5 поширених міфів про людське тіло

Чи може холод хоч трохи збільшити ймовірність застуди чи грипу? Таких міфів настільки багато, що вони заважають здоровому способу життя. Дізнайтеся про них і про найкращі поради, щоб не хворіти!
5 поширених міфів про людське тіло

Останнє оновлення: 09 лютого, 2019

Наше ставлення до органів тіла було дуже неоднозначним упродовж століть. Ми завжди прагнемо краси, але, попри це, ця тема є соціальним табу. Крім того, раніше медицина не була наукою для простих людей. Це полегшило поширення міфів про людське тіло. Ці міфи глибоко занурилися в нашу культуру.

Тепер ми плутаємо брехню з правдою і багато чого маємо дізнатися про те, як насправді працюють наші тіла.

Однак ми зробили великий крок вперед. Тепер нам не лише хочеться виглядати добре. Ми також докладаємо зусиль, щоб зберегти здоров’я. Завдяки інформаційним технологіям ми маємо доступ до інноваційних клінічних звітів.

Загалом, ми ближчі до розуміння роботи організму, ніж будь-коли раніше. Як результат, ми також ближчі до відповідей на запитання, щойно нас щось непокоїть. Зрештою, усе, що нам потрібно, – це доступ до інтернет-з’єднання.

Проте звісно, наші питання зазвичай є результатом неправильних уявлень.

Популярні міфи настільки глибоко вкорінені, що ми не ставимо їх під сумнів. Однак знайте, що вже виявлено, що деякі з них є хибними.

Сьогодні погляньмо на 5 шкідливих міфів про ваше тіло, які прийшов час розвіяти.

5 міфів про ваше тіло, які потрібно забути

1. Хороший шампунь усуває посічені кінчики

тіло
Більшість рекламних оголошень шампунів і кондиціонерів починаються з цього: “У вас посічені кінчики?” Вони хочуть переконати вас, що використання засобу вирішить проблему.

“Ви можете нарешті мати довге волосся, і вам не доведеться ходити до перукарні, щоб відновити здоровий вигляд волосся!”

Ви можете й надалі використовувати цей засіб знову і знову щодня. Насправді, ви навіть можете повірити, що у вас в руках правильний засіб.

Однак це абсолютно не так. Ці засоби можуть вповільнити розщеплення волосин, але щойно кінчики розщепляться, є лише один варіант: їх підстригти.

2. Ми використовуємо лише 10% свого мозку

Це те, про що ми часто говоримо, коли бачимо менталістів. Ці маги використовують телепатію. Вони навіть можуть стверджувати, що мають владу змінити реальність силою думки.

Вони нагадують нам, що ми зазвичай використовуємо лише невеликий відсоток свого мозку.

Проте люди здатні вдосконалювати свої психічні м’язи. У результаті вони можуть читати думки.

Це може бути обманом, але це не більше ніж ще один міф про ваше тіло. Було доведено, що коли ми спимо, кора головного мозку не припиняє працювати. Насправді ми всі використовуємо великий відсоток мозку.

3. Коли дорослішаємо, клітини припиняють відтворюватися

нейрони
Ми схильні думати, що старість настає через те, що клітини не відтворюються. Це і є причиною появи зморщок на шкірі та болю в кістках.

Однак це взагалі не є фактом. Ваші системи завжди працюють. Вони завжди викликають зміни.

Такі зміни пов’язані з тим, що з часом клітинна активність змінюється, але незалежно від цього, клітини й надалі відтворюються.

4. Зуби білі

білі зуби
Ми вмикаємо телевізор і бачимо їх: зірок, які сяють бездоганними, ідеально білими зубами.

Тоді ми дивимося на себе в дзеркало. І розуміємо, що наші зуби жовті. І це попри те, що ми щоденно їх чистимо.

Чому? Все просто. Це їхній природний колір.

Ідеально білі зуби є наслідком відбілювання, яке може бути токсичним у довгостроковій перспективі.

5. Наш організм більш вразливий до застуди, коли холодно

Можливо, саме цей міф найбільше приверне вашу увагу. Чи справді застуда та грип більш поширені взимку? Так, але це не тому, що наші тіла слабшають від холоду.

Низькі температури залишають віруси живими та сильними набагато довше. Це означає, що вони можуть швидко розмножуватися й атакувати нашу імунну систему.

Це сила вірусу, яка збільшується, а не наша вразливість. Через це варто вживати вітамін С, щоб цього уникнути. Зрештою, якщо віруси сильні, імунна система потребує додаткової енергії, щоб боротися з ними.

Ці міфи про тіло заважають нам дбати про себе, тому нам треба говорити про них, щоб з’ясувати, що власне є правдою.

Коли ми розвіяли ці міфи, то стали трохи ближчими до здорового способу життя. Ви можете розраховувати на нас, якщо ви стурбовані такими міфами. Ми з радістю надамо вам відповіді.  • Oral health conditions. (2016).
    cdc.gov/oralhealth/conditions/index.html
  • Robynne Boyd, “Do People Only Use 10 Percent Of Their Brains?,” Scientific American, February 7, 2008
  • Boldrini M, Fulmore CA, Tartt AN, Simeon LR, Pavlova I, Poposka V, et al. Human Hippocampal Neurogenesis Persists throughout Aging. Cell Stem Cell [Internet]. 2018 Apr 5 [cited 2019 Jan 24];22(4):589–599.e5. Available from: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29625071
  • Tamerius J, Nelson MI, Zhou SZ, Viboud C, Miller MA, Alonso WJ. Global influenza seasonality: Reconciling patterns across temperate and tropical regions. Environmental Health Perspectives. 2011.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.