5 продуктів, щоб вгамувати бажання солодкого

Вам складно контролювати бажання солодкого? Ви споживаєте занадто багато цукру? Додайте ці продукти до свого раціону.
5 продуктів, щоб вгамувати бажання солодкого

Останнє оновлення: 27 грудня, 2018

Є багато смачних продуктів, які здатні вгамувати бажання солодкого. Тоді як цукор доволі довго є частиною раціону, тепер люди скоріше уникають його через негативний вплив на здоров’я.

Проте відмовитися від нього не так просто, як може здаватися. Хоча сила волі має велике значення, люди, які намагаються це зробити, часто відчувають сильне бажання знову їсти солодощі. Тому вам потрібна стратегія для боротьби зі своїм бажанням солодкого. Чи знаєте ви, які продукти є вашими друзями?

Сьогодні ми поговоримо про 5 найкращих варіантів.

Чому у мене таке сильне бажання солодкого?

чому виникає бажання солодкого
Ваш апетит до солодощів росте, тому що ваш організм відчуває падіння глюкози в крові в певні моменти дня. Тоді ваш мозок посилає сигнали організму, щоб поповнити цукор.

Отже, це спрацьовує, і ви хочете з’їсти щось солоденьке.

Причина, через яку ви жадаєте таку їжу, полягає в тому, що цукор є безпосереднім джерелом глюкози і робить ваш мозок щасливим.

Інший чинник, який викликає тягу до солодощів, – це стрес. Коли ви перебуваєте в стресових ситуаціях, виділяється більше кортизолу – гормону, який готує вас до реакції на небезпеку. Тому оскільки ваше тіло тепер потребує більше енергії, воно знову хоче глюкози. Що це означає?

Ви жадаєте солодкої їжі.

Що відбувається в моєму тілі, коли я їм солодощі?

чому шкідливе бажання солодкого
Після того як ваш мозок отримує цукор, він виробляє відчуття добробуту або гіперактивності, оскільки він також виробляє більше ендорфінів. Однак це дуже короткочасний ефект, оскільки продукти з рафінованим цукром містять вуглеводи, які швидко всмоктуються.

Надлишок цукру в крові спричиняє гіперглікемію, тоді ваше тіло реагує на інсулін. Цей процес знижує рівень глюкози, повертаючи вас туди, де ви почали.

Проблема в тому, що це порочне коло. З часом інсулін стає менш ефективним при стабілізації рівня глюкози в крові. Як наслідок, зрештою ви маєте справу з інсулінорезистентністю, діабетом або ожирінням.

Вас також може зацікавити ця стаття: Апельсиновий пиріг: 2 рецепти з корисними продуктами

Продукти, які здатні втамувати бажання солодкого

Харчовий склад певних здорових продуктів може допомогти заспокоїти тягу до солодощів без шкоди для вашого здоров’я. Фактично, вони допомагають регулювати рівень глюкози в крові, знижуючи ризик розвитку проблем, пов’язаних зі споживанням рафінованого цукру.

1. Кориця

кориця може втамувати бажання солодкого
Ця чудова спеція містить ефірні олії та антиоксиданти, які захищають організм від багатьох різних розладів і захворювань.

Упродовж тривалого часу люди знали про здатність кориці запобігати діабету та іншим порушенням обміну речовин. Тому ми рекомендуємо пити чай з корицею, коли вам хочеться солодкого.

2. Гарбуз

гарбуз допомагає подолати бажання солодкого
Як м’якоть, так і насіння гарбуза можуть протидіяти сильному бажанню солодощів. Основна причина полягає в тому, що вони містять хорошу кількість харчових волокон – поживних речовин, які уповільнюють поглинання вуглеводів і не дають глюкозі падати.

3. Морква

морква усуває бажання солодкого
Виявляється, морква чудово допомагає вгамувати бажання солодкого. Морква не просто запобігає зберіганню цукру у вашій крові, вона також стимулює ваші клітини використовувати його як паливо.

4. Овес

овес усуває бажання солодкого
Одним із найбільш ситних продуктів для будь-якої дієти є овес. Насправді, деякі люди називають овес «королем зернових» через те, наскільки він поживний.

Споживання вівса на сніданок або на перекус дасть вам енергію, а також заспокоїть тягу до солодощів.

5. Горіхи

що робити коли є бажання солодкого
Волоські горіхи, мигдаль і всі інші горіхи забезпечують харчові волокна і білок. Таким чином, поїдання горіхів (в помірних кількостях) є дуже хорошим способом боротьби з бажанням солодкого. Крім того, вони запобігають закрепу, знижують рівень холестерину і допомагають втратити вагу.

Як бачите, ці продукти поживні та смачні. Замість того, щоб викликати сплески та падіння рівня цукру, вони регулюють глюкозу.

Це може вас зацікавити ...
Як приготувати домашній солодкий хліб? Спробуйте ці рецепти
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Як приготувати домашній солодкий хліб? Спробуйте ці рецепти

Якщо приготувати солодкий домашній хліб, вийде корисний і простий десерт для всієї сім'ї. Неодмінно випробуйте наші рецепти!  • DiNicolantonio JJ., O’Keefe JH., Wilson WL., Sugar addiction: is it real? a narrative review. Br J Sports Med, 2018. 52 (14): 910-913.
  • Seo EH., Kim H., Kwon O., Association between total sugar intake and metabolic syndrome in middle – aged korean men and women. Nutrients, 2019.
  • Rebello CJ., O’Neil CE., Greenway FL., Dietary fiber and satiety: the effects of oats on satiety. Nutr Rev, 2016. 74 (2): 131-47.