5 простих способів вивести токсини з нирок

Харчова сода не лише збалансовує кислотність в крові, але й допомагає поліпшити роботу нирок, перешкоджає утворенню каменів і виводить токсини з нирок.
5 простих способів вивести токсини з нирок

Останнє оновлення: 18 травня, 2019

Варто пам’ятати, що ваші нирки протягом всього дня очищають кров, усуваючи токсини та відходи. Не сприймайте цю важливу функцію як належне, адже від неї залежить лише ваше здоров’я та якість життя. Чому б не дізнатися про п’ять простих способів, як вивести токсини з нирок та як зберегти їх здоров’я у чудовій формі?

Важливість очищення нирок

Ваші нирки не перестають працювати ні на мить. Вони фільтрують кров, очищають її, видаляють надлишки солі і токсини, сприяють секреції гормонів, і, як наслідок, кров’яний тиск краще регулюється, а в організмі встановлюється баланс електролітів.

Багато людей недооцінюють важливість цих органів і несвідомо шкодять їм внаслідок нездорового способу життя. Зрештою, можуть виникнути проблеми. Рівні креатиніну в них підвищиться, робота нирок погіршиться, а правильна фільтрація крові сповільниться.

Ви почнете відчувати себе втомленими та хворими. І якщо ви думаєте, що ваше життя зараз складне, уявіть собі, яким воно буде на діалізі. Насправді, можливо, ви вже знайомі з кимось, хто відчуває це зараз, і ви розумієте важливість збереження чистоти і здоров’я нирок. Отже… чому б не розпочати вже сьогодні?

Ознаки того, що з вашими нирками можуть бути проблеми

проблеми з нирками
Ми всі час від часу відчували симптоми, які ми опишемо в цій статті, і, ймовірно, ставилися до них з недовірою – якщо тільки вони не були постійними. Наприклад, подекуди ви можете відчувати себе більш втомленими або можете помітити набряк на ногах.

Це може бути абсолютно нормально, але якщо це не проходить або супроводжується дискомфортом та постійними позовами до сечовипускання, ви повинні звернутися до лікаря.

 • Постійна втома
 • Набряклі ноги, особливо навколо щиколоток
 • Свербіж по всьому тілу, нервозність
 • Часте сечовипускання, набагато частіше, ніж зазвичай
 • Втрата апетиту, блювання і запаморочення
 • Оніміння рук і ніг
 • Постійне бажання поспати
 • Поява темних ділянок на шкірі

5 способів вивести токсини з нирок

1. Харчова сода

харчова сода
Безумовно, ви вже чули цю рекомендацію. Харчова сода діє як природний електроліт, який допомагає контролювати і регулювати кислотність крові (рівень рН). Якщо у вас проблеми з нирками, вони зазвичай супроводжуються нирковим ацидозом – підвищеною кислотністю, що змінює нормальну роботу нирок.

Харчова сода допомагає підтримувати оптимальний баланс рН, щоб уникнути ацидозу, більш того вона також допомагає запобігти появі каменів в нирках і підвищує загальну якість роботи нирок. Непогано було б випивати склянку води з чайною ложкою соди принаймні три рази на тиждень.

2. Переваги яблучного оцту

яблучний оцет
У цьому випадку яблучний оцет містить кислоту, яка є корисною для нирок. На перший погляд, це може здатися суперечливим, тому що ми намагаємося не піднімати рівень кислотності в крові, але яблучний оцет здатний сприяти хорошому травленню і допомагає детоксикації нирок.

Випийте склянку води зі столовою ложкою яблучного оцту після основної їжі. Чому б не спробувати?

3. Найкращі натуральні трави для нирок

чай з кульбаби
Фітотерапія є ідеальним способом, щоб очистити нирки, фільтруючи кровообіг, зменшуючи запалення і запобігаючи утворенню каменів у нирках. Отже, які рослини і трави найкраще використовувати, щоб приготувати хороший післяобідній чай? Ось їх перелік:

 • Базилік є чудовим методом лікування, адже він допомагає уникнути дошкульних каменів у нирках. Ви можете зробити чай, використовуючи 5 листів базиліка і столову ложку меду.
 • Кульбаба: це одна з найкращих трав для травлення, печінки і нирок. Вона ідеально підходить для режиму детоксикації. Просто приготуйте чай, використовуючи дві чайні ложки висушених квітів, і варіть їх протягом 15 хвилин. Рекомендуємо пити цей чай один раз на день.
 • Імбир: якщо ви вже захоплюєтеся імбиром, про вам пощастило. Його вважають одним з найкращих природних коренів для лікування таких проблем, як запалення, біль, інфекції… І він також виводить токсини з нирок, очищає та зміцнює печінку.

4. Найкращі фрукти і соки

гранатовий сік

 • Кавун: це лікувальний фрукт і природний засіб для нирок. Чому? Тому що він містить багато води і, перш за все, тому що він допомагає очистити тканини організму і кров. Пам’ятайте, що завжди споживати його свіжим.
 • Гранатовий сік: завдяки своїм властивостям цей в’яжучий кислий сік є важливим компонентом здорової дієти, яким не слід нехтувати.

5. Столова ложка оливкової олії з лимоном вранці

оливкова олія з лимоном
Як ви знаєте, оливкова олія багата олеїновою кислотою, що має протизапальні властивості, які допомагають піклуватися про ваш організм. Вона також сповнена мононенасичених жирів, які добре впливають на нирки.

Просто змішайте вранці столову ложку оливкової олії з кількома краплями лимонного соку, і цей засіб допоможе запобігти утворенню каменів у нирках. А також допоможе вивести токсини з нирок. Чому б не спробувати вже зараз?



 • Zhang, J. L., Rusinek, H., Chandarana, H., & Lee, V. S. (2013). Functional MRI of the kidneys. Journal of Magnetic Resonance Imaging. https://doi.org/10.1002/jmri.23717
 • Ekberg, O., & Nylander, G. (2019). Anatomy and physiology. In Medical Radiology. https://doi.org/10.1007/174_2017_58
 • U.S. Department of Health and Human Services. (2009). The Kidneys and How They Work. National Institutes of Health. https://doi.org/10.1017/CBO9781107415324.004
 • Siddiqui WA, Shahzad M, Shabbir A, Ahmad A. Evaluation of anti-urolithiatic and diuretic activities of watermelon (Citrullus lanatus) using in vivo and in vitro experiments. Biomed Pharmacother. 2018 Jan;97:1212-1221. doi: 10.1016/j.biopha.2017.10.162. Epub 2017 Nov 12. PMID: 29145146.
 • Di Iorio, B. R., Bellasi, A., Raphael, K. L., Santoro, D., Aucella, F., Garofano, L., Ceccarelli, M., Di Lullo, L., Capolongo, G., Di Iorio, M., Guastaferro, P., Capasso, G., & UBI Study Group (2019). Treatment of metabolic acidosis with sodium bicarbonate delays progression of chronic kidney disease: the UBI Study. Journal of nephrology32(6), 989–1001. https://doi.org/10.1007/s40620-019-00656-5
 • National Kidney Foundation. 10 Signs You May Have Kidney Disease. Recuperado el 3 de mayo de 2021. https://www.kidney.org/news/ekidney/august14/10_Signs_You_May_Have_Kidney_Disease

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.