11 способів використання пакетів із силікагелем

11 способів використання пакетів із силікагелем
11 способів використання пакетів із силікагелем

Останнє оновлення: 24 листопада, 2018

Можливо, ви не зрозуміли, що це таке за назвою, однак зараз силікагель майже всюди. Наприклад, його часто можна знайти в невеличких сумках для шопінгу або в коробках із-під взуття.

Якщо ви не знаєте, для чого цей пакетик, то можете не звернути на нього увагу і просто викинути. Силікагель – це гранульована і пориста форма діоксиду кремнію, який синтетично добули з силікату натрію, води і суміші скла.

Ці маленькі пакетики використовують, щоб позбутися від надмірної вологи, яка утворюється, коли річ зберігається протягом тривалого періоду часу.

Завдяки пористій природі свого вмісту, такі пакетики гарантують, що ваші товари прийдуть в ідеальному стані. Адже якщо їх не використовувати, речі можуть пошкодитися.

Утім виробники радять виймати силікагель з товару, як тільки він приїхав, адже пакетики дуже крихкі та можуть легко порватися.

Коротка історія силікагелю

Силікагель з’явився в 1640 році та став добре відомим у науковій спільноті. Хоча його й використовували в різних цілях раніше, запатентував гель професор хімії Вальтер Патрік у 1919 році.

Цей продукт застосовували в жорстоких газових кімнатах у період Другої Світової для поглинання газів та випарів, що виділялися.

Цікаво також зазначити, що під час війни силікагель використовували, щоб зберігати пеніцилін цілим і в хороших умовах. Саме тому йому можна сказати “дякую” за порятунок багатьох життів.

Як ще можна використовувати силікагель? 

Силікагель – це сорбент, який має дуже багато різних способів застосування в будинку.

Ви мусите знати, що сам по собі гель не є токсичним, однак іноді до пакетів додають певні складники, щоб посилити його ефект, зокрема хлорид кобальту, який може бути шкідливим для здоров’я.

Гранули, які містяться в цих пакетиках, зазвичай прозорі або білого кольору, а при намоканні стають синіми чи рожевими. На пакетику зазначено, чи він токсичний, чи ні. Однак розгляньмо деякі альтернативні способи використання цього продукту.

силікагель можна використовувати щоб засушити квіти

Щоб засушити квіти

Припустімо, ви маєте ідеальну квітку, яку хочете засушити, можливо, як спогад, або просто через її красу. Можна назавжди зберегти її за допомогою силікагелю. Неодмінно покрийте ним квітку повністю і зачекайте два-три дні, поки вона не висохне (у жодному випадку не більше п’яти днів).

Для блиску срібла 

Як ви вже знаєте, під впливом вологи срібло тьмяніє. Щоб вирішити проблему, покладіть у коробку зі сріблом пакетик силікагелю.

Щоб захистити старі фотографії 

З часом старі паперові фотографії можуть псуватися. Зберігайте їх з пакетиком силікагелю, щоб цього не сталося.

гранули силікагелю

Щоб запобігти неприємному запаху мокрого одягу 

Після походу в басейн, зал чи на пляж часто доводиться запихати в рюкзак або сумку мокрий одяг, і в результаті виникає неприємний запах. Щоб цього не трапилося, просто покладіть кілька пакетиків силікагелю в сумку.

Щоб захистити металеві інструменти

Волога окиснює метал і спричиняє іржу, що руйнує інструменти. Покладіть один пакетик силікагелю в коробку з інструментами, щоб цього уникнути.

Для зберігання насіння 

Через тривалий вплив вологи насіння починає гнити. Завдяки силікагелю цьому можна запобігти.

Щоб висушити мобільний 

Іноді електронні пристрої можуть намочитися. У таких випадках люди звикли класти їх у пакет рису, щоб висушити. Однак тоді на них впливає пил із рису. Кульки силікагелю мають таку саму властивість: вони вбирають будь-яку вологу з електронних пристроїв.

Інші способи використання силікагелю 

  • Щоб волога не конденсувалася в машині, покладіть пакетик силікагелю під сидіння.
  • Кремнезем використовують у наповнювачах для котячих туалетів, тому вони так добре вбирають вологу.
  • Пакетики силікагелю можна використовувати для зберігання їжі, якщо ви впевнені, що вони не токсичні. Тільки не забувайте, що гель їсти заборонено.
  • Силікагель може захистити камери та лінзи від пошкоджень через вологу.

Ці та багато інших причин є підтвердженням того, чому ці пакетики не варто викидати, а навпаки – використовувати, адже іноді вони можуть стати в пригоді.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.