Як зберегти позитивний настрій у негативній ситуації

Кожен хотів би мати позитивний настрій, не залежно від ситуації. Ми навчимо вас панувати над собою незважаючи на неприємні обставини.
Як зберегти позитивний настрій у негативній ситуації

Останнє оновлення: 11 грудня, 2018

Оскільки ми не можемо змінити минуле, ми повинні зосередитись на сьогоденні та майбутньому і позитивно до них ставитися, таким чином вони будуть настільки плідними та вдалими, наскільки це можливо. Ми покажемо вам, як зберегти позитивний настрій у неприємній ситуації.

Життя не завжди надає нам новини, які ми хочемо почути або на які чекаємо. У подібні моменти ми схильні думати, що все пішло погано і нічого вже не ладиться.

Але це також той час, коли ми повинні пам’ятати одвічне прислів’я: “Бачте склянку наполовину повною”, при всьому, що відбувається з нами.

Чи хотіли б ви знати, як зберігати позитивний настрій, зіткнувшись з несприятливою ситуацією? Ми запропонуємо кілька порад тут, у цій статті.

Майте позитивне ставлення та будьте вдячними

Це правда. Дуже важко натягнути посмішку на своє обличчя кожного разу, коли все виходить протилежним тому, чого ви хотіли; важко казати “дякую” життю. Але це необхідно для того, щоб рухатися вперед.

Позитивний настрій поліпшить вашу самооцінку і ставлення до проблем. Ми всі проходимо через важкі часи, просто тому що так трапляється у житті. Суть у тому, як ви зустрічаєте ці погані часи, перетворюючи їх у нові можливості.

Якщо ви проходите через жахливий момент у своєму житті, це, безсумнівно, буде турбувати як ваш зовнішній , так і внутрішній світ. Ви починаєте хворіти, набуваєте зморщок, стаєте дратівливими, не маєте сил зосередитися… і цей список можна продовжувати.

Одна проблемна ситуація може вплинути на кожен крок, який ви робите, а також на ваші стосунки з людьми, які вас оточують, на ваше здоров’я і т.д. Це схоже на вічне колесо, порочне коло.

У будь-якому випадку здається, ніби ви ходите навколо, а ваша голова знаходиться в темній хмарі та шторми – це все, що оточує вас.

жінка сидить і закриває руками обличчя

Немає нічого, що можна сказати, коли здається, що все не просто не стає кращим, а скоріше якраз навпаки: погані новини приходять одна за одною протягом деякого періоду часу. Стає все важче і важче вийти з-під натиску проблем і знайти те свіже повітря, якого кожен потребує.

Але не впадайте у відчай. Можна поліпшити ваші дні та життя, якщо у вас є необхідні переконання та ставлення. Пам’ятайте, що все буде добре і не ставайте жертвою думки про те, що ви будете нещасними все життя.

Як зберегти позитивний настрій та не дозволити поганому впливати на вас так сильно

Це не значить бути роботом чи машиною без почуттів. Звичайно, погані речі будуть змінювати ваше життя. Але, як кажуть: “Крайнощі – це завжди погано”.

Ось чому ви повинні спробувати бути трохи добрішими до самих себе. Наступна порада для підтримки позитивного настрою і протистояння несприятливим ситуаціям буде великою підмогою:

Звертайте увагу на гарні речі

жінка витягнула руки в сторони

У вас є тисячі причин, щоб усміхатися! Усе, що відбувається у вашому житті (добре чи погане) служить уроком, щоб бути сильнішими, щоб досягти бажаного раніше. Вірте в цю основну ідею і ви знайдете світлий бік будь-якої ситуації (ваша склянка буде наполовину повною).

Це може бути важко для вас, але воно варте зусиль. Ви завжди маєте урівноважувати хороше та погане… і аналізувати, що важить більше. Знаходьте позитивне у всьому і ваш погляд на життя буде поліпшуватися.

Зрозумійте урок

Окрім виявлення позитиву в будь-якій ситуації, намагайтеся знайти урок, який можна винести з нього. Життя – найкращий вчитель, якого ви взагалі могли б мати.

Це допоможе вам зрозуміти все, що відбувається з вами і ви зможете сміливо дивитися в обличчя подібним подіям, які можуть статися з вами в майбутньому. Будьте готові до всього. Виносьте урок з будь-якої проблеми, з якою ви стикаєтеся, а потім використовуйте ці уроки в конкретних ситуаціях, щоб вирости та подорослішати.

Це також підвищить вашу самооцінку і не дозволить вам знову почуватися погано.

Знайдіть рішення

Кожна проблема має рішення, хоча іноді з’являється відчуття, ніби його важче знайти, ніж схований скарб посеред океану. Але не хвилюйтеся, ви знайдете рішення. Замість того, щоб думати про проблеми, зосередьте увагу на тому, як їх виправити.

Це змінить ваше негативне ставлення і допоможе вам ставитися набагато краще до себе, коли ви почнете робите щось. Складіть план дій, який приведе вас до ефективного, швидкого та повного розв’язання проблеми.

Пам’ятайте, що якщо ти плачеш, бо не можеш побачити сонце, твої сльози не дозволять тобі побачити зірки!

Не варто забувати про майбутнє

чоловік срибає зі скелі на скелю

Кожного разу, коли у вас з’являється проблема або щось йде не так і ви застрягаєте в минулому, чи іноді в сьогоденні, ви робите помилку! Ви не можете змінити те, що вже відбулося, і саме тому ви повинні думати про завтрашній день, який ніколи не є фіксованим.

Замість того, щоб турбуватися занадто багато про те, що вже відбулося, подумайте про те, як ви могли б почувати себе тепер. Тримайте ваш розум зосередженим на майбутньому, на тому, яким ви хочете, щоб воно було, які дії ви збираєтесь робити і т. д.

Говоріть позитивно

веселий чоловік сидить за столом

Негатив, за який ви тримаєтеся, коли справи йдуть погано, відбитий також у тому, як ви розмовляєте і як поводите себе щодо до інших. Вам необхідно навчитися справлятись з цим, якщо ви хочете зберегти позитивний настрій.

Ви, ймовірно, витрачали свій час в скаргах на все та всіх. Нічого доброго не виходило з ваших вуст, а найбільш частими словами, які ви кажете є “ні”, “ніколи”, “неможливо”, “печаль” і “погано”.

Змініть те, як ви говорите, щоб привабити позитивні речі!

Кажіть “так”, “можливо”, “щастя” і “добре” наступного разу, коли ви розмовляєте з кимось або думаєте про щось.

Ви будете поступово бачити, як невеликі зміни можуть бути першим кроком на шляху до відновлення. Будьте впевненими в собі та вірте в те, що ви будете в змозі насолоджуватися життям, яке є чудовим з усіма його злетами та падіннями.  • Титаренко, Т. (2017). Щастя, здоров’я, благополуччя. Досягнення недосяжного. Психологія Особистості. https://doi.org/$$CISSN$$V1565-8090
  • Пурло, О. (2009). “Суб’єктний” та “авторський” підходи до життєтворчості особистості. Соціальна Психологія.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.