Запалення печінки. Причини та симптоми хвороби

· Жовтень 23, 2015
Чи знаєте ви, що коли ви пробуджуєтесь вночі, десь між першою та третьою годинами, це може означати, що ваша печінка не функціонує як слід?

Печінка є органом, який страждає від нездорової жирної їжі, шкідливих звичок, стресів, пригнічених емоцій, від забруднення навколишнього середовища і т.д. Це проявляється в організмі через проблеми із зором, гусячі лапки довкола очей, поганий кровообіг, проблеми з травленням, а ще однією ознакою є сезонна втома.


Чи є у вас запалення печінки? Напевно, кожен з нас знає, що печінка є найважливішим органом, який забезпечує захист організму від шкідливого впливу, що надходить з навколишнього середовища. Будь-яке запалення печінки, симптоми якого можуть бути як вираженими, так і не проявлятися, супроводжується різними патологічними змінами в її роботі і будові. У цій статті ми розглянемо найбільш поширені ознаки і симптоми, такого захворювання печінки і те, що ви можете зробити, щоб вилікувати і запобігти йому, а метою є уникнути хвороби і поліпшити якість життя.

Проблема із зором

Традиційна китайська медицина говорить нам, що печінка безпосередньо пов’язана з проблемами зору, оскільки органи зору розташовані в організмі уздовж тієї ж меридіани, що й печінка. Очевидно, що існують й інші фактори, такі як генетика, які можуть вплинути на здоров’я ваших очей, але якщо ви страждаєте від порушення зору (як, наприклад, короткозорість, астигматизм або пресбіопія – вікова далекозорість, яка є неминучим процесом, пов’язаним з природним старіння ока), то вам обов’язково слід перевірити очі у лікаря на деякі ознаки і симптоми, про які поговоримо нижче.

pechinka1

Безсоння від 1 до 3 години ночі

Кожен орган має час доби, в який він найбільш активний, протягом якого він природнім способом відновлює захисні сили організму. Печінка, наприклад, найбільш активна від 1 до 3 години ночі. Отже, якщо ви раптом прокидається вночі десь у межах від першої до третьої години ночі, це може бути першою ознакою того, що ваша печінка не функціонує як слід. Якщо ви помітили такі симптоми, як зниження імунітету, депресія, апатія, втома і безсоння, темні кола під очима, тьмяний колір шкіри – все це може говорити про засмічення печінки. Тому і є таким важливим її очищення.

Проте майте на увазі, якщо ви повечеряли занадто важкою їжею надто або ж досить пізно ввечері, то, звісно, такий спосіб харчування теж може впливати на якість вашого сну в нічний час.

Гусячі лапки навколо очей

Зморшки, які з’являються під і навколо очей також можуть бути ознакою поганого функціонування печінки, особливо, якщо такі зморшки з’являються через проблеми із зором. Якщо гусячі лапки з’являться передчасно, ще у молодому віці, то на це обов’язково треба звернути більш пильну увагу, адже це може бути ознакою хвороби печінки. Якщо ви хочете позбутися цих надокучливих ліній на обличчі, вам слід розпочати лікування зсередини та проявити належне піклування про всі внутрішні органи.

Поганий кровообіг

Ви будете здивовані, коли дізнаєтесь, що кровообіг і печінка тісно пов’язані. Печінка – другий важливий після серця орган, який фільтрує та очищує кров, отже, належне функціонування печінки є життєво важливим для хорошої циркуляції крові. Тож якщо ви страждаєте на варикозне розширення вен або геморой у молодому віці, вам слід лікувати не тільки ці хвороби та ставитися до них локально, вам також необхідно слідкувати за належною роботою печінки.

Погане травлення

Печінка є частиною травної системи і є дуже важливим органом для перетравлення жирів, завдяки жовчі, яку вона виробляє і зберігає в жовчному міхурі. Якщо вам важко перетравити жирну їжу, ви можете допомогти своїй печінці і запобігти її надмірному перевантаженню.

Щоб печінка почувала себе добре, краще споживати їжу меншими порціями і частіше. Такий спосіб харчування зменшує навантаження на печінку та дозволяє їй функціонувати більш ефективно. Оцінка стану печінки – перший крок до якісної профілактики та лікування хронічних захворювань печінки, а також підвищення та зміцнення імунітету.

Якщо у вас є змога додавати трохи лимонного соку у продукти харчування, то це також допоможе печінці краще перетравлювати жири.

Слід зауважити, що часті закрепи також є наслідком поганої роботи печінки.

pechinka2

Нерегулярні місячні у жінок

Хоча нерегулярні місячні в цілому не є рідкістю для більшості жінок, однак дуже важливо розуміти причини, безпосередньо чому це відбувається, тобто, що ваше тіло прагне вам сказати цим.

Як ми вже говорили раніше, печінка тісно пов’язана з кров’ю, так що це не дивно, що вона також пов’язано з усіма видами менструальних відчуттів, таких як судоми, пост-менструальний синдром, нерегулярні місячні і т.д. Отже, печінка грає важливу роль у регуляції менструального циклу.

Вона регулює білковий обмін, в тому числі, бере участь у засвоєнні жіночих гормонів – естрогену і прогестерону.

Біль у животі

У результаті розладу шлунка, ви можете відчувати такі симптоми, як біль, набряк і тиск в черевній порожнині, які супроводжуються страшним болем під ребрами з правого боку. Коли є запалення печінки, вона натискає на назовні прилеглі ділянки тіла, що й провокує біль.

Мігрень

Мігрень може бути викликана багатьма речами, але деякі з них, особливо якщо вони часто повторюються, пов’язані з проблемами травлення і перевантаженням печінки. У даний час мігрені мають тенденцію відбуватися в період менструації, якщо ви їсте або п’єте занадто багато або під впливом токсинів (тютюнового диму, забруднення навколишнього середовища і т.п.). Ці мігрені є результатом перевантаження печінки, яка у свою чергу намагається вивести усі токсичні речовини з організму.

Сезонна втома

Коли приходить весна, люди часто відчувають себе більш втомленими, ніж зазвичай, і, здається, потрібно набагато більше зусиль, щоб відпрацювати цілий день. Якщо це, як правило, відбувається під час зміни сезонів, вам, можливо, буде потрібно зміцнити свою печінку за допомогою деяких природних лікарських засобів або зелених соків.

Прислухаючись до сигналів свого тіла, людина може зрозуміти, які симптоми сповіщають про ті чи ті розлади в організмі, та на що потрібно звернути увагу, яких заходів ужити, щоб поліпшити стан здоров’я і не допустити серйозних хвороб.

Зображення люб’язно надані neuroticcamel та elle_ann.