Які продукти для захисту серця потрібно їсти

Чи знаєте ви, що оливкова олія є одним із найкращих здорових жирів для догляду за серцем, оскільки вона допомагає контролювати холестерин і запобігає передчасному старінню артерій? Дізнайтеся про інші продукти для захисту серця.
Які продукти для захисту серця потрібно їсти

Останнє оновлення: 09 січня, 2019

Здорове харчування настільки ж важливе для захисту вашого серця, як регулярні фізичні вправи. Харчова промисловість пропонує широкий спектр продуктів, які обіцяють швидку та смачну їжу. Однак сьогодні ми знаємо, що споживання цих продуктів негативно впливає на здоров’я серця. Проте є певні продукти для захисту серця.

Поживні речовини в здорових харчових продуктах важливі для роботи цього м’яза.

Вживання занадто великої кількості обробленої або жирної їжі може підвищити рівень холестерину, кров’яний тиск і ризик потенційно небезпечних захворювань.

З цієї причини важливо споживати здорові харчові продукти та контролювати калорії.

Крім того, варто також збільшити споживання певних інгредієнтів, які надають додаткові переваги для захисту серця.

У цій статті ми хочемо написати про 7 найкращих продуктів, щоб ви могли додати їх до свого раціону.

1. Продукти для захисту серця: овес

корисні продукти для захисту серця
Відомий як “король зернових”, овес є одним із найбільш корисних і найбільш ситних продуктів, які можна додати до раціону.
  • Овес містить клітковину та омега-3 жирні кислоти – дві важливі поживні речовини, які сприяють контролю рівня холестерину, щоб уникнути затвердіння артерій.
  • Він також містить значну кількість калію, магнію і кальцію – ключових мінералів для контролю артеріального тиску.

2. Червоне вино

Ми знаємо, що зловживання алкогольними напоями може викликати незворотний вплив на організм. Проте невелика кількість червоного вина може бути дуже корисною для здоров’я серця.

  • Цей напій містить велику кількість ресвератрола. Це антиоксидантна сполука, яка знижує рівень поганого холестерину (ЛПНЩ). Ба більше, вона також збільшує кількість хорошого холестерину.
  • Такі речовини, як катехіни, захищають стінки артерій від окислення. Крім того, вони знижують ризик артеріосклерозу та інфаркту.

3. Чорні боби

натуральні продукти для захисту серця
Чорні боби є частиною списку “суперпродуктів”, які допомагають поліпшити і захистити здоров’я серця завдяки вітаміну В і вмісту розчинної клітковини. Ці дві поживні речовини допомагають зменшити рівень поганого холестерину (ЛПНЩ).

Крім того, ці продукти для захисту серця також містять малі дози омега-3 і магнію. Це допомагає контролювати високий кров’яний тиск і поганий кровообіг.

4. Оливкова олія

Пресована оливкова олія – ​​оливкова олія, що не підлягала очищенню, – один із найбільш здорових жирів. Вона допомагає захистити серце від серйозних захворювань.

Мононенасичені жирні кислоти та антиоксидантні сполуки в її складі уповільнюють надмірне накопичення жиру в артеріях і запобігають проблемам артеріального тиску.

Її регулярне споживання тримає холестерин під контролем і покращує еластичність артерій для запобігання передчасного старіння.

5. Насіння чіа

природні продукти для захисту серця
Хоча насіння чіа стало популярним як добавка для схуднення, варто знати, що воно також є чудовим союзником для здоров’я серця.

Попри свій крихітний розмір, воно містить високі рівні омега-3 і незамінні амінокислоти. Це допомагає контролювати рівень холестерину і тригліцеридів.

Крім того, ці поживні речовини допомагають збалансувати запальні процеси організму. Крім того, вони знижують ризик інсультів, артеріосклерозу та інших хронічних захворювань серця.

6. Журавлина

Додавання журавлини до раціону – це здоровий спосіб покращити стан серця.

Вона містить бета-каротини та лютеїн – дві антиоксидантні речовини, які допомагають захистити серцево-судинну систему від негативного впливу вільних радикалів.

Її флавоноїди та натуральні волокна допомагають контролювати жири, які накопичуються в артеріях. Потім вони запобігають їх перекриттю або затвердінню.

З іншого боку, вона має протизапальні та очисні властивості, які допомагають очистити кров для запобігання проблем з кровообігом.

7. Апельсини

цитрусові продукти для захисту серця
Вони відомі як значне джерело вітаміну С. Це антиоксидантний плід, який допомагає підтримувати здоров’я серця в оптимальних умовах.

Вони містять значні кількості каротиноїдів і флавоноїдів – речовин, які мінімізують пошкодження, викликані окислювальним стресом.

Їхній вміст вітамінів і мінералів підтримує баланс серцевого ритму. Крім того, вони також зменшують ризик запалення.

Апельсиновий фреш є домашнім засобом, який знижує високий кров’яний тиск і пов’язані з ним проблеми з кровообігом.

Додайте ці продукти для захисту серця до свого раціону, щоб скористатися їхніми чудовими перевагами!  • Islam MA, Amin MN, Siddiqui SA, Hossain MP, Sultana F, Kabir MR. Trans fatty acids and lipid profile: A serious risk factor to cardiovascular disease, cancer and diabetes. Diabetes Metab Syndr. 2019 Mar-Apr;13(2):1643-1647.
  • Jayachandran M, Chen J, Chung SSM, Xu B. A critical review on the impacts of β-glucans on gut microbiota and human health. J Nutr Biochem. 2018 Nov;61:101-110.
  • Estruch R, Ros E, Salas-Salvadó J, Covas MI, Corella D, Arós F, Gómez-Gracia E, Ruiz-Gutiérrez V, Fiol M, Lapetra J, Lamuela-Raventos RM, Serra-Majem L, Pintó X, Basora J, Muñoz MA, Sorlí JV, Martínez JA, Fitó M, Gea A, Hernán MA, Martínez-González MA; PREDIMED Study Investigators. Primary Prevention of Cardiovascular Disease with a Mediterranean Diet Supplemented with Extra-Virgin Olive Oil or Nuts. N Engl J Med. 2018 Jun 21;378(25):e34.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.