину

 • Кавуни, гранати, полуниці, ожина, чорниці, сливи… Усі фрукти червоного та синього кольорів знижують рівень цукру у крові, знищують шкідливий холестерин та покращують роботу серця.
 • Окрім цього, вони допомагають запобігти виникненню запалення сечових шляхів у жінок. Вони забезпечують організм необхідними антиоксидантами, які відомі своїми корисними властивостями, які допоможуть знизити рівень холестерину
 • У цих плодах також міститься антициан, який є дуже ефективним у боротьбі із високим холестерином.
 • Намагайтеся пити свіжовичавлений сік із цих плодів щоранку, або вживайте ці плоди разом із вівсянкою. Лікарі рекомендують жінкам додавати вище зазначені плоди до свого раціону.

Поради щодо здорового раціону, щоб знизити рівень холестерину

Фрукти щоб знизити рівень холестерину

 • Споживайте менше магазинної випічки, жирів, харчових добавок, молочних продуктів, червоного м’яса, смаженої та гострої їжі…
 • Додайте до свого раціону більше овочів та фруктів, листових овочів, цільнозернових виробів, вівсянки, насіння льону, сухофруктів та сиру тофу.
 • Використовуйте тільки оливкову олію.
 • Намагайтеся запікати їжу замість того, щоб її смажити.
 • Час від часу робіть фізичні вправи. Усе, що вам потрібно робити, це лише щодня ходити пішки протягом 40 хвилин та уникати роботи сидячи.


 • Elshourbagy NA, Meyers HV, Abdel-Meguid SS. Cholesterol: the good, the bad, and the ugly – therapeutic targets for the treatment of dyslipidemia. Med Princ Pract. 2014;23(2):99–111. doi:10.1159/000356856
 • Eapen DJ, Kalra GL, Rifai L, Eapen CA, Merchant N, Khan BV. Raising HDL cholesterol in women. Int J Womens Health. 2010;1:181–191. Published 2010 Aug 9. doi:10.2147/ijwh.s5110
 • Grau, M., Elosua, R., Cabrera De León, A., Guembe, M. J., Baena-Díez, J. M., Vega Alonso, T., … Marrugat, J. (2011). Factores de riesgo cardiovascular en España en la primera década del siglo XXI: Análisis agrupado con datos individuales de 11 estudios de base poblacional, estudio DARIOS. Revista Espanola de Cardiologia64(4), 295–304. https://doi.org/10.1016/j.recesp.2010.11.005
 • Messner B, Bernhard D. Smoking and cardiovascular disease: mechanisms of endothelial dysfunction and early atherogenesis. Arterioscler Thromb Vasc Biol. 2014 Mar;34(3):509-15.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.