Що таке тривога і як її подолати?

Тривога – це механізм самозахисту, який інформує вас, що вже настав час зробити якісь зміни у вашому житті, у вашому оточенні чи у способі життя.
Що таке тривога і як її подолати?

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Ви коли-небудь відчували тривогу? Багато людей відповіли б на це питання ствердно, але більшість з них не вміють визначити цього стану. І якщо ви не знаєте, що таке тривога, тоді, звісно, досить важко знайти вирішення цієї проблеми.

Природні засоби та рослини, які мають розслаблювальну дію, емоційні методи лікування, фізичні вправи, харчові добавки…

Існує багато хороших порад для  зменшення рівня занепокоєння, але в цій статті ми пояснимо вам, що таке занепокоєння, і підкажемо вам, як позбутися тривоги і так покращити емоційне і фізичне здоров’я за допомогою природних засобів.

Тривога – це не ваш ворог

Зазвичай, коли люди страждають від різних проблем зі здоров’ям, пов’язаних з будь то фізичним чи емоційним станом, вони, як правило, реагують так, ніби ця проблема є їхнім першим ворогом.

Тим не менше, численні фахівці в області натуральної медицини пояснюють, що саме хворобою організм завжди прагне привернути увагу до поганих звичок або ж до того, що ви робите щось не так.     

Наприклад, якщо у вас спостерігається лихоманка, ваш організм сповіщає вам, що температура тіла підвищилася, щоб знешкодити шкідливі мікроби, які можуть негативно вплинути на ваше здоров’я.

Якщо у вас болить голова, то, можливо, ви виконуєте занадто багато розумової роботи або ваш організм перенасичений токсичними речовинами.

Аналогічно, тривога виникає, для того щоб ви зрозуміли щось важливе про себе.  

Тривога

Тривога – це посланець

Тривога з’являється у вашому житті, для того щоб повідомити вам про щось таке, що ви в принципі заперечуєте і навіть не хочете про це чути або сприймати, проте в глибині душі ви розумієте, що саме ця неприйнятна для вас інформація є правдою. Хіба вам не знайомі такі переживання?

 • Мені насправді не подобається те, що я роблю
 • Я відчуваю сильну втому, я працюю на межі своїх можливостей
 • Щось заважає мені мати щасливі моменти в житті
 • Я не займаюсь тим, чим мені б хотілось займатись
 • Я занадто багато переймаюсь тим, що мої друзі чи мої близькі думають про мене
 • Мені важко взяти на себе відповідальність або зобов’язання
 • Я хочу зробити великі зміни в моєму житті, але чомусь відчуваю великий страх
 • Я відчуваю, що я не в змозі контролювати своє життя

Люди, які страждають від неспокою, як правило, відчувають деякі з цих почуттів, але більшість з них ніколи серйозно не розглядали вплив цих відчуттів на організм і навіть ніколи не звертали увагу на них.

Депресія

Отже, що ж це таке –  тривога?

Тривожність, або тривожний розлад, характеризується неспокоєм або страхом, які можуть протікати в легкій або тяжкій формі. У певні моменти життя ці почуття відчуває кожна людина. Приміром, людина може боятися або турбуватися з приводу іспиту, медичного обстеження або інтерв’ю при прийомі на роботу.

Почуття тривоги, що з’являється лише іноді, є абсолютно нормальним станом людини. Однак про тривожність, чи тривожний розлад говорять, коли людині дуже важко контролювати ці емоції. Тривожність у таких людей носить більш стійкий характер і часто має негативний вплив на повсякденне життя та здоров’я.

Слід сказати, що тривога – це механізм самозахисту, розумний спосіб поспілкуватись із собою, прислухатись, що відбувається в організмі та людському розумі.

Якщо ви часто відчуваєте неспокій, це означає, що організм посилає вам сигнал. Вам слід знати, що у цьому випадку необхідно зробити якісь зміни у вашому життя. Реальна зміна може бути пов’язана з вашим матеріальним оточенням, вашим способом життя або з людьми, які вас оточують.

До тих пір, поки ви не в змозі зробити такі зміни, ви не зможете позбутися тривоги у вашому житті, незалежно від того, які способи боротьби з нею ви б не використовували.

Страх чи тривога

Одна з найбільших проблем для людей, які відчувають неспокій – це страх, який вони переживають у цьому стані. Коли вони відчувають страх, з’являється нервозність, а це породжує ще більшу тривогу.

Основною відмінністю тривоги від страху є те, що тривожний стан буває зазвичай безпредметним. На відміну від страху, тривога завжди викликана наявністю якогось об’єкта, події, ситуації або людини. Але, як тільки ви усвідомите зв’язок між страхом та тривогою, та спробуєте усунути причину страху з вашого життя, вам вдасться знайти спокій. Це і буде вашим великим досягненням.

Ви можете відчувати тремтіння рук, потовиділення, пришвидшення серцевого ритму, заїкання, задишку, погіршення зору або запаморочення. Що ви можете зробити в цей критичний момент?

Перш за все потрібно сісти, зробити кілька глибоких вдихів та видихів і постаратися не звертати увагу на те, що відбувається довкола вас. Після того як ви заспокоїтеся, ви можете подумати і проаналізувати, що ж стало причиною вашого нападу занепокоєння.

Фізичні вправи

Попереджувальні знаки, які посилає нам організм

Занепокоєння – це поєднання незручності, тривоги, невизначеності, страху і збудження які пов’язані зі стресом. Люди стають неспокійними, очікуючи якоїсь небезпеки, хоча можуть і не знати, яку форму вона прийме або звідки її чекати.

Перед тим, як ви почнете відчувати тривожність, ваш організм посилає вам попереджувальні знаки. Якщо ви навчитеся розпізнавати ці сигнали, ви зможете запобігти майбутнім нападам занепокоєння:

 • Безсоння
 • Головні болі
 • Нервозність
 • Постійні хвороби
 • Роздратування та відсутність контролю над собою

Якщо ви відчуваєте хоча б один з цих симптомів або почали помічати зростання рівня тривоги, ми рекомендуємо вам подумати про внесення деяких змін у ваше життя.

Це дозволить вам зменшити вашу тривогу природно, поліпшити якість життя і запобігти іншим, більш серйозним захворюванням у майбутньому.

Якщо ви навчитеся спостерігати за вашим тіло і прислухатися до його сигналів, вашому організму не знадобиться більше посилати вам такі сигнали надто часто.

Це, звичайно, стане найкращими ліками від тривожності, а отже, слухайте, що ваше тіло вам підказує і будьте певні ви зможете легко уникнути такого неприємного стану, як тривожність.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.