3 способи позбутися другого підборіддя

3 способи позбутися другого підборіддя
3 способи позбутися другого підборіддя

Останнє оновлення: 02 грудня, 2018

Друге підборіддя – це ділянка в нижній частині обличчя, що утворюється в результаті накопичення жирової тканини. Саме вона з часом стає серйозною естетичною проблемою.

Як і будь-яка частина організму, де накопичується багато жиру, обвисла шкіра на підборідді може появитися як у жінок, так і в чоловіків, особливо у зрілому віці.

Друге підборіддя, причини виникнення

Накопичення жиру у цій ділянці зазвичай спричинено ожирінням або зайвою вагою, поганими звичками, як-от сидячий спосіб життя, куріння. Також причинами виникнення є: неправильне харчування, генетика або пов’язані з віком гормональні зміни.

Коли людині минає за 28 або 30, рівень гормонів уже не такий високий, як раніше. Після 30 років час, звісно ж, не спиняється, і гормональні чинники, які позв’язують із виникненням зайвого жиру, починають діяти. Саме тому ця неприємна проблема починає виникати як у жінок, так і в чоловіків.

Починаючи з цього періоду життя, у багатьох людей виникають проблеми з жиром у певних ділянках, не лише під підборіддям, а й в інших частинах тіла, як-от: живіт, стегна, спина або сідниці.

Як можна запобігти виникненню другого підборіддя або зменшити його?

Як і у випадку будь-якої іншої ділянки, де локалізовано накопичився жир, підборіддя – теж складна ситуація. Щоб позбутися зайвого жиру там, вам і справді доведеться докласти особливих зусиль. Багато людей із зайвою вагою та ожирінням успішно скинули декілька або навіть десятки кілограм завдяки дієті та тренуванням.

Втім, вони могли забути попрацювати над другим підборіддям і, як результат, ця ділянка не відповідає загальній підтягнутості та красі решти тіла. Що можна зробити, аби запобігти виникненню другого підборіддя або зменшити масштаби проблеми?

Боріться із застоєм рідини

набряк стопи

Надмірне споживання алкоголю, цукру та солі пов’язують із виникненням набряків. Такі чинники збільшують кількість жирової тканини в організмі й спричиняють затримку рідини.

Важливо споживати вище згадані продукти в міру, а також пити більше води, аби організм був зволоженим. Як не дивно, нестача рідини якраз і сприяє її затримку,  а також інших шкідливих сполук.

Боріться з алегріями на продукти харчування

Люди з непереносимістю або алергіями на певні продукти харчування, як-от: чутливість до клейковини або синдром подразненого кишківника – мають більше шансів на обвисання шкіри підборіддя.

Якщо шлунок запалений, а живіт здувся, це свідчить про те, що з вашою травною системою щось не так. Як наслідок, це може спричинити появу другого підборіддя.

Згідно з Міжнародною організацією з питань функціональних порушень травлення, причина такого запалення незрозуміла, але гази, які накопичуються в кишківнику, здається, пов’язані з цими чинниками.

Вправи на зменшення підборіддя

у жінки друге підборіддя

Радимо вам  дослухатися не лише до вищезгаданих рекомендацій, адже ще одним ефективним способом позбутися другого підборіддя є регулярні вправи. Вони допоможуть вирішити проблему зайвого жиру на шиї та щоках.

Ці вправи – ідеальна альтернатива радикальному методу хірургічного втручання, крім того, так ви зможете запобігти повторній появі обвислої шкіри .

  • Для початку 
    нахиліть голову вбік і затримайте її у такій позиції
    , кінчиком язика торкайтеся піднебіння. Повторіть вправу від 10 до 15 разів. Потім нахиліть голову в інший бік і повторіть вправу.
  • Ляжте на спину, розслабте м’язи обличчя, а потім спробуйте зігнути голову, поки підборіддя майже на торкнеться грудей. Виконуйте вправу по 10 разів, поступово збільшуючи до 50.
  • На завершення цієї простої розминки: сядьте на крісло, а спину міцно притисніть до нього. Потім нахиліть голову назад, щоб вона дивилася на стелю. У цій позиції спробуйте потягнути голову вперед, так ніби намагаєтеся поцілувати стелю. Повторіть вправу декілька разів і розслабтеся.

Для найкращих результатів важливо виконувати вправи постійно та бути терплячими. Можливо, ви не одразу побачите результати, але крок за кроком усе ж досягнете свого. Якщо підборіддя дуже обвисло, мабуть, варто звернутися до спеціаліста і розглянути інші варіанти, наприклад, хірургічне втручання.  • Konda, D., y Thappa, DM. (2013). “Mesoterapia: ¿Qué hay de nuevo?”, Indian Journal of Dermatology, Venereology, and Leprology, 79 (1): 127-134.
  • Mataix Verdú, J. (2008). Fisiología de la hidratación y nutrición hídrica. Madrid: Coca-Cola España.
  • National Institute of Diabetes and Digestive and Kidness Diseases. (2012). Better Health and You. Tips for Adults. Bethesda (MA): NIDDK.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.