Корисні звички натщесерце

Не забувайте, що є деякі корисні звички натщесерце, які допомагають краще та ефективніше розпочинати день та вести здоровий спосіб життя. Через шалений темп життя ми часто проводимо наші будні у неймовірному поспіху та напруженні. Саме тому необхідно взяти на озброєння кілька корисних звичок, які здатні покращити якість життя.
Корисні звички натщесерце

Останнє оновлення: 10 грудня, 2018

Якщо ви переймаєтеся тим, що у вас немає достатньо вільного часу впродовж дня для повноцінного відпочинку та релаксації, необхідно приділяти трохи часу собі з самого ранку. Коли ми прокидаємося, у нашого організму є достатньо сил та енергії для того, щоб ефективно розпочати день. Повірте, звичайний ранок можна перетворити на чудовий день, проте чи знаєте ви, як це зробити?

Швидкий метаболізм у людини з порожнім шлунком створює сприятливі умови для покращення самопочуття з самого ранку. Цими перевагами просто не можна нехтувати. Якщо ви будете щоранку робити справи, які поповнюють запаси енергії в організмі, з часом вони перетворяться на корисні звички, котрі змінять ваше самопочуття та здоров’я на краще.

Однак зверніть увагу, що позитивні зміни будуть помітні не одразу, тож необхідно запастися терпінням.

Неймовірні корисні звички натщесерце

1. Пийте воду

Всім відомо, що випиваючи по 1-2 склянки чистої води вранці натщесерце, ви зможете принести велику користь своєму організму. Після потрапляння всередину організму натщесерце вода активує роботу нирок. Не забувайте, що цей орган відповідає за виведення з організму шкідливих відходів та токсинів.

Випиваючи зранку воду, ви зможете запустити роботу всіх внутрішніх органів та систем. Зверніть увагу, що висока активність кишківника сприяє травленню та знижує ризик розвитку закрепів.

Підтримання водного балансу позитивно впливає на мозкову активність, оскільки до клітин мозку потрапляє кров, насичена киснем. Саме тому за умови регулярного вживання чистої питної води можна покращити роботу головного мозку, стимулювати увагу та розвинути концентрацію.

корисні звички: вживання води

2. Їжте більше свіжих фруктів

Деякі люди вважають, що зранку вживати фрукти не можна, адже вони можуть негативно вплинути на роботу організму. Насправді ж це зовсім не так. Коли мова йде про неймовірні корисні звички натщесерце, обов’язково необхідно згадати про фрукти на сніданок. Організм витрачає дуже мало енергії на перетравлення свіжих фруктів. До того ж, ці корисні смаколики чудово очищують організм від шкідливих відходів та покращують травлення.

Не забувайте, що до складу свіжих фруктів входить велика кількість води. Вам вже відомо, що випивати склянку води вранці корисно для організму, правда ж? Так ось, те саме стосується і свіжих фруктів, адже вони також допомагають запускати метаболізм та підтримувати водний баланс.

Якщо ви хворієте на гастрит, радимо відмовитися від цитрусових фруктів, зокрема лимонів та апельсинів, натщесерце. Натомість їжте фініки, яблука та груші. Всі ці фрукти містять не тільки багато води, але й велику кількість незамінної для організму людини клітковини.

3. Слухайте приємну музику для релаксації

Якщо ви хочете підготувати свій мозок до активного робочого дня та наповнити організм позитивною енергією, медитація або прослуховування спокійної музики може вам у цьому допомогти. Завдяки своїй здатності розслабляти організм, класична повільна музика допоможе заспокоїтися та очистити мозок від негативних думок.

Крім того, за допомогою музики можна регулювати серцебиття та контролювати дихання. Класичну музику дуже часто рекомендують як терапію для надто чутливих людей.

4. Практикуйте йогу

Енергія, котра є в організмі людини одразу після прокидання, є неймовірною перевагою, адже ви можете виконати кілька простих та ефективних поз із йоги натщесерце.  Оскільки одразу після прокидання шлунок є порожнім, тіло є набагато легшим та чистішим.

До того ж натщесерце вам буде значно простіше зосередитися на цьому виді активності. Вранці ми рекомендуємо обрати прості вправи з йоги, які не потребують великої кількості фізичних зусиль. Якщо йога вам не вподоби, можете обрати медитацію. Це заняття допоможе вам очистити мозок від негативу, заспокоїтися та налаштуватися на продуктивний день.

5. Не забувайте про розтяжку

корисні звички на порожній шлунок: розтяжка

Після восьмигодинного нічного відпочинку рухатися потрібно з неабиякою обережністю. Якщо ви хочете розпочати свій робочий день більш активно та рухливо, радимо щоранку виділяти хоча б кілька хвилин на розтяжку всіх м’язів.

За допомогою розтяжки ви зможете не тільки активувати роботу м’язів, але й змастити суглоби, щоб уникнути болю у м’язах впродовж дня. Не забувайте, що навіть під час виконання розтяжки всі ваші рухи мають бути плавними та виваженими, щоб уникнути травмування. Вірте чи ні, але навіть для розтяжки також необхідно докладати зусилля та зосереджувати всю увагу на вправі.

6. Виділяйте час на кардіотренування

Коли мова йде про ефективні корисні звички натщесерце, варто також згадати про регулярні кардіотренування. Піші прогулянки або біг вранці після прокидання є неймовірно корисними для всіх внутрішніх органів та систем.

Ці види фізичного навантаження допомагають розігрітися, а також вивільнюють енергію та прискорюють процес спалення жирових відкладень. Ви можете займатися подібними вправами кожного дня або через день, не виснажуючи при цьому організм.

Коли людина прокидається, рівні цукру та інсуліну у крові падають, тож організм починає спалювати жир, адже йому необхідна додаткова енергія. Таким чином ваше тіло отримує змогу перетворити жирові відкладення в енергію та різко худнути.

  • Ми рекомендуємо займатися аеробікою або виконувати кардіотренування вранці одразу після прокидання.
  • Дуже важливо не виснажувати організм, тож не варто тренуватися довше, ніж 45 хвилин поспіль.
  • Якщо ваші тренування будуть більш інтенсивними або довшими, це може спровокувати катаболізм, і замість того, щоб спалювати зайвий жир, ви будете різко втрачати м’язову масу.

Одразу після прогулянки або пробіжки необхідно поїсти, щоб поповнити запаси енергії. Зверніть увагу, що чудовим способом відновити сили після фізичної активності є вживання збагачених білками продуктів. Не варто чекати надто довго перш ніж поїсти, краще снідати невдовзі після тренування.

Якщо ви хочете покращити якість життя, неодмінно візьміть на озброєння згадані вище корисні звички натщесерце. Насправді для того, аби зберегти свій організм у гарному стані якомога довше, необхідно виділяти лише півгодини кожного ранку одразу після прокидання. Якщо ви будете користуватися нашими рекомендаціями, то зможете чудово розпочати день та продуктивно його провести.

Звісно, змінювати свій стиль життя може бути непросто, проте з часом ці поради неодмінно перетворяться на корисні звички, і ви зможете завжди зберігати позитивний настрій та відмінне самопочуття.  • Albero R, Sanz A, Playán J. Metabolismo en el ayuno. Endocrinol y Nutr. 2004;
  • Iwayama K, Kurihara R, Nabekura Y, Kawabuchi R, Park I, Kobayashi M, et al. Exercise Increases 24-h Fat Oxidation Only When It Is Performed Before Breakfast. EBioMedicine. 2015;
  • Popkin BM, D’Anci KE, Rosenberg IH. Water, hydration, and health. Nutrition Reviews. 2010.
  • Knight, W. E. J., & Rickard, N. S. (2001). Relaxing Music Prevents Stress-Induced Increases in Subjective Anxiety, Systolic Blood Pressure, and Heart Rate in Healthy Males and Females. Journal of Music Therapy. https://doi.org/10.1093/jmt/38.4.254
  • Seo, D. Y., Lee, S., Kim, N., Ko, K. S., Rhee, B. D., Park, B. J., & Han, J. (2013). Morning and evening exercise. Integrative Medicine Research. https://doi.org/10.1016/j.imr.2013.10.003

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.