Шукайте власне щастя всупереч чужим настановам

Коли йдеться про пошуки щастя, не варто кидати усі сили на те, аби догодити вимогам та стандартам суспільства. У кожної людини повинна бути власна формула істинного щастя.

Останнє оновлення: 14 лютого, 2019

Важко відшукати щось настільки ж бажане та важкодоступне, як відчуття цілковитого щастя. Для більшості людей щастя та достаток є обов’язковими складовими успішного життя, саме тому пошуки щастя непокоять їх найбільше.

Утім, значна кількість людей припускається типової помилки, намагаючись відшукати відповіді на складні життєві ситуації у книгах та пояснити всі розумові процеси та вчинки близьких людей за допомогою науки. Така поведінка найчастіше зафарбовує життя похмурими барвами та призводить до того, що стрес і хвилювання стають нашими незмінними набридливими супутниками.

Щастя – річ надзвичайно складна. Вірте чи ні, а лише одиниці вміють насолоджуватися гармонією зі своїм внутрішнім світом зі словами: “У мене все гаразд, мені більше нічого не потрібно для щастя”.

Якщо ви хочете приєднатись до когорти цих щасливчиків, радимо запам’ятати лише дві істини:

 • Не існує єдиного ключа до щастя.
 • З цього випливає друга істина: будьте щасливими по-своєму. У кожного свій ключ до щастя, тому ніхто не має права вказувати вам, як проживати своє життя.

Хороше душевне самопочуття – це дуже інтимний аспект, який ви повинні відшукати, обрати чи створити власноруч. Ось декілька порад, які стануть вам при цьому у пригоді.

Секрети, які треба запам’ятати сьогодні, щоб завтра стати щасливими

Серед засад позитивного мислення можна віднайти перелік шкідливих звичок, які притаманні більшості людей: очікування настання п’ятниці, щоб розважитися, очікування відпустки, щоб нарешті відпочити та навіть очікування ідеального партнера, який допоможе відчути справжнє кохання.

А тепер подумайте: якщо ви увесь час очікуєте, відкладаєте чи плануєте власне щастя, чим ви тоді займаєтесь у перервах між цими очікуваннями? Насправді ця проблема є надзвичайно поширеною у сучасному світі.

Утім, ще більшою проблемою є те, що чимало людей тлумачить щастя згідно з ідеями та стандартами, які нав’язує їм оточення чи суспільство. Дехто навіть створює собі власну ідеальну модель щастя і щосили намагається їй відповідати.

 • Наприклад, ми вважаємо щастя неможливим без матеріальних речей: хорошої роботи, будинку, мобільного телефона останньої моделі, кількох сотень пар взуття, меблів та техніки.
 • У нашому суспільстві неможливо бути щасливими за відсутності партнера, дітей та цілого натовпу друзів.

Якщо ви також дотримуєтесь схожої стратегії, то з часом можете не лише стати психологічно залежними від матеріалізму та перетворитися на людину-споживача, але й розпочнете безкінечні пошуки щастя, нав’язаного вам суспільством.

Звісно, так жити неправильно. Розгляньмо цю проблему детальніше з різних точок зору.

А що ви робите для того, щоб бути щасливими?

Вміння мислити позитивно та діяти рішуче є одними з найдієвіших способів щодня почуватись щасливими.

Якщо ви хочете бути щасливими, ви повинні власноруч приймати ті рішення, які видаються правильними вам, а не підлаштовуватися під оточення.

 • Ви почуваєтесь щасливими, проводячи вихідні за мирним прочитанням книги, а хтось називає це нудним заняттям? Краще уникати спілкування з такими людьми.
 • Якщо для вас щастя полягає у гармонії з собою, і вам для цього не потрібна кохана людина, не слухайте людей, які натякають, що вам час розпочати пошуки ідеального партнера.
 • У разі, якщо щастя для вас неможливе без улюбленого заняття, не зважайте на тих, хто радить знайти собі більш високооплачувану роботу.

Я розпочинаю пошуки щастя, тож не знаю, коли ми побачимось вдруге

“Ідіть і будьте щасливими”. Виходить, все досить просто. Часто ми надто міцно чіпляємося за певні місця, звичаї, предмети та навіть людей. Саме така залежність і не дає нам змоги належно розставити життєві пріоритети.

Ми перетворюємось на жертв зачарованого кола, переконуючи себе, що рутина є значно кращою за спонтанність, що краще робити те, чого від нас очікують, і тоді ми нікого не розчаруємо.

 • Ви можете цього й не усвідомлювати, проте насправді всі ці страхи бути неприйнятими іншими членами суспільства приводять у дію цілу низку захисних механізмів, а ті у свою чергу перетворюють людину на заручника обставин. Людина власноруч відмовляється від свого щастя на користь второваної кимось іншим життєвої стежини.
 • Утім, як діяти всупереч вимогам ваших близьких? Як не боятись негативної реакції друзів на ваші вчинки? Як відверто зізнатися партнерові, що ви почуваєтесь нещасними?

Ми знаємо як – залишайтесь собою за будь-яких обставин. Ідіть і будьте щасливими.

Мій план на сьогодні – бути щасливим!

На початку статті ми вже згадували, що пошуки щастя не можна відкладати до п’ятниці, відпустки чи появи у вашому житті більшого будинку та ідеального партнера.

 • Ви живете зараз, цієї миті. Звісно, у кожного з нас є певні обов’язки, а тому завжди знайдеться той, хто скаже вам: “Не можна почуватися щасливими, якщо вам щодня потрібно ходити на роботу та жити за чітким розкладом”.

Вам треба поглянути на ситуацію під іншим кутом. Наприклад, знайдіть роботу, яка приносить вам задоволення. Займіться тим, що збагатить вас не матеріально, а насамперед, духовно. Внесіть у свій щоденний графік корисні та цікаві справи.

Байдуже, чим ви займаєтесь на роботі – знайдіть те, що вас зацікавить по-справжньому. Не дозволяйте нікому маніпулювати вами та пригнічувати ваші почуття. Зрештою, життя нам дається тільки один раз, тож чому б не прожити його на повну?

Це може вас зацікавити ...
Mejor con SaludLeerlo en Mejor con Salud
Які бувають види щастя?

Попри те, що види щастя можуть здатися кардинально різними на перший погляд, насправді у них існує одна спільна риса: ви отримуєте позитив та задоволення. • (1884). Arte de ser feliz. Revista Del Centre de Lectura de Reus.
 • Seligman, M. E. P. (2006). La auténtica felicidad. In Byblos.
 • Aubyn, F. C. St., & Berthet, F. (2010). Felicidad. World Literature Today. https://doi.org/10.2307/40149578
 • Fernández Berrocal, P., & Extremera Pacheco, N. (2009). La Inteligencia Emocional y el estudio de la felicidad. Revista Interuniversitaria de Formación Del Profesorado.