Заведіть собаку, щоб подолати сум за домівкою

Звісно, коли людина опиняється далеко від рідної домівки та близьких людей, вона починає за ними сумувати. Якоїсь миті вам може здатися, що ви не можете існувати без свого рідного дому та звичного оточення. Проте є один ефективний спосіб подолати сум за домівкою. Згідно з нещодавніми дослідженнями, для цього необхідно завести домашнього улюбленця - наприклад, собаку. Цікаво? Тоді уважно прочитайте цю статтю!
Заведіть собаку, щоб подолати сум за домівкою

Останнє оновлення: 17 листопада, 2018

Ностальгія – це біль та відчуття емоційної важкості, які охоплюють людину після втрати або розлуки з дорогими їй речами та людьми.

Згідно з дослідженнями Фрейда, коли це відбувається, ми почуваємося так, наче частина нас самих також померла разом з дорогою нам людиною. Вірте чи ні, але емоційний стан людини при цьому стає настільки важким, що може  навіть  призвести до розвитку затяжної депресії.

Саме тому дуже важливо знати, як саме боротися з сумом за рідними та домом. У цій статті ми зібрали кілька найефективніших способів подолання цієї проблеми.

Сучасне суспільство вчить нас, що найкращий спосіб подолати сум за домівкою та дорогою людиною – це перемкнути свою увагу на інший предмет або об’єкт, якому ви зможете дарувати свою любов.

Проте є кілька інших, набагато простіших способів перебороти труднощі, ніж заміна одного об’єкта любові на інший.

Одним з таких шляхів подолати сум є присвячення часу домашнім улюбленцям. Якщо у вас досі немає тваринки, радимо неодмінно завести собі чотирилапого друга. Зазвичай люди зупиняють свій вибір на собаках, адже саме вони є неймовірно відданими та люблячими.

Вірте чи ні, але цей феномен навіть має наукове обґрунтування. На базі Університету Британської Колумбії було навіть проведене дослідження на цю тему.

Результати експерименту довели, що студентам, які мешкали у гуртожитках, було простіше подолати сум за домівкою, якщо поруч з ними мешкала собака.

Ба більше, домашній улюбленець допоміг їм не лише краще пережити розлуку з рідними, але й підвищити успішність під час навчання в університеті.

Негативні наслідки суму за домівкою

як подолати сум за домівкою швидко

На жаль, через сум за домівкою ми часто сумніваємося у власних рішеннях та втрачаємо здатність успішно рухатися по життю. Ви не можете відпустити думку, що минуле – це найкраща пора, адже саме у ньому залишилися ті, кого ви любили. Саме тому, вам неймовірно хочеться повернутися у минулі дні, до рідних людей та місць.

У порівнянні з ідеалізованими спогадами будь-які події та емоції у теперішньому часі видаються неважливими та тьмяними. Майбутнє ж ви сприймаєте як примарне та незрозуміле явище.

Якщо все, що ви любили, залишилося у минулому, ви будете продовжувати жити винятково спогадами, не приділяючи достатньо уваги нинішньому та завтрашньому дню.

Саме тому, якщо дім для вас є не тільки затишним місцем, куди вам хочеться час від часу приїжджати, а приводом для нестримного суму, з часом ви забудете про всі свої цілі та бажання.

Ностальгія має неймовірну здатність зупиняти людину на певному етапі її життя. Вона відбирає у вас можливість отримувати максимальне задоволення від кожного віку та стану. Ні, ви не викреслите зі свого життя позитивні емоції, ви просто їх не відчуватимете та не помічатимете.

Якщо людина не може подолати сум за домівкою чи рідними, вона перестає приділяти навчанню та роботі належну увагу. Ви припиняєте думати про свої плани та бажання, а також втрачаєте здатність насолоджуватися своїм життям з таким самим ентузіазмом, як раніше.

Дуже важливо, що вчені не перестають вивчати питання впливу домашніх тварин на стан людини після розлуки з рідними та домівкою, особливо якщо ці зміни відбуваються у молодому віці.

Зоотерапія допомагає першокурсникам звикнути до університету

собака та зоотерапія допоможуть подолати сум за домівкою

Дослідники зібрали разом дані, зібрані з 44 різних університетів. Вони обрали першокурсників, яким було важко подолати сум за домівкою, та попросили їх заповнити анкету для того, щоб визначити їхній стан після розлуки з рідними та швидкість звикання до життя у гуртожитку.

Після цього вчені запропонували групі студентів пройти зоотерапію. Інша група повинна була чекати своєї черги для участі в експерименті ще 8 тижнів.

Ті студенти, яким порадили зоотерапію, проводили 45 хвилин щотижня у компанії собак для того, щоб подолати сум за домівкою якомога швидше. Через 8 тижнів студентам з обох груп запропонували ще раз заповнити ту саму анкету.

Результати просто вразили вчених: ті студенти, які проводили час із собаками, повідомили, що їхній настрій значно покращився, і вони стали набагато менше сумувати за домівкою та рідними.

Щодо студентів з другої групи, які чекали своєї черги для участі в експерименті, то їхній настрій значно погіршився, а подолати сум за близькими та домом так і не вдалося.

Сподіваємося, що позитивні зміни у житті тих студентів, які пройшли зоотерапію, надихнуть і вас завести домашнього улюбленця, який неодмінно стане вашим найвірнішим компаньйоном.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.