4 домашні засоби, щоб заспокоїти кольки

4 домашні засоби, щоб заспокоїти кольки
4 домашні засоби, щоб заспокоїти кольки

Останнє оновлення: 16 лютого, 2019

Кожен, хто мав маленьку дитину, знає, що кольки – це одна з найбільших проблем. Через них немовлята плачуть годинами, хоча, здається, що все з ними добре.

У них немає лихоманки, підгузок сухий, вони щойно поїли, і все ж вони досі плачуть. І ви не можете нічого зробити, крім запитувати, що з ними не так.

Ви відчуваєте величезний стрес, навіть думаєте, що з вас погані батьки. Ви думаєте: “Ми ж дорослі, чи не повинні ми контролювати ситуацію і захищати свою дитину від усіх хвороб?”

Якщо ви читаєте це, напевно, ви так почувалися неодноразово. Але знаєте що? Точна причина невідома.

Насправді це повторювані довготривалі епізоди плачу, які тривають тижнями, без явної причини.

Проте, одне дослідження довело, що деякі діти більше чутливі до цієї проблеми, ніж інші.

І річ у тім, що це досить логічно, якщо замислитися. Уявіть спокій перебування в череві матері та зверніть увагу на те, що відбувається навколо.

Уявіть контраст темряви та світла, серцебиття всередині матері та шуму, безперервного задоволення та голоду… Цей контраст викликає у немовлят занепокоєння, що проявляється в єдиному способі самовираження – плачі.

Тому важливо допомогти їм розслабитися.

4 засоби, щоб заспокоїти кольки

1. Ромашковий чай

ромашковий чай допоможе заспокоїти кольки

Ромашка містить речовину, відому як гліцин, що має релаксантну дію. Крім того, всі її компоненти дуже м’які, тому ваша дитина зможе проковтнути її без проблем.

 • Однак, якщо у вас виникнуть сумніви, ви можете змочити соску в чаї, перш ніж ваша дитина вип’є його.
 • Якщо ваша дитина добре переносить ромашку, то вона може смоктати чай із пляшечки.
 • Якщо все йде добре, то ваша дитина може частіше пити цей чай.

Крім того, у дітей часто бувають гази, а цей засіб буде корисним і для цього розладу.

2. Створіть невимушену атмосферу

мама тримає немовля на руках

Ви можете створити спокійну атмосферу, щоб заспокоїти кольки, а також запобігти їхній появі. Увімкніть приглушене світло, дайте дитині триматися за щось приємне.

Ви навіть можете використовувати ті записи, які відтворюють звуки в утробі матері.

Отже, ваша дитина буде відчувати, що вона перебуває у безпечному місці, точно так, як коли вона була там, де мирно і спокійно, де їй не треба прагнути нічого досягти. Стрес зменшиться, і вона припинить плакати.

 • Якщо бажаєте, ви можете вибрати іншу приємну музику, наприклад, Моцарта або інших композиторів. Найважливіше не залишати дитину в тиші.
 • Пам’ятайте, що вона не знала про тишу, поки не народилася. Фактично, це одна з причин, чому дітям так важко спати наодинці.

3. Навчіться колисати дитину

мама з дитиною

Інший спосіб символічно перенести дитину до того надійного місця, до якого вона звикла, – колисати її назад і вперед, тримаючи її голову на грудях.

 • Цей рух перенесе її до свого першого дому, оскільки це дуже схоже на те, коли вона була в утробі матері, а мама ходила.
 • Крім того, наблизивши вухо до серця, вона зможе відчути серцебиття, що супроводжувало її в утробі матері, що принесе миттєве заспокоєння.

4. Тепла ванночка

Ми знову говоримо про відтворення атмосфери матки. Там діти оточені амніотичною рідиною. Тому відчуття плавучості їх заспокоює.

Ви також можете використовувати аудіозаписи, про які ми згадували раніше. Фактично, якщо ви об’єднаєте ці два прийоми, оточення вашого малюка буде майже ідентичне тому, яке йому потрібно.

Досвід знайомства зі світом є досить травматичним. Наприклад, дитина вперше зробила вдих, чого вона ніколи не мала робити в утробі матері.

Це сталося вперше. Тому не дивно, що деякі дуже чутливі діти вважають життя ворожим місцем, яке їх виснажує.

Попри те, що ми завжди поруч, щоб їм допомогти звикнути до їхнього нового оточення, це так само важко, як потрапити на безлюдний острів.

Різниця полягає в тому, що у дорослих є слова, що висловитися, а дитина може тільки плакати. • Johnson, JD; Cocker, K; Chang, E (1 October 2015). “Infantile Colic: Recognition and Treatment”. American Family Physician92 (7): 577–82
 • Barr, RG (1998). “Colic and crying syndromes in infants”. Pediatrics102 (5 Suppl E): 1282–6
 • Sung, V. (2018). Infantile colic. Australian Prescriber41(4), 105–110. https://doi.org/10.18773/AUSTPRESCR.2018.033
 • Srivastava JK, Shankar E, Gupta S. Chamomile: A herbal medicine of the past with bright future. Mol Med Rep. 2010;3(6):895–901. doi:10.3892/mmr.2010.377
 • Lam TML, Chan PC, Goh LH. Approach to infantile colic in primary care. Singapore Med J. 2019;60(1):12–16. doi:10.11622/smedj.2019004

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.