Які основні причини болю в животі

У цій статті ми розповімо вам про причини болю в животі та як його позбутись.
Які основні причини болю в животі

Останнє оновлення: 23 листопада, 2018

У якийсь момент у вашому житті, ви напевно відчували такий дискомфорт як біль у животі. Але що ж викликає цей біль? Нерви, чи, може, погане травлення? Існує багато факторів, які можуть сприяти болю в шлунку. І цій статі ми спробуємо пояснити про причини болю в животі, а також надати вам поради про кілька простих засобів, щоб позбутись його.

Причини болю в животі

Болі та дискомфорт у животі стаються частіше, ніж ви думаєте. Насправді, дослідники виявили, що, принаймні 30% людей страждають від цього типу болю, і, хоча цей стан технічно не визначається як хвороба, все ж ми можемо говорити тут про незначне порушення в роботі травної системи. Інтенсивність болю, який ви відчуваєте може допомогти визначати, наскільки серйозним є розлад в роботі системи травлення. Тим не менше, майте на увазі, що, якщо у вас ці болі спостерігаються нерідко та проявляються деякі інші симптоми, про які ми згадаємо нижче, вам слід негайно звернутися до лікаря. Розгляньмо більш детально причини болю в животі.

Які фактори пов’язані з болем у животі?

1. Нерви

біль у животі

Іноді, занепокоєння або стрес можуть накопичуватися у вашому другому мозку, який розміщений у шлунку. Нервові закінчення майже завжди зосереджені в цій частині організму. Вони можуть мати негативний вплив на травлення, в результаті чого ви можете відчувати печію або навіть мати пронос. Тож не варто хвилюватися, якщо ви відчуваєте такого роду проблеми лише  час від часу, оскільки це, найвірогідніше, просто результат стресу. Отже, тепер, коли ви вже знаєте одне джерело, звідкіля можуть походити болі в животі, вам слід спробувати добре керувати рівнем тривоги та збудженості, щоб уникнути ще сильнішого дискомфорту.

2. Гази

Вони також є дуже поширеним станом організму. Погане травлення або певні продукти можуть викликати подразнення шлунку та утворення газів. Ці гази, як правило, зосереджені у ямці вашого шлунка, трохи нижче ребер. Вони можуть викликати у вас відчуття гострих болів, особливо тоді, коли ви намагаєтесь глибоко вдихнути.

3. Печія

печія

Шлункова відрижка та печія, також серед дуже поширених захворювань, які починаються з болю в животі, а особливо у верхній частині живота. Кислоти, природно, рухаються вгору,  а це означає, що такого роду біль буде зосереджений у стравоході, який знаходиться вверху травної системи.

4. Синдром подразненого кишечника

Запалення кишечника має тенденцію викликати цей тип дискомфорту. Цей розлад відноситься до категорії органічної диспепсії, який проявляється лише тоді, коли ваша травна система уражена хворобою. Якщо у вас діарея або у вас спостерігаються закрепи, блювота та регулярний сильний біль, вам слід не зволікаючи звернутися до лікаря, оскільки це дуже серйозна хвороба.

Ще деякі причини болю в животі

5. Лікувальні препарати

ліки

Якщо ви приймаєте препарати з вмістом заліза, або якщо ви нещодавно приймали, наприклад, ібупрофен, ви, швидше за все, відчуватимете певний біль в шлунку. Ці препарати викликають відчуття легкого печіння в шлунку, яке може триває протягом декількох годин. Це не є чимось надто серйозним, але може бути досить набридливим.

6. Занадто швидкий прийом їжі

Пам’ятайте, для того, щоб належним чином перетравити їжу, вам завжди слід намагатися їсти повільно, таким чином, щоб добре пережувати їжу та змішати її з якомога більшою кількістю слини. Як відомо травлення їжі починається вже у нашому роті та саме за допомогою слини. А якщо ви їсте занадто швидко, то вплив слини на їжу буде недостатній, і, швидше за все, в кінцевому підсумку, ви відчуєте біль в животі.

7. Виразки

виразка шлунку

У вас болить шлунок, коли ви їсте певні продукти? Особливо, коли ці страви сильно приправлені спеціями та гострі? У вас часто стається блювота? А після того ви бачите кров у блювотних масах? Ми розуміємо, що все це не надто приємно читати, тим більше мати такий досвід, проте, якщо ви відповіли ствердно на ці питання, вам слід вже зараз відвідати вашого лікаря, тому що ви можете мати виразку шлунка.

Ми перерахували основні причини болю в животі. Якщо ви погано себе почуваєте, то обов’язково зверніться до лікаря.

Лікувальні засоби від болю в животі

напій з імбиру
  • Анісовий  та м’ятний чай після їжі: ці напої є прекрасними засобами для вашого травлення, вони розслаблять м’язи шлунка та полегшать біль у животі. Такі види чаю можна пити до трьох чашок на день.
  • Чай з кореня імбиру: цей напій заспокоїть ваш шлунок, водночас покращуючи травлення. Не вагайтесь, а випийте чашку цього чаю після обіду. Ви впевнитесь у позитивних результатах.
  • Шавлія  та ромашка: ви напевно не раз чули про корисні властивості цих двох лікарських рослин і їх користь для шлунка і кишечника. На додаток до того, що це седативні лікувальні засоби, вони полегшують біль і борються із запаленням. Ви можете пити такі трав’яні чаї у кількості до одного літра в день і вони, без сумніву, допоможуть вам позбутись  проблем зі шлунком.
  • Тепла ванна і масаж живота: не існує кращого відпочинку для нервових закінчень у шлунку і зняття напруги, аніж тепла ванна. А після ванни, найкраще, що ви можете зробити, це масажувати область живота, застосовуючи трохи лавандової або мигдальної олії. Масажуйте живіт коловими рухами, а потім прикладіть теплу тканину. Ви без сумніву відчуєте себе краще після цього.
  • Пам’ятайте завжди добре пережовувати їжу, та не їжте поспіхом. Ми також радимо вам уникати надто великих об’ємних страв та прийомів їжі. В ідеалі, вам слід мати близько п’яти невеликих прийомів їжі на день, з найбільшим акцентом на сніданок та обід. Найлегшою їжею протягом дня, має бути вечеря. А також ми радимо вам не забувати про пиття великої кількості рідини.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.