4 загальні причини збільшення ваги після дієти

Слід мати на увазі, що ключ до схуднення полягає не у дієті, а в набутті звички здорового харчування та дотриманні цього принципу. Дізнайтесь про загальні причини збільшення ваги після дієти у цій статті.
 

Це траплялося з вами раніше? Ви сиділи на суворій дієті протягом трьох місяців, щоб підготуватися до літа, або, можливо, просто щоб мати кращу фігуру, втративши кілька кілограмів. І вдалося! Ви нарешті досягли ідеальної ваги. Проте через декілька тижнів ви помітили, що знову швидко набираєте вагу. Які причини збільшення ваги після дієти?

Чому це відбувається з нами так часто? Ми зробили щось неправильно? Ми хочемо пояснити в цій статті деякі з найпоширеніших причин збільшення ваги, коли ми найменше цього очікуємо.

1. Пропуск прийому їжі призводить до збільшення ваги

гризти нігті
Ось простий приклад для пояснення: уявіть собі, що ваша подруга хоче швидко схуднути перед літом. Для цього вона починає власний режим, відповідно до якого треба пропускати обід, їсти дуже мало на сніданок, а в середині дня перекушувати всім, що потрапляє під руку, і нічого не їсти, коли повертається додому.

Припустимо, так проходить кожен день, без їжі організм перебуває 10-12 годин, що насправді вмикає режим “напоготові”, і він шукає повсюди енергетичні запаси. Однак коли він повертається до нормального життя, відбувається зворотний процес.

 

Ваше тіло швидко відновить запас енергії, який був втрачений, щоб відшкодувати цю несподівану відсутність і запобігти новим ситуаціям перебування в такому режимі. Тобто те, чого досягла ваша подруга, не є здоровим. Ми не можемо перестати їсти протягом дня й обмежитися двома прийомами їжі на день. Наше тіло сприймає це як загрозу і, як наслідок, наш мозок реагує.

2. Небезпеки низькокалорійних дієт

У цьому випадку ми маємо класичний приклад тих обмежувальних дієт, які, попри 5 прийомів їжі на день, дуже небезпечні для нашого організму, тому що викликають харчовий дисбаланс. Особливо небезпечні ті дієти, які вимагають, щоб ви споживали менш ніж 1200 калорій на день, або ті, які рекомендують їсти майже винятково вуглеводи або білки.

 

Це дуже небезпечно для нашого здоров’я. Зазвичай ці дієти використовують протягом короткого періоду часу (2 або 3 тижні). Часто буває, що після досягнення бажаної ваги, втрачені кілограми повертаються, ніби за помахом чарівної палички, щойно ви перейдете до споживання калорійної їжі, навіть якщо калорій буде не так вже багато.

Зверніть увагу, чому це відбувається:

Ці типи обмежувальних дієт знижують рівень глікогену в організмі, тому він шукає його деінде. Ви знаєте, де він знаходиться? У наших м’язах, хрящах… Саме в цих ділянках можна отримати певну кількість енергії, і, таким чином, організм випускає велику кількість води поряд з мінералами і токсичними речовинами, серед яких, наприклад, сечовина і сечова кислота.

 

Коли така собі “чудо дієта” закінчується, ви втратили вагу шляхом споживання глікогену, що зберігається в печінці, шляхом звернення до м’язів і зв’язок в пошуках енергії, втративши воду і мінерали, необхідні для організму.

Цей дефіцит змушує тканини шукати способи швидкого “відновлення зволоження”, щойно ви повернетеся до нормального харчування, шляхом зберігання жиру і калорій. Таким чином, втрачені кілограми повернуться за короткий час.

3. Необхідність набуття здорових харчових звичок

правильне харчування
Якщо певна дієта допомогла вам почуватися краще, навіщо її припиняти? Дуже часто ми схильні набирати вагу, тому що підтримуємо деякі харчові звички, які не тільки неправильні, але й шкідливі для здоров’я. Ви вже знаєте, що споживання жирів, солодощів або оброблених харчових продуктів, може підвищувати рівень холестерину, гіпертонії та інших захворювань, які дуже небезпечні для нашого серця.

Тому для того, щоб уникнути збільшення ваги, необхідно включити дієту, яка допомогла вам, в щоденну практику. Це зовсім не означає, що ви не можете дозволити собі з’їсти трохи солодощів або шматочок торта, якщо знаєте, що згодом підете на прогулянку і в такий спосіб спалите калорії.

 

Як правило, при спробі схуднути, завжди варто проконсультуватися з дієтологом. Цілком можливо, що деякі продукти змушують нас погано почуватися або деякі комбінації продуктів не підходять саме для нас. Без сумніву, найголовніше – це дослухатися до свого організму і розуміти своє тіло.

Коли ви зіткнетеся з чимось, що працює добре, що допомагає піклуватися про здоров’я і худнути, необхідно включити це в свій щоденний раціон.

4. Зміни повсякденних звичок

стрес
Це трапляється часто. Однією з найчастіших причин збільшення ваги є зміна звичок, або щось в нашому житті, що змушує набирати вагу знову. Потребуєте прикладів? Ймовірно, деякі з цих факторів вам знайомі.

  • Ви щойно втратили кілька кілограмів, але змінився графік роботи, а це означає, що ваші життєві звички також зміняться, і через короткий проміжок часу, ви отримаєте назад втрачену вагу.
  • У вас є проблеми в стосунках.
  • Ви починаєте відчувати більше занепокоєння через проблеми вдома, на роботі…
  • Ви втратили вагу перед літом, але іноді в сезон відпусток ми розслабляємося, ходимо більше по барах, на вечірки… І як наслідок, набираємо втрачену вагу.
 
  • Fanghänel-Salmón Guillermo, Gutiérrez-Salmeán Gabriela, Samaniego Virginia, Meaney Alejandra, Sánchez-Reyes Leticia, Navarrete Ulises et al . Obesity phenotypes in urban middle-class cohorts; the PRIT-Lindavista merging evidence in Mexico: the OPUS PRIME study. Nutr. Hosp.  [Internet]. 2015  Jul [citado  2018  Dic  05] ;  32( 1 ): 182-188. Disponible en: http://scielo.isciii.es/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S0212-16112015000700027&lng=es.  http://dx.doi.org/10.3305/nh.2015.32.1.8646.
  • Padilla-Téllez Eliud, Ruiz García Javier, Rodríguez-Orozco Alain R. Asociación depresión-obesidad. Salud pública Méx  [revista en la Internet]. 2009  Ago [citado  2018  Dic  05] ;  51( 4 ): 275-276. Disponible en: http://www.scielo.org.mx/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S0036-36342009000400001&lng=es.
  • Tejero María Elizabeth. Genética de la obesidad. Bol. Med. Hosp. Infant. Mex.  [revista en la Internet]. 2008  Dic [citado  2018  Dic  05] ;  65( 6 ): 441-450. Disponible en: http://www.scielo.org.mx/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S1665-11462008000600005&lng=es.