5 корисних продуктів для очищення крові

5 корисних продуктів для очищення крові

Останнє оновлення: 29 січня, 2019

Чи відомо вам, як можна покращити якість крові та очистити її від токсинів та інших шкідливих речовин? Чи знаєте ви як потрібно харчуватися для очищення крові? Щоб детальніше розібратися у цьому питанні, спочатку необхідно розглянути офіційне визначення цього терміна.

Кров – це рідка сполучна тканина, яка циркулює у капілярах, венах, артеріях, пазухах та шлуночках усіх хребетних тварин. Своїм червоним кольором кров завдячує присутності в еритроцитах пігменту під назвою гемоглобін.

Кров має щільну консистенцію, насичений колір та металічний присмак. Відтінок крові може бути різним: якщо кров насичена киснем, вона яскраво-червоного кольору, а якщо у ній мало кисню, кров має темно-червоне забарвлення. Середній рівень рН крові коливається між 7.35 та 7.45. Температура крові – 38°С, трохи вище за загальну температуру тіла.

Що переносить кров у здоровому вигляді?

 • Поживні речовини
 • Гормони
 • Антитіла
 • Кисень
 • Вуглекислий газ
 • Електроліти
 • Вітаміни
 • Тепло

Де утворюється кров?

Клітини крові виробляються у кістковому мозку – пористій тканині, яка міститься у деяких кістках організму людини, зокрема у стегновій кістці, грудині та кістках, що утворюють череп.

В організмі людини міститься від 4,5 до 6 літрів крові. Зверніть увагу, що кров на 55% складається з плазми – рідкої речовини, яка містить велику кількість води, мінеральних солей та протеїнів. Інші 45% крові – це еритроцити, лейкоцити та тромбоцити, тобто кров’яні тільця.

Як потрібно харчуватися для очищення крові?

 • Вживайте якомога більше овочів з низьким вмістом крохмалю. До них належать помідори, морква та шпинат. Дієтологи рекомендують зменшити вживання картоплі, проте не варто повністю виключати її з раціону.
 • Їжте продукти, багаті на білки, зокрема нежирні види м’яса (курятину та індичку) та риби. Намагайтеся не вживати жирне червоне м’ясо, особливо те, що пройшло промислову обробку (наприклад, бекон, сосиски та інші ковбасні вироби).
 • Обирайте продукти, виготовлені з цільного зерна. Бурий рис, макарони та хлібобулочні вироби з цільного зерна є значно кориснішими за звичайний білий рис через високий вміст клітковини. За умови регулярного вживання цих продуктів рівень цукру у крові повільно зростає, і людина відчуває довготривале відчуття ситості.
 • Приправляйте страви рослинними оліями. Оливкова та ріпакова олії є чудовими натуральними засобами для очищення крові від токсинів та інших шкідливих відходів. Намагайтеся не вживати вершкове масло, адже у цьому продукті міститься багато насичених жирів.
 • Відмовтеся від напоїв з високим вмістом цукру, зокрема пакетованих соків, газованої солодкої води та магазинних холодних чаїв. Найкращий вибір – це звичайна питна вода з додаванням свіжих фруктів.

Які вітаміни та мінерали містяться у крові?

 • Вітамін Е: важливий для підвищення стійкості еритроцитів.
 • Йод: стимулює вироблення тромбоцитів та еритроцитів.
 • Вітамін С: покращує здатність організму засвоювати залізо з харчових продуктів.
 • Цинк: відіграє важливу роль в утворенні лімфоцитів.
 • Вітамін К: стимулює процес згортання крові.
 • Кобальт: відіграє важливу роль у виробленні гемоглобіну та еритроцитів.
 • Мідь: відповідає за те, щоб в організмі була достатня кількість заліза для вироблення еритроцитів.
 • Залізо: необхідне для вироблення гемоглобіну, який відповідає за насичення клітин киснем.
 • Вітамін В12: стимулює процес дозрівання червоних кров’яних тілець.
 • Фолієва кислота: прискорює процес дозрівання еритроцитів та лейкоцитів.

Рекомендовані продукти для очищення крові

Печінка

У складі печінки міститься велика кількість вітаміну А, який завдяки своїм антиоксидантним властивостям здатний покращувати стан та вигляд шкіри. До того ж печінка багата на вміст заліза, яке стимулює процес вироблення гемоглобіну.

Печінка є низькокалорійним продуктом, тому вона не зашкодить вашій фігурі. У печінці міститься багато фолієвої кислоти, яка допомагає регулювати процес поділу клітин.

Яйця

Якщо у вас немає алергії або непереносимості цього продукту, радимо неодмінно включити яйця до щоденного раціону. Оскільки яйця багаті на вміст протеїнів, мінералів та вітамінів, вони стимулюють процес очищення крові від токсинів та інших шкідливих речовин.

Зокрема, у яєчному жовтку міститься лецитин, який відповідає за очищення стінок артерій від жирових відкладень. До того ж до складу жовтка входить ще й речовина під назвою “холін” (вітамін D4), яка покращує роботу нервової системи.

Яйця містять величезну кількість незамінних для організму поживних речовин, зокрема вітамінів А, D та Е, а також мінералів (заліза, цинку, селену, фосфору та фолієвої кислоти). Всі ці елементи є неймовірно важливими не лише для очищення крові, але й для підтримання відмінного загального самопочуття.

Овочі

Овочі є незамінним продуктом для тих, хто з певних причин не вживає м’яса, адже завдяки високому вмісту протеїнів овочі покращують здатність організму засвоювати поживні речовини з інших харчових продуктів. До того ж, більшість овочів містять велику кількість вуглеводів, клітковини, вітамінів групи В та мінералів, зокрема магнію, заліза та калію.

Горіхи

Попри те, що горіхи є досить висококалорійним продуктом, при помірному споживанні ви не лише не нашкодите фігурі, але й отримаєте чимало корисних переваг від цього смачного перекусу.

Оскільки до складу горіхів входить величезна кількість поживних речовин, зокрема корисні жири та незамінні Омега-3 жирні кислоти, цей продукт є ефективним помічником у процесі очищення крові від токсинів.

До того ж, горіхи багаті на вміст таких важливих вітамінів та мінералів: калію, магнію, фосфору, вітаміну Е та комплексу вітамінів групи В.

Картопля

Усім відомо, що картопля – це не лише смачний, а й неймовірно ситний продукт, саме тому її вважають чудовим природним джерелом енергії для організму людини. Картопля характеризується високим вмістом вітаміну В, фолієвої кислоти та різних мінералів.

До того ж, до складу картоплі входять флавоноїди, які не лише зміцнюють серцево-судинну систему, але й знижують рівень “поганого” холестерину в організмі.

Вітаміни В, що містяться у картоплі, відповідають за зміцнення артерій. Вітамін В6, у свою чергу, зменшує рівень гомоцистеїну – хімічної сполуки, яка часто провокує запальний процес в артеріях.

Сподіваємося, після прочитання цієї статті ви застосуєте наші поради для ефективного очищення крові від токсинів.

Це може вас зацікавити ...
Mejor con SaludLeerlo en Mejor con Salud
6 корисних напоїв для очищення крові

Ваша кров може бути забруднена з багатьох причин. Фруктові та овочеві соки, а також чаї, прекрасно підходять для очищення крові й усунення токсинів