7 продуктів, щоб усунути токсини та зміцнити імунну систему

19 Січня, 2019
Коли ви почнете їсти продукти, які допоможуть очистити організм від токсинів, ви також зможете зміцнити імунну систему та оптимізуєте багато інших функцій.

Ваш організм постійно очищає кров і видаляє різноманітні токсини, які можуть вплинути на здоров’я. Проте іноді основні системи організму зазнають труднощів. Зрештою відходи можуть накопичуватися і заважати. Тому потрібно усунути їх з організму та зміцнити імунну систему.

На початку ви можете не помітити явні симптоми. Ось чому це ускладнення важко лікувати, щоб уникнути серйозніших наслідків.

У результаті ваша імунна система стає слабкою. Водночас виникає ризик для розвитку широкого спектра хвороб, які можуть реально вплинути на якість вашого життя.

Загалом, дуже важливо поліпшити свої звички та їсти більше продуктів, які мають певні переваги й допомагають очистити організм та зміцнити імунну систему.

Сьогодні ми хотіли би скористатися нагодою, щоб поговорити про 7 з них. Ви можете регулярно додавати їх до свого раціону.

1. Часник допоможе очиститись та зміцнити імунну систему

часник
Зазвичай ми використовуємо його на кухні для чудового смаку та аромату. Однак часник  – це лікарська їжа, без якої ви не можете обійтися.

Перш за все, цей прекрасний інгредієнт багатий на антиоксиданти та протизапальні поживні речовини. Вони допомагають очистити печінку і кров. Це запобігає хворобам.

Крім того, сірчані сполуки в часнику сприяють виведенню токсинів. Вони також мають сечогінний ефект, який знімає запалення, викликане затримкою рідини.

Нарешті, часник містить важливі вітаміни та мінерали. Вони допомагають організму та імунній системі краще реагувати на різні види захворювань.

2. Куркума

Куркума є природною спецією, яка здобула популярність у всьому світі завдяки своїй поживній цінності та цілющим властивостям.

Вона містить дуже велику кількість антиоксидантів, протизапальних сполук і необхідних поживних речовин. Загалом, куркума є одним із найкращих способів детоксикації організму.

Крім того, активне з’єднання (куркумін) надає їй чудові можливості для поліпшення кровообігу, здоров’я печінки та нирок.

Завдяки куркуміну невелика кількість куркуми щодня допомагає організму позбавитися від токсинів. Вона також нейтралізує негативну дію вільних радикалів.

3. Буряк

буряки
З точки зору харчування буряк – це один із найбільш поживних овочів. Він містить клітковину, антиоксиданти та інші поживні речовини, які чудово підходять для очищення печінки та крові.

Крім того, він допомагає збалансувати рН тіла. Це дуже важливо, щоб регулювати запальні процеси й допомогти усунути відходи.

Крім того, буряк також забезпечує бетаїн і пектин. Ці два з’єднання підсилюють ефект дезінтоксикації, тому що покращують травлення.

Також читайте: Буряк для очищення печінки і крові 

4. Капуста

нарізана капуста
Капуста і зелені листові овочі є чудовим поживним доповненням до вашого раціону, адже вони стимулюють ліквідацію відходів.

По-перше, їхні антиоксиданти допомагають зруйнувати шкідливі речовини, які накопичуються в крові через ліки та пестициди.

Крім того, натуральні волокна в капусті стимулюють рух кишківника і сприяють детоксикації печінки.

5. Огірки

порізаний огірок
Низький вміст калорій та високий вміст води роблять огірок очисним овочем, який уможливлює хорошу роботу видільних систем організму, а також допоможе зміцнити імунну систему.

Крім того, їхні поживні речовини допомагають підлужнювати організм, а також знижують його кислотність і посилюють здатність видаляти токсини.

Огірки корисні для поліпшення кровообігу та оптимізації когнітивних функцій.

6. Баклажани

І останній, але не менш важливий чудо-овоч, багатий на антоціани. Вони надають йому характерний колір і чудовий антиоксидантний ефект, який допомагає очистити тіло.

Крім того, регулярне споживання баклажанів покращує засвоєння жирів і знижує надмірну кислотність крові.

Рекомендуємо прочитати:  4 корисні способи використання авокадо.

Чи готові ви додати ці продукти до свого раціону? Як ви щойно прочитали, це здорова їжа, якою ви можете насолоджуватися впродовж тижня для правильного лікування свого тіла.

Їжте їх регулярно і супроводжуйте великою кількістю води, щоб справді оптимізувати очисні властивості організму і зміцнити імунну систему.

  • Bartrina, J. A., Val, M. V. A., Aldalur, E. M., de Victoria Muñoz, E. M., Anta, R. M. O., Rodrigo, C. P., … & Marí, J. A. T. (2016). Guías alimentarias para la población española (SENC, diciembre 2016): la nueva pirámide de la alimentación saludable. Nutrición hospitalaria: Organo oficial de la Sociedad española de nutrición parenteral y enteral33(8), 1-48.
  • Martínez Álvarez, J. R., Villarino Marín, A., Iglesias Rosado, C., de Arpe Muñoz, C., & Gómez Candela, C. (2010). Recomendaciones de alimentación para la población española. Nutrición Clínica y dietética hospitalaria30(1), 4-14.
  • Wang, L., Bordi, P. L., Fleming, J. A., Hill, A. M., & Kris‐Etherton, P. M. (2015). Effect of a moderate fat diet with and without avocados on lipoprotein particle number, size and subclasses in overweight and obese adults: a randomized, controlled trial. Journal of the American Heart Association4(1), e001355.