Довіртеся життю: все саме так, як потрібно

Немає причин скаржитися на життя. Чому б не почати грати головну активну роль у житті та не взяти під контроль своє майбутнє?
Довіртеся життю: все саме так, як потрібно

Останнє оновлення: 12 жовтня, 2022

Довіряйте процесу життя, навіть тоді, коли втратили віру, ви все одно знаходитеся там, де повинні бути. Зараз саме той момент, коли потрібно вирішити, ким ви хочете бути

Люди мають погану звичку, якої важко позбутися. Вони впадають в ностальгію та переймаються думками: «Варто зробити так», «Необхідно діяти так», «Люди очікують від мене цього».

Поступово наш розум роздвоюється: одна частина фокусується на минулому, а інша переймається майбутнім.

Такий стан вводить нас у стан тривожності. Ми більше сконцентровані на “потрібно», «мусимо», що тільки збільшує тривожність.

Варто навчитися тримати під контролем минуле та майбутнє. Живімо сьогоднішнім днем, довіряймо життю та відчуваймо радість від того, що відбувається зараз.

У цій статті пояснимо, як це зробити.

Найкращий вік – це той, у якому ви перебуваєте зараз

Щоб прийняти теперішній момент, потрібно навчитися цінувати те, ким ви зараз є, чого досягли, а також те, чого варто ще досягти.

Це не можливо, якщо не навчитися сприймати себе та полюбити себе.

Ворог самосприйняття – це не сприйняття свого віку. Деякі люди переносять це занепокоєння в інші ситуації, а це викликає певні проблеми.

Ми говоримо про ситуації, коли з’являється страх перед зморшками , а також зовнішніми змінами тіла.

Ми усі намагаємося дбати про зовнішність, щоб мати привабливий вигляд. Проте варто спершу навести лад всередині себе.

Найкращий вік – це завжди той, в якому ми перебуваємо.  Сприймайте ваш досвід і ті ситуації, через які довелося пройти, адже це можливість отримати досвід та можливості.

Навчіться пливти за течією: це життя

Навчіться пливти за течією: це життя

Ідея “течії”, визначена психологом Міхаєм Чиксентміхаєм в 1975, але її не завжди правильно інтерпретують.

Це не про те, щоб пливти за течією та бачити життя як динамічний суб’єкт, який ніколи не зупиняється, а ми лише частина такого життя. Все набагато глибше та цікавіше.

Поняття таке:

  • Потрібно мати чіткі життєві цілі.
  • Вміти брати на себе зобов’язання та нести відповідальність, а також насолоджуватися процесом.
  • Вчитися на помилках, щоб стати справжніми експертами.

Рутина небезпечна, тому дуже важливо мати певні труднощі та відкривати щось нове щодня, щоб процес потоку був насиченим.

Минуле – це минуле: має значення лише те, ким ми є насправді

Минуле не визначає нас. Має значення лише те, як ми інтерпретуємо минуле.

Ось приклад. Скажімо, ваш партнер покинув вас три роки тому, а рік тому вас знову зрадили. Найгірше, що можна подумати, це: « Я не заслуговую на кохання».

Зріла, смілива людина знає, які уроки винести з минулого, вона подумає: «Тепер я знаю, як вивести стосунки на новий рівень, щоб вони стали кращими».

Важливо, щоб ваше минуле стало вашим стартовим майданчиком, способом навчитися бути кращим. Вчорашній день – це не диван, щоб сидіти на ньому та плакати про те, що вже давно минуло.

Читайте статтю: Що робити, якщо партнер зраджує вам?

Минули життя повинно залишатися у минулому

Навчіться довіряти

Позитивну психологію було популяризовано в 1990 році психологом Мартіном Селігманом. Він вважав, що настав час зосередитися на вивченні поведінки людей, коли йдеться про добробут та про те, як надати людям інструменти бути щасливими.

Одна частина полягала в тому, щоб зрозуміти та виділити травму, депресію та смуток. Це був ідеальний час для людей, щоб навчитися певним крокам, щоб заохотити особисте зростання .

Одна з цих стратегій полягає в тому, щоб навчитися довіряти собі, а також тому, що добрі речі можуть прийти в будь-який час.

У цьому випадку йдеться не про “сподівання” та про пасивність очікування того, доки удача не постукає у  двері. Треба бути активною людиною, яка докладає максимум зусиль для того, щоб змінити життя на краще.

Тримайтеся людей, які допомагають вам долати проблеми. Відкиньте звички, які руйнують вас. Пристосовуйтеся до потреб життя.

Читайте також статтю: 10 звичок, які не дають вам бути щасливими

довіртеся життю

У цілому, зрозумійте, що навіть якщо ви будете проходити через важкий час, вийти з цієї прірви можливо.

Сьогодні саме той час, щоб почати діяти. Зараз чудовий момент починати думати сміливо та позитивно, що сприятиме новому мисленню та новим позитивним емоціям.

Ці емоції допоможуть змінитися та пристосуватися до нових етапів життя.

Спробуйте! Результат вас здивує.  • Seligman, M. E. P., & Csikszentmihalyi, M. (2014). Positive psychology: An introduction. In Flow and the Foundations of Positive Psychology: The Collected Works of Mihaly Csikszentmihalyi. https://doi.org/10.1007/978-94-017-9088-8_18


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.