5 порад щодо повторного використання шин

У цій статті ви дізнаєтеся про 5 способів повторного використання шин. Вони надзвичайно прості та дуже зручні. Неодмінно випробуйте наші поради.
5 порад щодо повторного використання шин

Останнє оновлення: 18 травня, 2019

Повторне використання шин – це чудовий спосіб утилізувати їх і подарувати їм нове життя. Крім того, ви зможете очистити гараж від зайвого непотребу та скористатися звільненим простором, щоб поскладати там потрібніші речі.

Пошкоджені або зношені шини зазвичай одразу прямують на смітник або закидаються десь углиб будинку, де чекають свого часу, який може ніколи не настати. Утім їх непридатність для їзди не означає, що вони не можуть знадобитися для чогось іншого.

Ви коли-небудь думали про альтернативні способи використання шин, які вже віджили своє? Ми сподіваємося, що ці чудові та креативні ідеї інших людей приємно вас здивують.

Потрібно просто дати волю своїй уяві та подумати, як можна гарно використати старі шини. Віднайдіть у собі художника та творця за допомогою наших порад.

5 порад щодо повторного використання шин

1. Кавовий столик

використання шин для кавового столика

Цю практичну ідею дуже просто втілити в життя. Вам треба просто використати шину як основу для столика та накрити її шматком дерева, який слугуватиме поверхнею. Після цього задекоруйте шину на свій смак.

Деякі люди обтягують шину тканиною або синтетичною шкірою, щоб вона пасувала до меблів. Іншим подобається природний стиль, тому вони обкручують шини мотузкою.

  • Якщо ви хочете використати тканину або синтетичну шкіру, обміряйте шину та виріжте коло відповідного розміру з потрібного матеріалу.
  • Прикріпіть до шини інший прямокутний шматок матеріалу, достатньо великий, щоб покрити всю її поверхню.
  • Зробіть те саме для внутрішньої обшивки.

Якщо ви хочете зробити більш практичний столик, який буде простіше прибирати, прикріпіть блискавку або ґудзики там, де сходиться внутрішня оббивка та прямокутний шматок матеріалу.

У випадку мотузки радимо переконатися, що її вистачить, щоб покрити всю шину та дерев’яну поверхню.

Дотримуйтеся цих простих вказівок, щоб зробити красивий і зручний кавовий столик.

2. Гойдалка для дітей

Якщо ви живете в будинку з просторим подвір’ям, на якому росте високе дерево, ви можете зробити класичну гойдалку, яку ми стільки разів бачили у фільмах. Це дуже проста ідея, і вона неодмінно сподобається вашим дітям.

  • Потрібно лише добре помити шину, пофарбувати та прикрасити її.
  • Після цього повісьте шину на сильній гілці за допомогою мотузок або троса.

Ось і все! Ви зробити власну гойдалку!

3. Горщики для квітів

повторне використання шин

Ще один спосіб повторного використання шин – вирощування рослин у саду.

Як? – запитаєте ви.

Усе просто! Зробіть із шин горщики.

Наприклад, якщо ви хочете посадити дерево, потрібно подбати, щоб воно виросло рівно, не впало від вітру (або його не розрив ваш пес) і захистити його від інших загроз.

  • Посадіть дерево та розмістіть його всередині кількох використаних шин.
  • Завдяки цьому ви зможете захистити його від зовнішніх чинників.
  • Поливати таке дерево можна зверху, через дірки в шинах.

Крім того, коли ви перетворюєте шини на горщики, завдяки їх міцності рослина правильно росте й коріння добре закріплюється в землі. 

Є кілька варіантів використання шин у садівництві. Якщо ви хочете розмістити їх безпосередньо в саду, просто пофарбуйте шини. З внутрішньої сторони вони будуть заповнені землею.

Щоб наповнити шини певним типом землі, поставити на іншій поверхні й мати змогу пересувати їх, потрібно створити для них основу, щоб ґрунт не випадав.

Ви також можете прорізати в шинах невеликі відкриті отвори, щоб вставити туди окремі рослини.

4. Контейнери для садових інструментів або сміття

Якщо ви маєте щонайменше три шини, можете поставити їх одна на одну та зшити за допомогою дроту або іншим чином скріпити разом.

  • Після цього виріжте коло зі шматка деревини (діаметру шини) і закріпіть його внизу шин клеєм (це буде основа).
  • Потім можете розмалювати шини різноманітними кольорами. Коли закінчите, можете зверху накрити їх покришкою.
  • Контейнер готовий до використання!

Примітка. Якщо ви вирішите зробити контейнер для сміття, помістіть усередину сміттєвий пакет. Завдяки цьому ви зможете без проблем спорожнити контейнер, коли він наповниться.

5. Сходи для похилих пагорбів

використання шин для сходів

Якщо ви живете в сільській місцевості, оточеній пагорбами, це дуже зручний варіант. Завдяки йому вам буде простіше підніматися нагору та спускатися вниз.

  • Спершу потрібно визначити ділянку, де ви хочете зробити стежку, а потім вмонтувати сходинки в пагорб.
  • Поставте шину замість кожної сходинки та наповніть її землею, яку викопали на цьому місці перед установленням.
  • Завдяки цьому шини буде надійно закріплено.

Такі сходи чудово переноситимуть різні погодні умови.

Тепер ви знаєте більше про переваги та способи використання шин. Старайтеся вдихати нове життя в речі, які ви більше не використовуєте. Це неймовірний вклад у захист довкілля, а також можливість проявити креатив і попрацювати руками.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.