“Біонічний хребет” допомагає паралізованим людям знову ходити

Лютий 19, 2019
Імплантація невеликого пристрою в головний мозок дозволить хворим на параліч рухатися знову за допомогою підсвідомого мислення. 

В останні десятиліття технології та медицина просунулися до того, що змогли розробити біонічний хребет. Почали розробляти процедури та засоби для патологій, які колись вважали невиліковними.

Завдяки значному прогресу в науці багато хворих людей змогли поліпшити якість і тривалість життя.

Попри те, що раніше думали, що їх неможливо вилікувати, ці результати дали надію і засоби лікування, які набагато ефективніші, ніж були в минулому.

Нещодавно група австралійських дослідників створила крихітний пристрій довжиною трохи більше ніж 2,5 см, який може допомогти людям з паралічем або протезами кінцівок знову ходити.

Цей “біонічний хребет” імплантують у кровоносну судину в мозку, щоб відновити рухливість на основі підсвідомих думок пацієнтів з паралічем.

Що за технологія – біонічний хребет

імплант
Дослідники, які створили цей цікавий пристрій, працюють у Королівській лікарні Мельбурна, в Університеті Мельбурна та Інституті неврології та психічного здоров’я імені Флорі.

Ідея полягала в тому, щоб знайти інший спосіб зв’язати думки з рухами тіла, замість того, щоб використовувати той, який був пошкоджений.

Це означає, що людина з імплантованим в мозок пристроєм може здійснювати рухи за допомогою підсвідомих думок. Отже непотрібні свідомі зусилля, щоб завершити дію. Це дозволяє пересуватися за власним бажанням.

Біонічний хребет імплантують, зробивши невеликий розріз в ділянці шиї, щоб вставити катетер з пристроєм всередину.

Потрапивши в кровоносну судину, пристрій транспортується в моторну кору головного мозку – ділянку, яка відповідає за генерацію нервових імпульсів, що контролюють довільні рухи м’язів.

Після видалення катетера, електроди на біонічному хребті прилипати до стінок вени й починають посилати сигнали безпосередньо в моторну кору.

Ці сигнали передаються на інший пристрій, імплантований в плече пацієнта, і зрештою до біонічного протеза, який використовує технологію Bluetooth.

Людина не одразу зможе успішно рухатися, але дослідники запевняють, що, навчившись контролювати думки, мало-помалу пацієнт зможе контролювати рух на підсвідомому рівні.

Перша спроба в організмі людини

Досі пристрій тестували тільки на вівцях, але випробування на людях мають розпочатися в 2017 році.

Тоді оберуть трьох пацієнтів і проведуть операції в Королівській лікарні Мельбурна в штаті Вікторія, Австралія.

На початковому етапі оберуть пацієнтів з паралічем нижніх кінцівок і проаналізують їхню реакцію на лікування.

Відповідно до заяв керівника неврологічного відділення лікарні Террі О’Брайена, такий розвиток подій є “Святим Граалем” досліджень у галузі біонічних технології.

Головний науковий співробітник і біомедичний інженер в Університеті Мельбурна Ніколас Опі каже, що це проста, хоча і тривала, процедура.

Після операції доволі складно буде навчитися думками переміщати біонічні кінцівки природним чином за допомогою підсвідомості.

Цей засіб не відновлює пошкоджені нерви в головному мозку. Натомість він використовує альтернативні маршрути для передачі сигналів до відповідної кінцівки.

“Вони імплантують передавач для передачі сигналів, необхідних для переміщення кінцівки, в обхід пошкодженої ділянки”, – пояснює лікар.

Попри те, що це вже не перша технологія, призначена для поліпшення рухливості хворих на параліч, команда запевняє, що це найбільший прорив, як у результатах, так і в сфері застосування.

Якщо випробування на людях будуть успішними, очікують, що цей засіб будуть також використовувати для хворих на епілепсію, обсесивно-компульсивний розлад і хворобу Паркінсона.

Цю технологію описали в журналі “Nature Biotechnology”.

  • New device to get people with paralysis back on their feet | The Melbourne Newsroom. (n.d.). Retrieved January 21, 2019, from http://newsroom.melbourne.edu/news/new-device-get-people-paralysis-back-their-feet Investigan las posibilidades para crear una espina dorsal biónica. (n.d.). Retrieved January 21, 2019, from https://blogthinkbig.com/investigan-las-posibilidades-para-crear-una-espina-dorsal-bionica Columna vertebral biónica; podría hacer que personas con parálisis vuelvan a caminar. (n.d.). Retrieved January 21, 2019, from https://www.eldefinido.cl/actualidad/mundo/6496/Columna-vertebral-bionica-podria-hacer-que-personas-con-paralisis-vuelvan-a-caminar/ Oxley, T. J., Opie, N. L., John, S. E., Rind, G. S., Ronayne, S. M., Wheeler, T. L., … O’Brien, T. J. (2016). Minimally invasive endovascular stent-electrode array for high-fidelity, chronic recordings of cortical neural activity. Nature Biotechnology, 34, 320. Retrieved from https://doi.org/10.1038/nbt.3428
  • https://mejorconsalud.com/una-columna-vertebral-bionica-ayudaria-a-las-personas-con-paralisis-a-volver-a-caminar/