Як знову почати тренування після довгої перерви

Як правильно та легко повернутися до тренувань після довгої перерви?
Як знову почати тренування після довгої перерви

Останнє оновлення: 21 грудня, 2018

Можливо, ви отримали травму, народили, змінили роботу або були змушені переїхати. Незалежно від причини, факт в тому, що ви вже кілька тижнів або місяців не робили жодних вправ. І кожного разу, коли ви намагаєтеся знову увійти у звичайний режим тренування, це вдається все важче і важче. Чому?

Можливо, ви відчуваєте себе слабшими, ніж були раніше, втомлюєтеся легше або ледь згинаєте чи розгинаєте ноги. Усе це може бути насправді так, але в якийсь момент ви повинні зчепити зуби і повернутися до тренувань. Тож читайте далі сьогоднішню статтю! Дізнайтеся, як почати заняття після довгої перерви.

Перший крок до відновлення тренування найважчий

Кажуть, що найголовніше пережити один тиждень, а перший місяць – найважчий, коли справа доходить до відвідування спортзалу, занять спортом або фітнесом.

Кожного разу, коли ви потрапляєте в аварію, берете на себе більше роботи, ніж раніше, народжуєте дітей, одружуєтеся, йдете до школи, або коли приходить зима, все важче регулярно тренуватися, і ви можете взяти перерву, сподіваючись, що колись планети зійдуться знову і ви будете “знати”, що час повернутися до тренувань.

Як ми вже відзначали, найважче – вирішити почати заняття знову. Тому що коли ви не робите вправи впродовж певного часу (наприклад, кілька місяців), вам буде здаватися, що ви ніколи не були в хорошій формі, хоча насправді ви тренувалися протягом багатьох років.

Але щойно звичка робити фізичні вправи стане регулярною, вона знову стане майже автоматичною. Перший тиждень “адаптації” є найважливішим. І якщо ви зможете протриматися один місяць, вам будете складніше все кинути.

щоденні тренування

Щоб зробити ці перші кроки, пам’ятайте, що вправи синонімічні гарному здоров’ю. Вони не тільки допомагають схуднути, але й підвищують частоту серцевих скорочень і дихання, очищають кров, виводять токсини, знімають стрес, знижують рівень занепокоєння, підвищують настрій, роблять вас більш гнучкими і сильними, допомагають краще спати вночі та ін.

Поради, які допоможуть вам почати тренуватися знову

Погляньте на наші поради, які допоможуть вам повернутися до тренувань після довгої перерви.

Почніть робити вправи з правильних причин

У кожної людини є певні мотиви для тренувань. Лише ви знаєте сволю власну причину, і необхідно встановити чітку мету, перш ніж ви зможете розпочати знову.

Почніть з малого

Не намагайтеся одразу повернутися до вправ, які ви робили раніше. Якщо ви пробігали півтора кілометра щодня, почніть з кількох кварталів. Будьте терплячими і не перенапружуйтеся. Починаючи з малого, ви зможете збільшити складність, тривалість часу або кількість ваги, яку ви можете підняти, – і це стимулюватиме вас йти далі і вдосконалюватися.

Якщо ви, наприклад, були на дуже високому рівні, вам варто перейти на роль початківця, принаймні на декілька днів. За місяць ви зможете повернутися до проміжної стадії і намагатиметеся  досягти рівня, на якому ви були раніше.

Будьте реалістичними

Важливо прийняти той факт, що ви не будете в прекрасній фізичній формі після кількох місяців без вправ. Попри те, що ви негайно насолоджуватиметеся перевагами фізичного навантаження, пам’ятайте, що це не магія, і дива не станеться. Якщо ви набрали вагу або втратили витривалість, зрозумійте, що це просто результат тривалої перерви – не дайте цьому вас засмучувати і спокушати кинути тренування.

тренування бігу

Знайдіть час для тренувань

Припиніть знаходити виправдання, що у вас немає часу для фізичних вправ. Якщо добре організувати повсякденне життя, ви зможете тренуватися два-три рази на тиждень щоразу протягом години. Подумайте про останні регулярні тренування. У які дні ви тренувалися? Чи можна зробити щось подібне зараз?

Виконуйте різні вправи

Це допоможе вам в плані мотивації. Вправи, які не лише повертають гарну фізичну форму, а також підвищують настрій, приносять вдвічі більше переваг! Вони також не дадуть вам нудьгувати або кинути тренування.

Спробуйте різні вправи щодня або щотижня. Наприклад, ви могли б спробувати ходити у понеділок, піднімати вагу у вівторок, їздити на велосипеді у середу, бігати у четвер або п’ятницю. Ви насолоджуватиметеся більше цими комплексними регулярними вправами.

Дайте організму достатньо часу для відпочинку

Зробіть перерву на наступний день після важкої роботи. Але перерва має тривати лише один день (окрім того випадку, коли ви потренувалися в п’ятницю і хочете повернутися до тренувань в понеділок). Але якщо ви захворіли, не примушуйте себе йти в спортзал. Це не допоможе ані вам, ані тим, хто навколо вас. Ви можете дозволити собі пропустити тренування, якщо це радше виняток, ніж правило.

кардіо тренування

Тренуйтеся з партнером

Тренування поодинці дуже відрізняється від тренувань з партнером. Це може бути друг, чоловік, брат або колега по роботі. Це хороша ідея для мотивації та спільного дозвілля. Але пам’ятайте, що головне – потренуватися, а не побалакати чи поїсти. Ви завжди можете зробити це пізніше!

Ставте реальні цілі

Не намагайтеся зробити все в перший день, щойно повернулися до тренувань, тому що це буде практично неможливо. Встановлюйте цілі, які ви можете насправді досягти. Так ви почуватимете себе краще і не впадатимете у відчай. Вправи повинні бути чимось, що вам дійсно подобається, а не катуванням.

Заохочуйте себе

Щоразу, коли ви досягаєте цілі, порадуйте себе якоюсь нагородою. Чимось невеличким! (Особливо, якщо ми говоримо про їжу.) Ви можете піти в кіно або купити новий одяг. Цей позитивний зворотний зв’язок стимулюватиме вас зробити більше і досягати поставлених цілей. Прямо зараз вам потрібна будь-яка мотивація, тож ця проста система винагород є прекрасною ідеєю.

Це може вас зацікавити ...
Продукти, які можна та не можна їсти після тренування
Моє здоров'яНаписав та перевірив Моє здоров'я
Продукти, які можна та не можна їсти після тренування

Якщо ви не хочете зруйнувати результати ваших зусиль, важливо звернути увагу на те, що можна їсти після тренування. Часто ми погано харчуємося, бо ...  • Duncan, L. R., Hall, C. R., Wilson, P. M., & O, J. (2010). Exercise motivation: a cross-sectional analysis examining its relationships with frequency, intensity, and duration of exercise. International Journal of Behavioral Nutrition and Physical Activity, 7(1), 7. https://doi.org/10.1186/1479-5868-7-7
  • Mammen, G. and Faulkner, G. (2013). Physical activity and the prevention of depression: a systematic review of prospective studies. American Journal of Preventive Medicine, 45(5), 649-57. https://doi.org/10.1016/j.amepre.2013.08.001
  • McArthur, D., Dumas, A., Woodend, K., Beach, S., & Stacey, D. (2014). Factors influencing adherence to regular exercise in middle-aged women: a qualitative study to inform clinical practice. BMC Women’s Health, 14(49). https://doi.org/10.1186/1472-6874-14-49
  • Richards, J., Jiang, X., Kelly, P., Chau, J., Bauman, A., & Ding, D. (2015). Don’t worry, be happy: cross-sectional associations between physical activity and happiness in 15 European countries. BMC Public Health, 15(53). https://doi.org/10.1186/s12889-015-1391-4
  • Rodgers, W. M., Hall, C. R., Duncan, L. R., Pearson, E., & Milne, M. I. (2010). Becoming a regular exerciser: Examining change in behavioural regulations among exercise initiates. Psychology of Sport and Exercise, 11(5), 378–386. https://doi.org/10.1016/j.psychsport.2010.04.007
  • Uchida, S., Shioda, K., Morita, Y., Kubota, C., Ganeko, M., & Takeda, N. (2012). Exercise Effects on Sleep Physiology. Frontiers in Neurology, 3, 48. https://doi.org/10.3389/fneur.2012.00048