10 фактів про вагіну, які ви точно не знали раніше

Завдяки тому, що поверхня вагіни вкрита фіброзно-м'язовою тканиною, діафрагму тазу можна суттєво зміцнити за умови виконання спеціальних вправ. Окрім цього, такі заняття запобігають появі болю у цій ділянці діла та нетриманню сечі.
10 фактів про вагіну, які ви точно не знали раніше

Останнє оновлення: 20 листопада, 2018

Вагіна – це орган жіночої репродуктивної системи, який є проміжною ланкою між маткою та зовнішніми статевими органами. Є ціла низка речей, які варто знати про вагіну.

Жіноча піхва (вагіна) складається з тракту, вкритого тонкими слизовими мембранами, які забезпечують достатній рівень зволоженості та підтримують належний баланс кислотності у середовищі, тим самим запобігаючи виникненню різноманітних інфекцій.

Завдяки тому, що поверхня вагіни вкрита фіброзно-м’язовими тканинами, вона вирізняється чудовою еластичністю, що і забезпечує належне виконання цим органом своїх функцій.

Разом з вульвою вагіна утворює одну з найважливіших частин організму жінки. Ці органи є незамінними для виконання репродуктивних функцій, отримання сексуального задоволення та жіночого здоров’я в цілому.

У цій статті ми зібрали інформацію про вагіну, якій більшість жінок не надає належної уваги, а насправді вона є надзвичайно важливою для жіночого здоров’я.

Розгляньмо невідомі факти про вагіну детальніше!

1. Вагіна має здатність самоочищуватися

цікаві факти про вагіну та її скорочення

Ви коли-небудь помічали на своїй білизні сліди від вагінальних виділень? Таких виділень є кілька видів, від абсолютно прозорих до білих, які також є нормою.

Головне призначення вагінальних виділень – підтримувати здорову внутрішню мікрофлору та виводити небезпечні бактерії, віруси та мертві клітини, які можуть залишатися всередині.

Ось чому не слід підмиватися ароматизованим милом та користуватися тальками чи дезодорантами на цій ділянці тіла, бо це може мати негативні наслідки.

2. Вагіна може змінювати свій колір

Під час сексуального збудження та вагітності у жіночому організмі змінюється характер кровотоку. Це може спричинити й незначну зміну забарвлення зовнішніх статевих органів.

До зміни кольору може призвести й низький рівень естрогену, який часто змінюється під час менструації та менопаузи.

3. Вона змінюється у розмірі

Вагіна має здатність змінюватися у розмірі під час сексуальної активності та пологів. Кров, що зосереджується у цій ділянці тіла, допомагає вагіні розширюватися, щоб вона змогла виконувати свої функції.

Зверніть увагу, що здатність вагіни  розтягуватися також залежить від вашої сексуальної активності.

4. М’язи вагіни можна зміцнити

цікаві факти про вагіну та її зміцнення

Регулярне виконання вправ, які залучають діафрагму тазу, а отже й вагіну, допоможе вам зміцнити її м’язи.

Зверніть увагу, що кожна третя жінка страждає через дисфункцію діафрагми тазу. Найчастіше ця проблема з’являється у жінок у період менопаузи.

У результаті в жінки може з’явитися нетримання сечі, біль у сечовому міхурі та печія під час сечовипускання.

5. У вагіні неможливо загубити якийсь предмет

У верхній частині вагіни розташована шийка матки, отвір якої є настільки маленьким, що проникнути туди можуть лише мікроскопічні бактерії та сперма.

Якщо ж у цей отвір вставити щось інше, то воно нікуди не дінеться і не просунеться далі по шийці матки.

Втім, з метою профілактики різноманітних інфекцій ми не радимо зловживати сексуальними іграшками та розміщувати їх у вагіні на тривалий період часу.

6. Вона може “випасти” назовні

цікаві факти про вагіну та її випадіння

З цим потрібно бути надзвичайно обережними! Ця проблема більше відома під медичним терміном “випадіння матки”, і спричинити її можуть пологи або послаблення діафрагми тазу.

Щойно ви виявили проблему, радимо негайно звернутися до лікаря, який вирішить її шляхом хірургічного втручання.

7. М’язи вагіни є надзвичайно еластичними

Однією з унікальних характеристик цього органу є його надзвичайна еластичність. Завдяки цій властивості вагіна легко може повернутися до своїх початкових розмірів.

Попри те, що під час сексуального контакту вагіна розширюється, по його закінченню вона повертається до нормального стану.

Втратити свою пружність м’язи вагіни можуть лише з віком та у разі численних пологів.

8. Її рН дорівнює рівню рН склянки вина

Ось вам ще один цікавий факт – у здорової вагіни рівень рН дорівнює рівню кислотності склянки вина. Рівень рН вагіни може коливатися між 3,8 та 4,5, тоді як рівень кислотності склянки вина – між 3 і 4.

9. Вагіна може врятувати життя

цікаві факти про вагіну та її клітини

Регенеративні внутрішньоматкові клітини, що містяться у менструальній крові, використовують для лікування хворих з серцевою недостатністю.

Вони більш відомі під назвою “стовбурові клітини”. Численні досліди показали позитивні зміни в організмі пацієнтів з хворобами серця, яких лікували за допомогою стовбурових клітин.

На основі цих результатів було проведено чимало медичних експериментів та розроблено ряд методик лікування для штучного продукування нових клітин.

10. Розмір не має значення

Розмір вагіни не має абсолютно жодного відношення до здатності жінки отримувати сексуальне задоволення. Середній розмір вагіни – приблизно 7,6 см, проте, під час сексу він може збільшуватися аж до 10 см.

Це доводить той факт, що будь-яка вагіна може прийняти у себе будь-який пеніс, тож якщо у вашого партнера статевий орган великий у діаметрі, ви з легкістю зможете до нього пристосуватися.

Дивовижні факти, правда? Пам’ятайте, що якщо після цієї статті у вас виникли додаткові запитання, ви можете будь-якої миті звернутися до кваліфікованого гінеколога.

Якщо ж ви помітили будь-які проблеми чи зміни в організмі, до лікаря слід звернутися негайно.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.