4 речі, які успішні люди роблять вранці

4 речі, які успішні люди роблять вранці

Останнє оновлення: 15 грудня, 2018

Перші кілька годин вранці можуть відігравати важливу роль у продовженні решти дня. Особисті поради багатьох генеральних директорів, політиків та інших впливових людей, як от Дженніфер Коен (журналістка Forbes і особистий тренер), говорять, що більшість успішних людей дотримуються однієї і тієї ж схеми. Вони прокидаються рано-вранці і з користю використовують ранкові години дня.

Хорошим прикладом є Маргарет Тетчер, яка прокидалася щодня о 5 годині ранку або ж Боб Айгер, генеральний директор Disney, який прокидається о 4:30 ранку. Проте, ви мабуть подумали, що прокинувшись так рано вони починають одразу працювати, але це не так. Раннє прокидання потрібне для того щоб розбудити мозок.

Для того, аби краще зрозуміти цю стратегію, погляньте на чотири пункти, які виокремлює Дженніфер Коен, вона вірить, що принаймні частина успіху прийде до вас завдяки саме їм:

1. Зарядка

Прокинувшись зранку, успішні люди роблять зарядку, розминають і активують тіло. Таким чином, вони отримують додаткову енергію і створюють позитивну інерцію, завдяки гормонам, виробленим під час фізичної активності. Коли вони закінчують робити фізичні вправи, то почуваються бадьорими і сповненими сил. А хороше самопочуття – це запорука продуктивного робочого дня. Вправи не обов’язково повинні бути дуже інтенсивними. Достатньо лише, наприклад, 20 хвилин їзди на велосипеді або прогулянки пішки у швидкому темпі і зарядки.

2. Сплануйте день і уявіть його

Більшість з таких людей вже знають, що будуть робити протягом дня, але присвячують кілька хвилин, щоб переглянути свій графік і уявити цей день. Таким чином, вони можуть передбачити стресові моменти, які на них чекають і мають можливість подумати про те, як з ними справитися поки ще є час. Також, вони виділяють час на перерви, коли хочуть трохи передихнути протягом дня (що настільки ж важливо, або, може, навіть і більше, ніж добре розпланований день).

3. Їжте здоровий сніданок

корисний сніданок

Ви, звісно ж, хочете бути бадьорими, а це потребує енергії, найкращий спосіб забезпечити її  – повноцінний сніданок. Якщо ви як слід не поснідаєте, тоді мабуть, відчуватимете втому вже з самого початку дня або проведете ранок зловживаючи перекусами чи будете їсти нездорову їжу. Ваша нервова система також буде більше схильною до тривожності і в кінці дня ви будете набагато втомленішими.

4. Вранці почніть зі справи, яку ви найбільше не хочете робити

Перше, що вони намагаються поставити на порядку денному, це те, що вони найбільше не хочуть робити, або те, що найважче. На початку дня у вас найбільше енергії і тому це найкращий час, щоб зробити дзвінок, який ви не хочете робити, скласти нудний звіт чи упорядкувати робоче місце. Зробіть ці справи на початку дня і так само, як і випадку зарядки, ви відчуєте полегшення і день вже буде набагато кращим.

Прокидатися вранці і з користю використовувати перші години дня важко, так само як і виконувати будь-яку рутинну справу. Сон дуже важливий, адже після сну ви почуваєтеся, що відпочили. Набагато гірше коли ви живете в стресі кожного дня і мало відпочиваєте. Але якщо ви почнете зараз, то згодом побачите переваги раннього прокидання і також відчуєте, що з кожним разом ставатиме все легше прокидатися вранці і ви матимете набагато більше позитивної енергії протягом дня.  • Титаренко, Т. (2017). Щастя, здоров’я, благополуччя. Досягнення недосяжного. Психологія Особистості.
  • Пурло, О. (2009). “Суб’єктний” та “авторський” підходи до життєтворчості особистості. Соціальна Психологія.