Які продукти не можна давати немовлятам

Одна з найбільших проблем батьків - як правильно годувати дитину. Пам'ятайте, що певні продукти дуже шкідливі для дитини. Дізнайтеся, які продукти не можна давати немовлятам.

Останнє оновлення: 18 лютого, 2019

Новоспеченим батькам вкрай важливо знати, які продукти не можна давати немовлятам. Поки ваша дитина зростає, ви, природно, хочете піклуватися про неї та захищати її. Найбільш ситною і поживною їжею, яку ви можете дати дитині, є грудне молоко.

Однак необхідно також додавати до раціону певні інші продукти, і вони залежать від стану розвитку дитини.

Ідеальний вік, щоб почати додаткове харчування, становить близько 6 місяців. У цей час ваша дитина може вже сидіти та перетравлювати інші продукти належним чином.

Загалом, раціон дитини, як правило, містить деякі прості, легкі страви, такі як пюре з фруктів і овочів. Ви також повинні розглянути продукти, які продукти не можна немовлятам, тому що вони можуть бути шкідливими для їхнього здоров’я.

Які продукти не можна давати немовлятам віком до 1 року

Є певні продукти, якими ви ніколи не повинні годувати дитину. Сьогодні ми поділимося з вами цим списком, щоб ви склали основу дієти.

1. Цукор

Шкідливі наслідки споживання занадто великої кількості цукру добре відомі. Не додавайте цукор до напоїв, тому що ви спричините звикання до споживання солодкої їжі.

Дитина ще не повністю виробила свій смак, тому вона не може розрізняти солодку їжу.

 • Якщо ви все ще хочете підсолодити харчування вашої дитини, використовуйте пюре з банана з грудним молоком, щоб уникнути цієї ранньої залежності.

2. Мед

Хоча це може здатися природною альтернативою підсолоджуванню їжі дитини, не варто замінювати цукор медом.

Споживання меду дітьми до року пов’язане з ботулізмом (захворюванням кишківника, що викликає закреп і може ускладнити годування груддю).

Дивіться також: Засіб з харчової соди та меду, щоб покращити здоров’я

3. Сіль

Подібно до двох попередніх продуктів, сіль використовують для поліпшення смаку їжі, і не варто додавати сіль, поки дитині не виповниться щонайменше один рік, оскільки це може серйозно загрожувати здоров’ю їхніх нирок.

Нирки дитини недостатньо розвинені для обробки великої кількості натрію. Ви можете помірно додавати її в їжу після першого дня народження.

4. Риба і морепродукти

Хоча рибу вважають дуже здоровим джерелом білка, її не рекомендують немовлятам. Деякі види риб мають високий вміст ртуті, що може сильно вплинути на нервову систему дитини.

Також погана ідея давати креветки та інші ракоподібні, тому що їх вміст кадмію може негативно вплинути на розвиток та функцію нирок у дітей.

5. Нежирні молочні продукти

Хоча звичайне молоко ніколи не повинно бути заміною грудного молока, варто надати дитині деякі здорові джерела тваринного жиру. До них належать йогурт і сир, у міру.

Однак варто уникати знежирених молочних продуктів, тому що вони пройшли численні процеси для усунення жиру, і цей жир є основним джерелом вітамінів і калорій.

Вас може зацікавити: 4 смузі з вівсяного молока для втамування відчуття голоду

6. Деякі овочі

Це правда, що ваша дитина повинна їсти овочі, щоб забезпечити організм поживними речовинами і вітамінами, яких вона потребує. Продукти, які не можна давати немовлятам, передбачаюсь такі овочі:

 • мангольд
 • шпинат
 • морські водорості

Ці овочі містять високі концентрації нітратів, що викликає метгемоглобінемію – стан, що характеризується синюватою зміною кольору шкіри. Вона впливає на слизові оболонки та зменшує кількість кисню в крові.

7. Кавові напої

Деякі батьки не знають, наскільки шкідливими можуть бути напої з кофеїном для дитини, тому ми додали їх до списку.

Кава, газовані напої та чай можуть містити велику кількість кофеїну та інших добавок, які пригнічують всмоктування заліза та кальцію. Вони також безпосередньо відповідальні за надмірну стимуляцію нервової системи дитини.

8. Горіхи та снеки

Ви ніколи не повинні давати горіхи дитині віком до року, тому що ними можна подавитися. Ці продукти можуть бути додані до раціону вашої дитини лише в 5 або більше років, і лише під наглядом.

Також не варто давати їм їсти картопляні чипси, хлібобулочні вироби та інші комерційні продукти. Зазвичай вони містять велику кількість цукру або солі та інших добавок, які можуть завдати шкоди здоров’ю вашої дитини.

Важливо ретельно контролювали харчові продукти, які ви даєте дитині в ранньому віці. Коли ви починаєте додавати тверду їжу до раціону, ви повинні знати про її наслідки для здоров’я.

Якщо у вас виникли сумніви щодо того, які продукти не можна давати немовлятам, спочатку проконсультуйтеся зі спеціалістом. Не забувайте про поради, які ми навели в цій статті.

Це може вас зацікавити ...
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Чи справді діти є відображенням своїх батьків?

Важливо дотримуватися послідовності в тому, що ми просимо дітей і як поводимося в позиції дорослих. Не аром кажуть, що діти є відображенням своїх батьків. • García, Marián. El jamón de York no existe. Guía para comprar saludable y descubrir los secretos del supermercado. Esfera.
 • Recent advances in caffeine and theobromine toxicities: a review (1998). Eteng MU, Eyong EU, Akpanyung EO, Agiang MA, Aremu CY.
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9889511
 • Sanchez-Echaniz, J., Benito-Fernandez, J., & Mintegui-Raso, S. (2001). Methemoglobinemia and Consumption of Vegetables in Infants. PEDIATRICS, 107(5), 1024–1028.
  https://doi.org/10.1542/peds.107.5.1024

 • Temple, J. L. (2009, June). Caffeine use in children: What we know, what we have left to learn, and why we should worry. Neuroscience and Biobehavioral Reviews.
  https://doi.org/10.1016/j.neubiorev.2009.01.001

 • Ludwig, D. S., Peterson, K. E., & Gortmaker, S. L. (2001). Relation between consumption of sugar-sweetened drinks and childhood obesity: A prospective, observational analysis. Lancet, 357(9255), 505–508.
  https://doi.org/10.1016/S0140-6736(00)04041-1

 • Tsabouri, S., Triga, M., Makris, M., Kalogeromitros, D., Church, M. K., & Priftis, K. N. (2012). Fish and shellfish allergy in children: Review of a persistent food allergy. Pediatric Allergy and Immunology. Blackwell Publishing Ltd.
  https://doi.org/10.1111/j.1399-3038.2012.01275.x

 • de Souza, R., Schincaglia, R. M., Pimentel, G. D., & Mota, J. F. (2017). Nuts and Human Health Outcomes: A Systematic Review. Nutrients, 9(12), 1311. doi:10.3390/nu9121311
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5748761/