Їжа, від якої жовтіють зуби

Їжа, від якої жовтіють зуби
Їжа, від якої жовтіють зуби

Останнє оновлення: 22 листопада, 2018

Ми всі звикли бачити чудові посмішки з блискучими білими зубами по телевізору. Як вони це роблять? Очевидно, що більшість з цих людей проходять дорогі процедури, щоб відбілити зуби, оскільки вони часто стають жовтими з плином часу через щоденні звички та їжу, від якої жовтіють зуби.

Як ви вже знаєте, однією з головних причин пожовтіння зубів є тютюн, але багато що з продуктів, які ми їмо, також впливають на зубну емаль і надають їй жовтого кольору. Це неприємна проблема. Як можна уникнути цього? Ми розкажемо в цій статті.

Їжа, від якої жовтіють зуби

білосніжна посмішка

Як правило, процес набування зубами жовтого кольору є повільним, але безперервним. Кислоти, що містяться в їжі, яку ми їмо, атакують емаль і, таким чином, виставляють на поверхню дентин, який є внутрішнім шаром зуба.

Літні люди, як правило, мають більш жовті зуби, ніж молоді через їхній вік. Однак пожовтіння зубів може з’явитися раніше, якщо ви неправильно харчуєтесь. Відкрийте для себе деякі продукти, які є найгіршими ворогами вашої світлої посмішки

Кава та чай

від кави жовтіють зуби

Яким би був наш ранок без чашки кави? Або наш полудник без здорової чашки чаю? Що ж, ми повинні сказати вам, що вони часто є найбільш руйнівними речовинами для зубів.

Причина проста: ми схильні споживати каву і чай протягом всього нашого життя, і ці речовини, як правило, легше проникають в емаль.

Тим не менш, не варто повністю вилучити їх зі свого раціону, достатньо споживати ці напої помірно. Спробуйте змішувати чай або каву з невеликою кількістю звичайного або соєвого молока. Так вони будуть мати набагато менше впливу на зуби.

Червоне вино

пляшки червоного вина

Це ще один класичний ворог зубної емалі. Після того, як випили келих червоного вина, ви, мабуть, помітите, що зуби забарвлюються. Але що ви можете зробити? Як завжди, найкращий засіб – помірне вживання червоного вина.

Ви вже знаєте, що келих вина на день – справді добре для здоров’я, і що ви не повинні обходитися без нього. Тим не менш, не забувайте чистити зуби після того, як вип’єте скляночку.

Солодкі газовані напої

газовані напої

Стережіться! Солодкі безалкогольні газовані напої є одним із найгірших ворогів для здоров’я зубів. Їхні фосфорні кислоти не тільки призводять до пожовтіння зубів, але й руйнують емаль, ми не говоримо вже про підсолоджувачі, які викликають карієс.

Порада? Не вживайте газованих напоїв.

Морозиво та заморожений лід

морозиво

Цей факт може вас здивувати, але морозиво і заморожений лід, які ви любите їсти в літню пору, є ворогами зубної емалі. Ці десерти дарують свіжість, але їх роблять з великої кількості хімічних речовин, підсолоджувачів і кислот, щоб надати їм таких привабливих кольорів.

Не помиліться: краще уникнути вживання цих продуктів і зберегти здорову гарну посмішку.

Обережніше з темними соками

виноградний сік

Ідеться про ожиновий, смородиновий, журавлинний і буряковий соки… Ми знаємо, що вони дійсно корисні для здоров’я, але вони також викликають пожовтіння зубів. Усі темнозабарвлені фрукти і навіть овочі, такі як помідори, містять кислоти, які просочуються в зуби і призводять до пошкодження.

Завжди пийте їх помірно.

Соєвий соус

соєвий соус
Ми любимо соєвий соус. Він прекрасно підходить до овочів та багатьох страв. Проте це дійсно шкідливо для зубів.

Бальзамічний оцет

бальзамічний оцет

Із бальзамічним оцтом така ж сама ситуація, як і з соєвим соусом. Ця приправа, яку додають до салатів і овочів, як і будь-який інший темний оцет, може пошкодити зуби.

Проте стоматологи кажуть нам дещо цікаве: кожного разу, коли ви їсте цей оцет з листям салату, ви створюєте природний бар’єр, щоб захистити вашу емаль від кислот. Тож не забудьте з’їсти трохи салату, щоб уникнути жовтих зубів.

Як боротися з жовтими зубами

чищення зубів

  • Ідеальний спосіб догляду за зубами – це стежити за тим, що ви їсте. Коли зуб починає жовтіти, це означає, що він втрачає свою емаль і, ймовірно, потребує лікування, щоб відновити її. Щоб уникнути цього, захистіть свою емаль від шкідливого впливу кислот, що містяться в продуктах харчування.
  • Їжте одне яблуко на день. Яблука чудово підходять для зміцнення зубної емалі.
  • Випийте склянку води після їжі. Так ви будете утримувати вашу емаль від пожовтіння.
  • Не забувайте чистити зуби після кожного прийому їжі.
  • Інший традиційний засіб для відбілювання зубів, який ви можливо захочете спробувати – протерти їх банановою шкіркою. Саліцилова кислота в шкірці надасть зубам чудового вигляду.

Ви готові спробувати виконати деякі з цих порад на практиці?
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.