5 причин перестати носити взуття на підборах

Високі підбори можуть зробити ваші ноги довшими на вигляд, утім також вони ускладнюють циркуляцію крові та є одним із винуватців варикозу вен.
5 причин перестати носити взуття на підборах

Останнє оновлення: 12 грудня, 2016

Туфлі на підборах, мабуть, якраз те взуття, яке жінки носять найчастіше. Завдяки різноманітній формі, кольорам і розмірам кожна зможе обрати пару саме для себе, щоб вирізнятися на фоні інших і яскраво виразити свою особистість.

Утім після тривалого або регулярного носіння такого взуття можуть виникнути певні побічні ефекти для здоров’я, які варто взяти до уваги перед тим, як думати про естетику.

Немає нічого погано в тому, щоб час від часу взувати туфлі на підборах. Проте не рекомендовано носити їх постійно, аби не виникло ризику розвитку захворювань спини, ніг та інших частин тіла.

Але, як ми знаємо, багато жінок і надалі ходять у взутті на підборах кожного дня. У цій статті хочемо поговорити про 5 позитивних змін в організмі, які відбуваються, коли ви перестаєте ходити на підборах.

1. Не носіть високі підбори й у вас не болітиме спина

bil-u-spyni

Коли людина ходить на підборах, її таз нахиляється, тому сідниці виглядають значно привабливішими. Однак проблема в тому, що це збільшує тиск на нижню частину хребта, а також м’язи внизу спини. 

В окремих випадках такий вплив може спричинити розвиток захворювання відомого, як спондилолістез (коли один хребець зміщується). Це пошкоджує нерви та спричиняє сильний біль.

Як тільки ви знімаєте взуття на підборах, хребет повертається в нормальне положення, біль і напруженість майже одразу зникають.

Саме тому чим менше ви ходити на підборах, тим менший ризик виникнення болю в спині.

2. Зникне біль в ахілловому сухожиллі

Коли ви носите підбори, п’ята перебуває в піднятому положенні й на неї здійснюється значно більший тиск, що призводить до підошовного фасциїту.

Люди з цим захворюванням страждають на запалення смужки (фасції), яка з’єднує п’ятку з пальцями ноги, а це лише робить біль ще нестерпнішим.

Якщо ви носитимете нижче та зручніше взуття, то вже через кілька тижнів зможете забути про біль у сухожиллі, адже воно повернеться до свого нормального стану.

Зникне біль у нижніх кінцівках, тому що м’язи нарешті зможуть розслабитися й не перебуватимуть у стані постійної напруги.

3. Ви позбудетеся синдрому коліна бігуна

znykaie-kolino-bihuna

Коліно бігуна – це термін, який використовують багато медиків, щоб описати низку розладів, що виникають у цій ділянці ноги.

Такий тип пошкодження з’являється через постійні фізичні навантаження на ноги, наприклад під час бігу, утім також його причиною можуть бути дії, які вимагають постійного згинання коліна.

Коли ви взуваєте підбори, центр тяжіння зміщується вперед, що збільшує тиск на сухожилля і зв’язки в коліні.

Хоча цю проблему можуть спричиняти різноманітні чинники, потрібно пам’ятати, що взуття також є одним із них.

4. Покращиться баланс

Неважливо, наскільки вправно ви вмієте ходити на підборах, завжди є підвищений ризик того, що можна впасти або отримати пошкодження.

Надмірне навантаження на м’язи навколо коліна спричиняє нестабільність, тим самим зменшуючи баланс.

А от коли ви ходите в низькому взутті, стан цієї групи м’язів покращується й вона має змогу працювати відповідно до своєї будови.

Це покращує стабільність та зменшує вірогідність виникнення болю та частих падінь.

5. Знизиться ризик варикозного розширення вен

varykoz-ven

Хоча немає наукового підтвердження, що взуття на підборах пов’язано з виникненням варикозу вен, деякі спеціалісти погоджуються, що воно все-таки спричиняє проблеми з циркуляцією крові.

Носіння такого взуття, особливо туфлів-човників, збільшує тиск на ноги й перешкоджає нормальній циркуляції крові.

Через те, що кров  не може транспортуватися організмом, із часом почнуть з’являтися невеличкі павутиноподібні вени та варикозне розширення, яке зазвичай є серйозною проблемою.

Звісно, коли ви знову перейдете на зручне низьке взуття та відмовитеся від підборів, циркуляція крові повернеться до норми, що, у свою чергу, знизить ризик розладів.

У підсумку хочемо зазначити, що взуття на підборах є вишуканим та ідеальним варіантом на окремі випадки життя, але краще не носити його занадто часто, щоб максимально зменшити всі непотрібні ризики.

Ми впевнені, що ви зможете знайти інші альтернативи, щоб відчувати себе красунею кожного дня. Потрібно думати про своє здоров’я.  • López López, D., García Mira, R., Alonso Tajes, F., & López López, L. (2012). Análisis de la Prevención Podológica. Un estudio a través de Internet. Revista Internacional de Ciencias Podológicas. https://doi.org/10.5209/rev_RICP.2012.v6.n2.39315
  • López López, D., García Mira, R., Alonso Tajes, F., & López López, L. (2010). Análisis del Perfil y Estilo de Vida de las personas con Patologías en los Pies. Revista Internacional de Ciencias Podológicas. https://doi.org/10.1007/s00412-004-0296-2
  • Arias Rivera, S. (2005). Relajación sistemática para aliviar el dolor. Enfermeria Clinica. https://doi.org/10.1016/S1130-8621(05)71079-2

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.