5 найбільших помилок залежних людей

5 найбільших помилок залежних людей
5 найбільших помилок залежних людей

Останнє оновлення: 28 листопада, 2018

Залежні люди не спроможні бути наодинці з собою, вони прагнуть постійно перебувати в стосунках. Щойно у їхньому житті відбувається розставання з коханою людиною, вони відразу шукають їй заміну, щоб заповнити порожнечу.

Часом такі стосунки базуються зовсім не на коханні, а на потребі мати когось поруч. Звісно, схожі взаємини з вигодою часто призводять до непорозумінь та сварок, у результаті чого партнери залежних людей починають відчувати відразу до них та самі розривають стосунки.

На жаль, залежні люди не завжди усвідомлюють серйозність своєї проблеми, допоки їх не починають переповнювати хвилювання, смуток та відчай.

До тієї миті, поки такі люди не відчують на собі негативні наслідки своєї надмірної прив’язаності до партнера, вони не можуть розірвати це порочне коло. Насправді психологічна та емоційна залежність – це надзвичайно глибока проблема, вирішити яку часто неможливо без допомоги спеціалістів.

Сьогодні ми поділимося з вами п’ятьма ознаками емоційної залежності, щоб ви могли вчасно виявити цю проблему в себе та попередити про неї близьких.

1. Залежні люди не вміють встановлювати рамки

залежні люди не вміють встановлювати рамки

Певні межі необхідні в усіх без винятку аспектах життя. Для прикладу, навіть якщо вам подобається смак алкогольних напоїв, ви навряд чи почнете вживати їх щодня у непомірних кількостях, адже чудово знаєте, який згубний вплив має алкоголь на організм.

Коли йдеться про залежних людей, заради стосунків вони готові відмовитись від власних вподобань та звичок. Така залежність з часом призводить до втрати власного “я” лише заради того, щоб не бути покинутим другою половинкою.

Як результат, залежні люди зазвичай мають дуже низьку самооцінку та весь час почуваються ображеними. А втім, люди, що потерпають від залежності, бояться відверто висловити партнерам свої почуття, щоб ті від них не відвернулися.

Ціною правди вони намагаються заповнити порожнечу у своїх серцях.

2. Залежна людина вважає свого партнера центром Всесвіту

Людина, що схильна до емоційної залежності від партнера, у кожних нових стосунках має геть інший вигляд. Її поведінка залежить від того, хто перебуває поруч, тому залежні люди у стосунках зазвичай не діють щиро, а виконують певну роль.

Якщо ви незалежна людина, то не будете зраджувати своїм звичкам та вподобанням у нових стосунках. Натомість люди, у яких спостерігають залежність, намагаються підлаштуватися під кожного наступного партнера.

Зазвичай вони перебирають смаки своєї половинки, нехтуючи власними бажаннями та інтересами.

дівчина з квіткою

Такі особи схильні до появи маніакальних і нав’язливих думок. Вони ні на мить не перестають думати про свого партнера, залюбки виконують роботу за свою кохану людину та наполегливо працюють для добробуту своєї пари, не чекаючи на допомогу другої половинки.

Люди, що страждають на емоційну залежність, мають схильність повністю розчинятися в об’єкті своєї пристрасті, кардинально змінюючи власне життя. Їхня манера поведінки зазвичай має абсурдний вигляд, але ж чому розумні люди починають себе так поводити?

Залежні люди не сприймають закохану пару як двох самостійних, рівноправних людей, які ведуть спільний побут. У їхніх очах стосунки – це злиття двох окремих “я” в одну особистість.

3. Залежність не дає людям бути щасливими

Щастя та смуток емоційно нестабільних людей повністю залежить від об’єкта їхнього кохання, і хоч на перший погляд такий стан речей може здатися нормальним, насправді проблема досить серйозна.

Залежна людина перестає бути володарем власних емоцій, і саме цим може користуватися друга половинка.

Люди, залежні від партнерів, є дуже вразливими. Якщо кохана людина скаже їм щось неприємне чи образливе, це миттю може затьмарити сонце та забарвити щасливий день у похмурі тони.

Запам’ятайте, що ваші почуття не повинні залежати від іншої людини, адже ви – самі господарі своїх емоцій. Ніхто не знає достеменно, що відбувається у ваших думках, тож ніхто й не повинен їх контролювати.

Не дозволяйте своєму оточенню завдавати вам болю та зневажати ваші інтереси.

4. Залежні люди бояться бути покинутими

залежні люди бояться бути покинутими

Звісно, це не означає, що людина, схильна до емоційної залежності, ніколи не відштовхує від себе людей. Втім, зазвичай такі люди роблять перший крок до примирення після конфліктів.

Психологічно залежна людина нізащо не кине свого партнера, хіба тільки заради іншого об’єкта пристрасті (однак таке трапляється вкрай рідко).

Саме тому такі люди постійно переживають страх бути покинутими. Залежна людина завжди ставить потреби партнера вище за власні, і докладає всіх можливих зусиль, щоб втілити у життя всі примхи другої половинки.

Тобто коли йдеться про стосунки, емоційно залежна людина готова коритися та прислуговувати своєму партнерові.

Звісно, якщо ви помітили у себе чи у когось зі своїх знайомих схильність до залежності, негайно бийте на сполох. Проте будьте готовими до того, що людина, у якої є очевидні ознаки емоційної залежності, не завжди готова визнати проблему. Ви можете зіткнутися з нервовим зривом, відчаєм та сильним болем, коли людині відкриється правда.

5. Залежна людина не покине партнера, навіть якщо поруч з ним вона нещасна

Навіть якщо на всі запитання залежна людина відповідає, що з нею все гаразд, насправді вона чудово усвідомлює, що це не так. Щоразу залишаючись на самоті, емоційно нестабільні люди відчувають напади паніки.

Для залежної людини її партнер є своєрідним наркотиком, без якого вона не може себе уявити. Такі люди дуже важко переживають навіть коротку розлуку зі своїм об’єктом пристрасті.

Якщо ви впізнали у цьому описі себе, спробуйте змінити звичну поведінку та почніть частіше залишатися на самоті. Навчіться отримувати задоволення від перебування наодинці з собою. Не варто зав’язувати стосунки з людиною лише для того, щоби заповнити порожнечу в серці.

самотність

Звісно, це не так просто втілити у реальність, проте хто обіцяв, що емоційної залежності позбутися легко?

Та ми обіцяємо: щойно ви навчитесь бути щасливими наодинці з собою, ваше життя кардинально зміниться на краще. Саме тієї миті, коли ви відчуєте себе повноцінною та незалежною людиною, ви й будете готовими до нових щасливих стосунків.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.