Як зробити свій дім екологічним

Що робити, щоб зробити власний дім більш екологічним, та щей при цьому зручним та охайним?
Як зробити свій дім екологічним

Останнє оновлення: 31 січня, 2019

Усі ми хочемо залишити своїм дітям і внукам  красиву планету, світ, сповнений різноманіттям, який стане чудовим спадком для їхнього майбутнього, адже наша планета це наший дім.

Чисте місце, щоб зелені легені Землі гарантували продовження життя та гармонію. 

Вам відомо, що для досягнення цієї мети та уникнення екологічної катастрофи потрібно змінити законодавство та політику. Наприклад, світові гіганти мають регулювати викиди вуглекислого газу та хімічних відходів і нести за це відповідальність.

Але є також ініціатива кожної людини, яку потрібно проявляти. Завдяки незначним щоденним звичкам можна створити більш екологічний та енергоощадний дім, щоб внести свою лепту в піклування про планету.

То чому б не почати втілювати ці прості поради вже сьогодні?

1. Використання кондиціонерів та обігрівачів

Якщо у вас центральне опалення або охолоджувальне обладнання, важливо не забувати використовувати його розумно. Так ви не лише доглядатимете за здоров’ям планети, а й зможете суттєво заощадити на оплаті за комунальні послуги.

  • Узимку підтримуйте вдома температуру близько 21 градуса.
  • Улітку вмикайте кондиціонер на 23 градуси.
  • Яку температуру потрібно налаштовувати на бойлері? Близько 38 градусів – саме те, що потрібно.
  • З кожним градусом, виставленим нижче або вище, ви неодмінно помічатимете різницю в квитанціях, а також свій внесок у навколишнє середовище.

2. Чому б не впустити в дім більше справжнього вітру і сонячного світла?

вікно

Не в кожних господарів є достатньо грошей, щоб вкладати їх в адаптацію свого дому до використання поновлюваних ресурсів. Заміна всіх вікон, балконів або встановлення сонячних панелей – дороге задоволення, яке не всім по кишені.

Звісно, це правда, що у довготерміновій перспективі так можна багато заощадити на сплаті комунальних послуг, однак початкові інвестиції дуже високі. Якщо ви не маєте достатньо коштів для такого, ось кілька простих порад.

  • Використовуйте природне сонячне світло.
  • Помалюйте стіни у світлий яскравий колір.
  • Відчиняйте вікна в домі, щоб насолоджуватися справжнім вітерцем. Це також корисно для вашого здоров’я.

3. Зробіть певні зміни на кухні

екологічний дім

На кухні можна застосовувати кілька простих секретів, які допоможуть заощадити та зроблять дім більш зеленим.

Ось кілька прикладів.

  • Використовуйте скороварку, коли є нагода, адже так ви заощадите час, енергію та важко зароблені гроші.
  • Якщо потрібно приготувати щось у духовці, старайтеся не відкривати дверцята занадто часто. Адже кожного разу, коли ви це робите, температура знижується на 10 градусів. 
  • Якщо вам потрібно розморозити щось, не обов’язково використовувати мікрохвильовку. Рибу можна просто покласти в миску води. Витягніть з морозильної камери потрібні продукти за кілька годин перед приготуванням. Планування наперед – ось в чому секрет. Воно варте того.

4. Не залишайте прилади в режимі очікування

Скільки разів ви таке робили? Залишали телевізор чи комп’ютер у режимі очікування з ввімкненим червоним світлом… А як щодо випадків, коли ви не знімали телефон із зарядного пристрою або не вимикали Wi-Fi, якщо ним не користуєтесь?

Безсумнівно, таке траплялося тисячі разів, і такі маленькі видатки накопичувалися у ваших квитанціях. До того ж, коли багато людей роблять ті самі помилки, планета руйнується.

І врешті, не забувайте, що це може скоротити термін експлуатації ваших приладів.

5. Скажіть “так” енергоощадним лампочкам

Так, ми знаємо, що такі та люмінесцентні світлодіодні лампи дорогі, але термін їх експлуатації у вісім разів довший і вони використовують на 80% енергії менше, ніж звичайні лампочки. То чому б не замінити їх?

6. Купуйте енергоощадні побутові прилади

духовка

Як ви вже, напевно, знаєте, протягом нещодавніх років на ринку з’явилося багато нових приладів, які відносяться до класів A++ and A+++. Знаєте, що це означає? Вони споживають на 70% менше енергії, ніж прилади класу А.

Тому якщо вам треба купувати нові прилади, то обирайте саме енергоощадні. Це незначна зміна, утім, якщо кожен її зробить, користь для планети буде просто неймовірною і, звісно ж, дім стане більш екологічним.

7. Вмикайте пральну та посудомийну машину тільки, коли повністю її завантажуєте

Деякі люди можуть прати в пральній машинці лише рушник або піжаму. Іноді ви закладаєте напівпорожнє прання тричі на день, коли, насправді, могли б просто поєднати його в одне повноцінне завантаження. 

Не використовуйте функцію попереднього прання і завжди обирайте холодну воду, коли це можливо. Ви значно заощадите на оплаті рахунків.

Те саме стосується й посудомийної машини. Зачекайте, доки не назбирається достатньо посуду, і лише потім вмикайте цей дорогий прилад.

8. Переконайтеся, що ваш будинок добре ізольований

Заклейте вікна й не давайте холоду потрапляти всередину за допомогою спеціальної клейкої стрічки та ущільнювача. Якщо ви встановлюєте вікна з подвійними панелями, не забувайте закривати штори або жалюзі, щоб потім не довелося вмикати кондиціонер.

Іноді, зробивши ці прості зміни у себе вдома, ви зможете багато заощадити на щомісячних рахунках.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.