5 порад для підтримання чистоти в будинку

Ці поради для підтримання чистоти в будинку дуже прості. Варто лише дотримуватися здорового глузду і послідовності.
5 порад для підтримання чистоти в будинку

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Вам постійно здається, що ваш будинок не повністю гармонійний? Або, можливо, після прибирання одразу повсюди виникають брудні речі? Читайте ці поради для підтримання чистоти в будинку.

Можливо, якщо ви живете одні, це відбувається не так часто, але якщо у вас є діти, це, безумовно, відбувається частіше.

Підтримання чистоти в будинку є складним завданням для багатьох родин. Щодня практично неможливо уникнути пилу та речей, розкиданих по різних кімнатах. Однак є певні заходи, які можна спробувати, щоб ваш будинок залишався чистим довше.

Багато людей зрештою пристосовується до життя в хаосі. Інші тим часом шукають альтернативи цій реальності.

Щоб допомогти вам, ми надамо п’ять найкращих порад для підтримання чистоти в будинку.

Переваги чистого життя

навіщо потрібне підтримання чистоти в будинку
По-перше, варто звернути у вагу на те, чому краще жити в чистому та охайному будинку. Хоча ви й не вірите в це, це позначається на настої людей.

Ось три основні переваги:

  • Зниження ризику захворювань. Зростання кількості пилу та бактерій викликає багато типових алергічних реакцій та інших проблем.
  • Покращення настрою. Всі люблять, коли навколо порядок і приємно пахне. Це несвідомо, але сильно впливає на настрій і хатні справи.
  • Це форма тренування. Прибирання вимагає витрат енергії, що корисно підходить для вашого тіла. Коли ви завершуєте, ви відчуваєте полегшення і задоволення від того, що впоралися із завданням.

5 порад для підтримання чистоти в будинку

Перейдемо до найголовнішого.

Як ви можете змінити свої звички, щоб тримати будинок в порядку?

З цими простими способами прибирання ви побачите, що це невеликі щоденні зусилля, які полегшать ваше життя.

1. Тримайте підлогу чистою

поради для підтримання чистоти в будинку
Якщо ви витрачатимете п’ять хвилин на день, щоб протерти підлогу, ви побачите, що прибирання буде набагато простішим. Не давайте пилу та сміттю скупчуватися, натомість мийте підлогу щодня вологою шваброю.

Якщо такої потреби немає, просто підмітайте її, щоб змісти будь-який бруд. Ви можете це робити щодня після обіду.

2. Застелюйте ліжка

навіщо застеляти ліжко
Так, ми знаємо, що багато людей це ненавидять. Проте застелене ліжко створює враження, що в кімнаті охайно.

Найкраще це робити вранці, після того, як ви встаєте. Якщо це можливо, також залиште вікна відкритими, щоб провітрити кімнату. Простирадла треба прати один раз на тиждень у гарячій воді.

3. Складіть одяг або повішайте на вішаки

як підтримувати лад
Відчуття безладу в оселі часто створюється через розкиданий одяг. Щоб уникнути цього, варто виробити звичку не залишати одяг у неналежних місцях.

Коли ви повертаєтеся додому, вішайте верхній одяг. Після душу покладіть брудний одяг у кошик для прання. Якщо ви переодягнулися, щоб кудись вийти або лягти спати, залиште одяг на наступний день на стільці або у гардеробі. Це прості дії, але вони матимуть чудовий візуальний ефект.

4. Чистьте душ і ванну раз на день

ефективне підтримання чистоти в будинку
Хоча це може здатися трохи зайвим, чистити душ після прийому душу дійсно ефективно.

Ви можете протерти стіни ганчіркою з очисним засобом, щоб уникнути накопичення мила та цвілі. Ви також можете витратити кілька хвилин до душу, щоб швидко почистити унітаз і раковину.

Ви бачите, доклавши дуже мало зусиль, ви радикально зміните зовнішній вигляд вашої ванної кімнати.

5. Знайдіть час для щоденного родинного прибирання

родинне підтримання чистоти в будинку
Призначте завдання кожному члену родини: мити посуд, виносити сміття, годувати домашніх тварин або підмітати підлогу. Якщо ви живете одні, намагайтеся це робити, навіть якщо це займе більше часу.

Це невеликі обов’язки, які дійсно змінять ситуацію. Вони також допомагають навчити дітей  відповідальності й допоможуть вам щасливо жити разом.

Нарешті, варто зазначити, що йдеться про те, щоб постійно все чистити. Вам не потрібно вдаватися до крайнощів, щоб досягти балансу і почуття добробуту у вашому домі.

Йдеться про щоденні звички та створення здорової та приємної обстановки. Вам не потрібно бути одержимими, просто будьте послідовними.  • Limpieza, P. D. E. (2012). Limpieza y desinfección Cap.7. Instituto Nacional de Aprendizaje. https://doi.org/10.1016/B978-84-458-1898-5.50007-9
  • Casanova, V. (2011). Métodos de limpieza , desinfección y esterilización.
  • Rivas, C., & Mota, M. (2000). Bacterias anaerobias. In TEMAS DE BACTERIOLOGÍA Y VIROLOGÍA MÉDICA.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.