5 ефективних способів позбутися жиру на животі

Важливо регулярно виконувати ці корисні вправи та доповнити їх збалансованим правильним харчуванням для того, щоб отримати неймовірний результат та усунути жир на животі за максимально короткий час.
5 ефективних способів позбутися жиру на животі

Останнє оновлення: 21 грудня, 2018

Мабуть, усім відомо, що чи не найтяжче прибрати жир на животі, і, на жаль, саме тут зайві кілограми є найбільш помітними. Зазвичай причиною накопичення жиру саме на цій ділянці є погане харчування та інші шкідливі звички.

Тож чи можливо позбутися цих огидних складок на животі без потреби виходити з дому? Наша відповідь однозначна – так! Проте для цього знадобиться трохи часу та наполегливості.

Найефективнішим способом позбутися жиру на животі та будь-якій іншій ділянці тіла – це заняття спортом. Більшість людей із зайвою вагою розпочинає відвідувати спортзали та фітнес-центри, адже саме там є спеціальні тренажери, які допомагають швидше скинути кілограми та підтягнути шкіру.

Проте ті люди, у яких немає часу або грошей на спортзал, віднині можуть перестати шукати відмовки, адже у цій статті ми перерахуємо декілька ефективних вправ, які допоможуть усунути жир на животі. Вам не треба буде навіть виходити з дому!

У цій статті ми зібрали 5 вправ, які є надзвичайно ефективними у боротьбі із жиром на животі, а ще вони допоможуть скинути зайві кілограми та підтягнути шкіру.

Усуваємо жир на животі:

Вправа на черевний прес

жінка качає прес на коврику

Вправи для м"язів живота рекомендують для зменшення талії, підтягування шкіри та усунення жирових складок на цій ділянці тіла.

Є декілька різних способів позбутися жиру на животі, ми ж пропонуємо вправу, завдяки якій ви зможете скинути зайві кілограми без потреби виходити з дому.

Що вам потрібно зробити?

 • Для початку візьміть килимок для занять йогою або фітнесом. Ляжте на нього на спину, зігніть ноги у колінах та притисніть ступні до підлоги.
 • Покладіть руки за голову та відірвіть тулуб від підлоги, напруживши при цьому м"язи живота. Спина під час виконання підйому повинна залишатися прямою. У жодному разі не згинайте шию, адже це може призвести до травми.
 • Зробіть три підходи по двадцять повторів.
 • Якщо ви хочете ускладнити вправу, виконуйте ті самі рухи, трохи піднявши ступні з підлоги.

Планка

жир на животі

Ця вправа, яка відома у всьому світі під назвою “планка", з кожним днем набуває все більшої популярності, адже завдяки їй всього за декілька секунд можна активізувати всі м"язи свого тіла.

Оскільки наша мета – позбутися жиру на животі, дуже важливо при виконанні планки напружувати саме черевні м"язи.

Що потрібно робити?

 • Для початку потрібно обпертися на лікті та пальці ніг, щоб уся вага рівномірно розподілилася між цими частинами тіла. Обличчям треба дивитися на тренувальний килимок. Переконайтесь, що лікті розташовані прямо на рівні лопаток, а спина залишається рівною.
 • Спробуйте затриматися у такій позі щонайменше на 20 секунд, після чого зробіть ще 5 повторів. Справжні професіонали можуть затримуватися у планці протягом хвилини. Зверніть увагу, що ця вправа є надзвичайно ефективною у боротьбі з такою проблемою, як жир на животі.

“Стрибки жаби"

дівчина качає прес

Ця проста вправа активізує м"язи у верхній та середній частині живота, які дуже непросто підтягнути.

Що потрібно робити?

 • Сядьте на тверду поверхню та обіпріться руками об підлогу. Ноги відірвіть від підлоги, злегка зігнувши при цьому коліна.
 • Підтягніть коліна до грудей, після чого поверніться у попереднє положення.
 • При виконанні цієї вправи ви відчуватимете напруження черевних м"язів. Зробіть від 10 до 20 повторів.

Піднімання ніг

дівчина підіймає ноги

Суть цієї вправи у тому, що при підйомі ніг м"язи живота повинні бути напруженими, тільки тоді ви зможете ефективно перебороти жир на животі.

Що потрібно робити?

 • Ляжте на спину, випрямивши ноги та розташувавши руки вздовж тулуба.
 • Тримаючи ноги разом (наче вони зв"язані ниткою), повільно почніть відривати їх від підлоги у напрямку стелі.
 • Затримайте ноги у такому положенні на декілька секунд, перш ніж змінити їхнє положення. Повільно поверніться у вихідну позицію.

“Розтяжка" живота

жінка займається спортом

На закінчення цього комплексу ми підготували вправу на розтяжку, адже саме така вправа допоможе активізувати всі м"язи живота та підтягнути цю ділянку тіла.

Звісно, головна ваша мета у цьому випадку – підтягнути шкіру на животі, проте й розтяжка не буде зайвою після інтенсивних тренувань. Ось чому розтяжку найкраще виконувати після усіх вправ.

Що потрібно робити?

 • Ляжте на підлогу обличчям донизу. Руки повинні стати вашою опорою.
 • Відштовхніться від підлоги, обпершись на руки. Ваш тулуб повинен нагадувати у цьому положенні дугу – саме за таких умов ваші черевні м"язи і будуть працювати більш інтенсивно.

Пам"ятайте!

Жир на животі – це виклик для кожної людини, яка піклується про свою фігуру. Не забувайте, що для того, щоб позбутися черевного жиру, знадобиться чимало часу та терпіння.

Звісно, ці вправи допоможуть вам зробити свій живіт пласким, проте окрім регулярних занять спортом ми радимо вам обов"язково дотримуватися принципів правильного та здорового харчування.

Це може вас зацікавити ...
6 причин, чому ви не можете скинути черевний жир
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
6 причин, чому ви не можете скинути черевний жир

Намагаєтеся скинути черевний жир? Ось як це зробити! Є більше причин, щоб скинути черевний жир, ніж просто щоб виглядати краще, коли ми дивимося в дзеркалі. • Олексієнко Я. І., Шахматов В. А., Верещагіна О. П. (2014). Харчування та його вплив на здоров’я людини.
 • О. В. Кузьмінська, М. С. Червона. (2004). Значення раціонального харчування для підтримки здоров’я молоді.  Державний інститут проблем сім’ї та молоді.