4 поширені помилки в стосунках

17 Грудня, 2018
Хоча кожна людина висловлює кохання по-своєму, приязнь передається не лише словами.

Протягом життя й емоційного зростання ви трохи краще пізнаєте себе. Ви усвідомлюєте помилки в стосунках, а також будуєте «стіни», які ви іноді ставите між собою і вашою половинкою, щоб почуватися зручно і щасливо.

Але іноді помилки не так легко розпізнати. Іноді ви можете погано ставитися до своєї половинки і замість того, щоб показувати вдячність, любов і повагу, створюєте недовіру і нещастя. У сьогоднішній статті ми розглянемо деякі з цих невеликих, але поширених помилок у стосунках, які роблять пари і віддаляються одне від одного.

Найпоширеніші помилки в стосунках

1. Любити – це не просто казати: “Я люблю тебе”

помилки в стосунках
Звісно, з вами таке вже траплялося на певному етапі життя. Ви були в стосунках, де було легко щодня просто казати: “Я тебе люблю“. І хоча ці слова дуже приємні, лише їх не вистачає, щоб висловити любов. Необхідно щось робити, щоб показати справжнє кохання, яке ви відчуваєте до іншої людини.

 • Кожна людина висловлює кохання певним чином. Деякі люди більш експресивні, тоді як інші, які можуть бути більш закритими, демонструють свою любов більш делікатним чином, що вимагає глибшого рівня розуміння. Але тільки тому, що вони показують почуття менш виразно, не означає, що вони “люблять менше”. Є безліч різних способів показати свою любов.
 • Деякі люди очікують знаків любові протягом дня: поцілунків, дотиків, обіймів… але слід розуміти, що не кожна людина має ті ж потреби, і це зовсім не означає, що вони люблять нас менше.
 • Кохання також можна передати поглядом у потрібний момент. Це може бути просто посмішка, яка нагадає про безумовну підтримку і захоплення вашої половинки. Звісно, подекуди вам хотілось би, щоб партнер був більш емоційним, щоб казав кожного дня, що хоче бути з вами. Але дійсно має значення лише те, що, коли він це робить, незалежно від того, наскільки рідко, він робить це з абсолютною щирістю.
 • Цінуйте свою половинку за дії, а не тільки за слова. Слова іноді втрачають сенс або можуть бути неправильно витлумачені. Легко брехати словами, але ніколи не брешуть діями. Зверніть увагу на те, як ваша половинка ставиться до вас, як піклується про вас, як шанує… Це справжнє кохання.
 • Якщо ви та людина, яка дійсно потребує щоденних проявів почуттів, і відчуває, що половинка “любить вас менше, ніж ви її”, вам потрібно поговорити. Скажіть, що саме вам потрібно.

2. Кохання не означає, що ви маєте віддати себе і не отримати нічого навзаєм

помилки в стосунках руйнують романтику
У таку пастку потрапляють багато людей. Вони думають, що любити – означає віддати все до останку і без обмежень. Але будьте обережні, не допускайте ці помилки в стосунках.

 • Дуже важливо зберігати в коханні мудрість і баланс. Ви віддаєте себе іншій людині, усвідомлюючи, що ви будете “командою.” Ви пропонуєте себе, а ваша половинка відповідає взаємністю. Ви збагачуєте життя одне одного зрілістю та індивідуальністю, ви стаєте одним цілим, яке росте з кожним днем.
 • Якщо ви віддаєте все заради іншої людини, настане день, коли ви почуватиметеся не тільки порожніми всередині, але й розчарованими. Ви зрозумієте, що несвідомо заштовхали себе в стосунки, з яких тепер немає виходу.
 • Очікувати, що половинка щось зробить для вас, – це не прояв егоїзму. Зрештою, кожен партнер рівною мірою відповідальний за щастя у ваших стосунках.

3. Якщо щось вас турбує, не сидіть, чекаючи, поки інша людина усвідомить свою помилку

помилки в стосунках у парі
Люди не знають всього на світі. Часто партнери в стосунках помилково думають, що коли їх щось непокоїть, то друга половинка буде знати про це.

Саме тому замість того, щоб розказати про те, що їх турбує, деякі люди вважають за краще зберігати мовчання і сердяться. Вони почуваються так, наче партнер їх ігнорує, і карають свою половинку мовчанням.

Це дуже незріле рішення. Якщо щось вас турбує, не мовчіть. І не кидайте “невидимі кинджали” в партнера, тому що не можете вийти з порочного кола безглуздого гніву.

Не бійтеся висловлювати свою думку. Якщо ви чимось засмучені, скажіть про це. Якщо вам боляче, висловіть свій біль. Якщо вам щось потрібно, запитайте. Ваша половинка – це та людина, яку ви обрали. Вам потрібно створити гармонію за допомогою діалогу і співпраці, а не на полі бою.

4. Не будуйте “весь свій світ” навколо вашої половинки

помилки в стосунках та депресія
Коли ви будуєте нові стосунки, ви обидва як діти. Ви хочете зосередити весь світ навколо цієї людини. І це нормально, тому що ви обрали почати нове життя з нею.

Але майте на увазі, не допускайте помилки в стосунках:

 • Важливо далі займатися особистісним розвитком. Це означає, що кожного дня вам потрібно вчитися, експериментувати з тим, ким ви є. Не нехтуйте своєю освітою, друзями або роботою.
 • Звісно, стосунки важливі. Але такі ж важливі й інші аспекти вашого життя: тренування, коло знайомих, особистий простір… Усе це допомагає збагатити вас як особистість. А це, в свою чергу, будує самооцінку і відчуття впевненості.
 • Висока самооцінка допомагає зробити стосунки щасливішими. Це більш зріло. Якщо зосередити увагу тільки на половинці та нехтувати своїм професійним чи особистісним зростанням, зрештою ви відчуєте розчарування і навіть почнете звинувачувати партнера в своїх нещастях.

Ви будете рости і як особистість, і як пара. Ось як знайти справжнє щастя в житті. Це того дійсно варте.

Сподіваємося після прочитаного ви не будете робити такі помилки в стосунках, а в вашому житті буде більше романтики і кохання!