Характерні відмінності між коханням та звичкою

14 Січня, 2019
Характерні відмінності між коханням та звичкою

У парі, яка починає стосунки з палкого кохання, може з часом проявлятися певна поведінка, яка обумовлює відмінності між коханням та звичкою.

Дізнайтеся про це більше з цієї статті.

З часом виникає незліченна кількість проблем, які в деяких випадках не вирішуються найкращим чином. Це може поступитися місцем одноманітності та змусити нас поставити під сумнів питання про те, відчуваєте ви кохання чи звичку. І річ у тім, є певні відмінності між любов’ю і звичкою.

На цьому етапі стосунків магія і хвилювання, яке партнери відчували спочатку, поступово зникають. Можливо, що один з двох, або навіть обидва партнери залишаються з іншою людиною через звичку.

Відмінності між коханням та звичкою

Ось декілька питань, які допоможуть вам розрізнити, чи ви з вашим партнером залишаєтеся з любові чи звички.

1. Усе, що він робить, вас турбує?

які відмінності між коханням та звичкою?
Одна зі стратегій, щоб дізнатися, чи це любов чи звичка, полягає в тому, щоб запитати себе: чому так багато турбує мене зараз, коли спочатку було неважливим?

Якщо вас дійсно турбує, коли він шумно їсть, забуває щось купити або не вдягає ту сорочку, яка вам так подобається, то немає сумнівів, що ваша динаміка стосунків змінилася. Тобто якщо щось, що він робить або не робить, вас турбує, ви повинні оцінити, чи хочете ви далі бути з ним.

Це найкраще, що ви можете зробити, тому що якщо ви цього не зробите, ви будете жити в постійному невдоволенні. Простіше кажучи, ви залишитесь з партнером просто через звичку.

Дізнайтеся більше: 8 фактів, які ви та ваш партнер маєте знати про кохання

2. Ви не впевнені щодо планування майбутнього зі своїм партнером?

Ви хочете поїхати подорож через кілька місяців, але ви запитуєте себе, чи дійсно хочете їхати зі своїм партнером, або ви починаєте шукати будь-які виправдання, щоб план не відбувся. Якщо подібна ситуація відбувається з вами, то з вашими стосунками щось не так.

Ця невпевненість і відсутність прихильності до ваших стосунків – це не що інше, як ознака того, що ви з партнером через звичку, а не через любов. Можливо, ця людина вже не є вашим ідеальним партнером.

3. Ви говорите “я люблю тебе” на автоматі?

закохана пара
Говорити “я люблю тебе” – це дуже особливий акт, і коли ви дійсно відчуваєте це, він стає вдвічі особливим. Проте ця фраза втрачає своє справжнє значення, коли ви говорите її без бажання чи через зобов’язання, тому що ви не почуваєтеся так, як раніше.

Якщо ви повторюєте це автоматично, щоб інша людина не почувалася погано, у ваших стосунках щось не так. З іншого боку, якщо ви відчуваєте стурбованість і побоювання, що відсутність цієї фрази може стати стимулом для сварки, ви, безумовно, більше не відчуваєте кохання, а скоріше дієте через звичку.

4. У вас мало сексу?

Інтим дуже важливий для будь-якої пари. Коли сексуальні стосунки з часом покращуються, це відбувається тому, що обидва партнери докладають зусиль.

Навпаки, якщо ви кохаєтеся нечасто або відчуваєте, що робите це через обов’язок, то, швидше за все, ви з цією людиною не через кохання, а через звичку.

5. Ви більше не дивуєте партнера?

як розрізнити кохання і звичку
Деталі мають значення. Це маленькі дрібниці, які роблять життя ще красивішим. Для пари це дійсно так.

Є безліч способів, щоб здивувати цю особливу людину: домашня вечеря, несподівана фраза “я люблю тебе”, схвальне повідомлення або романтичне побачення.

Однак коли ваш партнер не враховує навіть найдрібніших деталей або навіть не каже вам, наскільки добре ви виглядаєте, ви, напевно, разом через звичку.

6. Вам більше не цікаво спілкуватися з партнером?

Погане спілкування – це ще одна з шести відмінностей між любов’ю та звичкою, які варто оцінювати у стосунках.

Річ у тім, що хороше спілкування є основою для всіх емоційних стосунків, для такого балансу, якого ми прагнемо досягти з партнером. Без сумніву, двоє людей, які дійсно люблять один одного, долають бар’єри спілкування.

Коли ви приховуєте свої проблеми, і вам нецікаво говорити про свої плани зі своїм партнером, це пов’язано з тим, що у ваших стосунках щось не так. У цьому випадку ви вже не можете відчувати таку саму впевненість, як на початку стосунків.

Дізнайтеся більше про 5 дій, які призведуть до розпаду стосунків

Щойно ви зрозумієте, що щось відбувається з вашою парою та розпізнаєте відмінності між коханням та звичкою, буде набагато простіше розібратися з проблемою та подолати її. У тому випадку, коли обидва партнери дійсно хочуть зберегти стосунки, вони повинні докладати всіх зусиль, щоб відновити магію, яка була на початку.

  • Sangrador, J. (1993). Consideraciones psicosociales sobre el amor romántico. Psicothema5(1), 181–196.
  • Corona Berkin, S., & Rodríguez Morales, Z. (2000). El amor como vínculo social, discurso e historia: aproximaciones bibliográficas. Espiral: Estudios Sobre Estado y Sociedad6(17), 49–70.
  • Barón, M. J. O., Zapiain, J. G., & Apodaca, P. (2002). Apego y satisfacción afectivo-sexual en la pareja. Psicothema14(2), 469–475.