З'ясуйте, чи ваш рівень рН у нормі

Їжа - це один з найголовніших способів боротьби із надмірною кислотністю в організмі, саме тому правильно обрані продукти допомагають збалансувати рівень рН.
З'ясуйте, чи ваш рівень рН у нормі

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Якщо ви переглянете список продуктів, які вживаєте щодня, ви помітите, що більшість з них має здатність знижувати рівень рН, або ж робити середовище організму більш кислотним. Що це означає? Це значить, що коли такі продукти потрапляють до шлунка, то вони можуть негативно впливати на організм, роблячи людину більш вразливою до багатьох захворювань.

Для того, щоб краще зрозуміти цей процес, слід запам’ятати, що рівень рН має вагомий вплив на загальне самопочуття людини. Рівень кислотності можна визначити за шкалою від 1 до 14, де 1 – це найбільш кислотне середовище, а 14 – найбільш лужне. У здорової людини рівень рН коливатиметься від 7,35 до 7,45.

Проте сучасний ритм життя та якість продуктів, які ми споживаємо, може суттєво підірвати рівень рН у організмі, зробивши його більш кислотним, ніж лужним. Саме тому для підтримки хорошого самопочуття потрібно дотримуватись принципів правильного харчування та обирати ті продукти, які містять лужні властивості. Окрім того, продукти із лужним середовищем допоможуть побороти печію.

Чотири кроки для боротьби із надмірною кислотністю

Харчування

Як ми вже згадували раніше, їжа, яку ви споживаєте, має великий вплив на рівень рН та кислотність у шлунку. Вам слід навчитися відрізняти продукти за рівнем рН, щоб вміти регулювати рівень кислотності у вашому організмі та насичувати його лугами за потреби, або ж, навпаки, збільшувати рівень рН.

Ми вже неодноразово наголошували на тому, що “ми є тим, що ми їмо”. Саме тому необхідно додати до свого звичного раціону більше продуктів із високим вмістом лугів. Купуйте ті продукти, що містять багато калію, магнію та кальцію.

 • Продукти із насиченим лужним середовищем: фрукти, овочі (особливо листові та зелень), крупи та мед.
 • Продукти із високою кислотністю: молочні продукти, сири, червоне м’ясо, рафіновані злаки, білий цукор, чай та кава.

Фізична активність

рівень рН та фізичні вправи

Якщо ви ведете сидячий спосіб життя, то усі процеси у вашому організмі сповільнюються, а тому збалансувати рівень рН у таких умовах стає важче. Експерти рекомендують обирати раціон та фізичні навантаження, які підходять для вашого віку та рівня спортивної підготовки. Це допоможе вам запустити обмін речовин, простимулює виведення токсинів з організму та допоможе усім органам функціонувати правильно.

Детоксикація організму

Регулярна детоксикація організму допоможе контролювати рівень кислотності та запобігти появі багатьох захворювань. Великий вміст токсинів знижує рівень рН, тож якщо ви хочете бути здоровими, вам слід потурбуватися про виведення токсинів з організму. Освіжитися та покращити своє самопочуття вам допоможуть смузі і трав’яні чаї.

Емоційний баланс

Згідно з Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я, організм людини повинен бути у хорошій фізичній та моральній формі для того, щоб людина називалася повністю здоровою. Також неабияку роль відіграє соціальне середовище людини – воно теж повинно бути сприятливим, адже усім відомо, що у здоровому тілі здоровий дух. Коли ми переживаємо стрес, у тілі порушується гормональний баланс, а це у свою чергу призводить до перенасичення організму токсинами. Якщо ви хочете, щоб рівень рН був у нормі, вам слід уникати стресових ситуацій та відновити емоційний баланс.

2 смузі, які допоможуть знизити кислотність та збалансувати рівень рН

Поживне зелене смузі

рівень рН у смузі

Це смачне смузі містить багато вітамінів та мінералів, завдяки яким воно забезпечить вас енергією на весь день. Також цей напій допоможе підняти рівень рН, вивести токсини та забезпечити організм необхідною для нього рідиною.

Інгредієнти:

 • 10 мандаринів сорту “Клементин”
 • 1/2 ананаса
 • Жменя свіжого базиліку
 • Жменя свіжого шпинату, салату-ромен або петрушки

Спосіб приготування:

Наріжте апельсини та ананас кубиками. Вкиньте фрукти до блендера та додайте туди свіжу зелень. Збивайте суміш протягом декількох хвилин та пийте охолодженою, бажано натщесерце.

Шпинатне смузі

Листові овочі містять велику кількість клітковини, вітамінів та мінералів, які покращують травлення та виводять з організму токсини. Це шпинатне смузі відновить рівень рН, покращить ваше загальне самопочуття та допоможе уникнути багатьох захворювань.

Інгредієнти:

 • 6-8 листків шпинату
 • 1 склянка синього винограду
 • 1 середній апельсин, порізаний
 • 1 банан
 • 2 склянки води

Спосіб приготування:

Помістіть усі продукти у блендер та збивайте до отримання однорідної консистенції. Пийте таке смузі натщесерце.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.