Висока самооцінка як ключ до щастя

Якщо ви не піклуватиметеся регулярно про розвиток власної самооцінки, то не зможете почуватися щасливою людиною ані наодинці з собою, ані з іншою людиною. Для того, щоб досягнути абсолютного балансу в навколишньому середовищі, передусім необхідно навчитися любити та поважати себе.
Висока самооцінка як ключ до щастя

Останнє оновлення: 25 листопада, 2018

Самооцінка – це рівень ставлення людини до самої себе. На жаль, через смерть близької людини, важкий розрив з партнером та інші складні ситуації рівень самооцінки може суттєво впасти.

Однак навіть різка зміна самооцінки не свідчить про її цілковиту відсутність, хоч часом ми й почуваємося так, наче щастя тікає з-поміж пальців.

Нестача рішучості для прийняття рішень, невирішені проблеми та накопичення негативних емоцій – всі ці фактори можуть спровокувати сильну депресію та відчай, які з’являються у житті людини через низьку самооцінку.

Чому висока самооцінка є запорукою щастя?

висока самооцінка є запорукою щастя

Почуватися щасливою людиною – це вміння відчувати цілковитий спокій та затишок завдяки усвідомленню того факту, що всі приємні події роблять нас радісними зсередини. Тим часом ззовні щаслива людина перебуває в цілковитій гармонії з предметами та людьми, які її оточують.

Утім, всі наші вірування та проблеми з дитинства, а також небезпечні віражі, які час від часу підкидає доросле життя, можуть поступово занурити нашу самооцінку у бездонну яму.

Що ж викликає настільки стрімке зниження самооцінки, що одного дня людина опиняється у ролі жертви, яка постійно скаржиться на негаразди у своєму житті? Зверніть увагу, що у таких ситуаціях ми зазвичай несвідомо шукаємо порятунку з боку оточення.

Якщо наша самооцінка різко впала, ми начебто кладемо своє життя на паузу. Ми перестаємо повноцінно жити, нас переповнюють страхи та невпевненість у собі, а час спливає з такою швидкістю, наче він абсолютно нічого не вартує.

Однак насправді ми самі не вміємо цінувати все, що відбувається у нашому житті. Ми часто власноруч завдаємо собі болю та страждань, думаючи, що поводимося правильно. Насправді з кожним днем ми тільки погіршуємо свій емоційний та фізичний стан.

Скільки разів вам доводилося страждати у токсичних стосунках, бо ви не наважувалися їх розірвати? Скільки разів ви терпіли приниження з боку оточення через те, що не змогли дати відсіч своїм кривдникам?

Страхи, сумніви, сором, постійні роздуми на зразок: “Де чорне, а де біле?”, “Як до цього поставляться інші люди?”, “Я не зможу жити без…” або “Як після цього зміниться моє життя?”.. Усе це лише нав’язливі думки, які регулярно підривають нашу самооцінку та змушують перебувати у дисгармонії з собою.

2. Поставте свої потреби на перше місце, забувши про інших людей

правильно розставляти пріоритети для підвищення самооцінки

Якщо і є у цьому світі один фактор, який здатний підірвати самооцінку будь-якої людини, то це зневіра у власних силах та можливостях. Якщо ви не знаєте собі ціни та не поважаєте самих себе, це призводить до того, що ви завжди відкладаєте свої бажання та потреби заради того, щоб вислужитися перед оточенням.

Інші люди заслуговують на всі блага, які вони мають, проте не ви. Ви повинні любити всіх людей зі свого оточення, проте вони не зобов’язані відповідати вам тим же. Саме такі думки й змушують людину чекати, поки інші дадуть їй те, чим вона не може забезпечити саму себе.

Якщо ви не ставите власні бажання на перше місце на догоду іншим, то рано чи пізно неодмінно страждатимете. Ваша самооцінка у цьому випадку опуститься на саме дно. Якщо ви не будете нічого змінювати у своєму ставленні до оточення, то вам ніколи так і не вдасться дізнатися, що таке любов до себе та висока самооцінка.

Можливо, ви вважаєте, що зробивши свої потреби пріоритетними, ви матимете вигляд егоїста в очах інших людей? Повірте, вам буде непросто одразу відкинути інші проблеми для того, щоб нарешті попіклуватися про власний добробут.

Втім, якщо ви зараз погано почуваєтесь самі, то чи зможете ви зробити так, щоб іншим людям з вашого оточення було добре? Чи доведеться вам за це заплатити власним щастям? Чи погодитеся ви принести себе у жертву? А чи замислювалися ви над тим, для чого вам такі страждання, і що ви отримаєте натомість?

Повірте: ніхто не буде за вами доглядати, любити та цінувати вас настільки сильно, як ви цього заслуговуєте, якщо ви не зробите цього самі.

Любіть себе понад усе, адже ви не зможете віддавати іншим людям те, чого у вас самих немає. Кожного разу, коли ви закохуватиметесь, ви просто не зможете подарувати близькій людині свою любов. Якщо ви не любитимете себе у першу чергу, то цього світлого почуття у вашому серці попросту не буде!

Чи готові ви стати щасливою людиною?

що потрібно для високої самооцінки?

Більшість проблем, які виникають у стосунках, перетворюється на коловорот, з якого ми не можемо вирватися. Можливо, основна проблема полягає у тому, що ви не знайомі з таким явищем, як висока самооцінка?

Саме тому необхідно завжди піклуватися про своє самопочуття та емоційний стан. Не забувайте: якщо ви погано почуваєтесь, настав час попрацювати над собою та змінити себе зсередини.

Не варто ані ігнорувати свій стан, ані чекати, допоки хтось інший розв’яже усі проблеми у вашому житті. Ніколи не розчиняйтеся в інших людях, адже ви однаково не зможете дати їм все найкраще, якщо не даєте це самим собі.

Така поведінка – це просто моральний суїцид.

Намагаючись віддати всю себе іншим, людина впадає у відчай. Вона постійно випорожнює всі свої внутрішні запаси, поступово перетворюючись на чорну діру, яка всотує весь негатив на своєму шляху.

Тільки висока самооцінка є запорукою щастя. Втім для її досягнення необхідно навчитися правильно розставляти пріоритети, любити та цінувати себе, а також давати собі достатньо часу на реабілітацію після душевних травм.

Не можна розчинятися в інших людях, якщо ви нічого не інвестуєте у себе. Не забувайте, що ви – і є найважливіша людина у своєму житті. Хочете ви цього чи ні, але вам доведеться миритися з власними перевагами та недоліками до кінця своїх днів.

Завжди піклуйтеся про себе! Якщо ви самі цього не будете робити, ніхто це не зробить замість вас.  • Branden, N. (1995). Los seis pilares de la autoestima. Barcelona: Paidós.
  • Ferreras, E. (2007). La autoestima. Anales de Mecánica y Electricidad, 54–60.
  • Branden, N. (1989). Cómo mejorar su autoestima. Círculo de Lectores., 1–64. https://doi.org/10.1186/cc1474
  • San Martín, J. L., & Barra, E. (2013). Autoestima, apoyo social y satisfacción vital en adolescentes. Terapia Psicologica31(3), 287–291. https://doi.org/10.4067/S0718-48082013000300003
  • Antonio, P. J. (2000). Yo, Autoestima , Autoconcepto. Plan de Acción Tutorial: Gabes1, 288.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.