5 простих вправ, щоб забезпечити тонус ніг

Мати красиві ноги - мрія чи не кожної жінки. Це важливо не лише для зовнішності, але й також для впевненості в собі та здоров'я. Читайте нашу статтю, щоб дізнатися про вправи на тонус ніг.
5 простих вправ, щоб забезпечити тонус ніг

Останнє оновлення: 25 грудня, 2018

На цій сторінці ми розглянемо 5 найкращих вправ, які допоможуть вам забезпечити тонус ніг, зміцнити м’язи й, крім того, покращити поставу.

Щоб зробити м’язи  рельєфнішими, потрібно використовувати один дуже простий рецепт. Почніть наполегливо тренуватися та підберіть вправи, спрямовані на цю ділянку тіла. Уже зовсім незабаром ви помітите, що ноги виглядають міцнішими та підтягнутішими. Крім того, ви зможете довше ходити без відчуття втоми чи дискомфорту.

Далі ми розповімо вам, чому важливо зробити вправи на тонус ніг частиною свого плану тренувань і як це зробити.

як покращити тонус ніг

Як тонізувати ноги

Перш ніж починати тренування для формування м’язів ніг, ви маєте чітко усвідомлювати, що для цього знадобиться. Ноги мають ставати рельєфнішими за рахунок м’язів, а не жиру.

Щоб досягти помітних результатів, вам доведеться дотримуватися дисципліни, а також їсти більше продуктів із високим вмістом білка. Це надзвичайно важливо під час регулярних тренувань. Потрібно бути послідовними та працювати над своєю витривалістю в плані фізичних навантажень.

Вправи, які покращать тонус ніг

1. Присідання зі штангою

Присідання зі штангою надзвичайно важливі для покращення стану м’язів. Вони ідеально підходять, якщо ви хочете швидко наростити м’язи та силу. Під час виконання цієї вправи працюють квадрицепси, сідниці, чотириглаві м’язи, привідні м’язи, литки та спина.

Радимо поступово збільшувати вагу у міру того, як ви прогресуватимете. Річ у тім, що різке збільшення навантаження, може призвести до травм спини та суглобів. Саме тому варто бути обачними та розумно оцінювати свої фізичні можливості.

Для максимальних результатів важливо навчитися виконувати вправу правильно:

 • розставте ноги на ширину плечей;
 • напружте м’язи живота;
 • зігніть коліна, щоб опустити штангу, трохи відхилившись назад;
 • старайтеся не згинати спину.

Читайте також: Чотири корисні напої, які варто пити після тренування

тренування на тонус ніг

2.  Їзда на велосипеді

як поліпшити тонус ніг

Професійна їзда на велосипеді – це один із найскладніших видів спорту у світі. Уже з першого погляду можна побачити, що велосипедисти мають дуже сильні та виразні м’язи. Саме тому у цьому переліку – велоспорт. Це чудовий варіант, щоб тонізувати та зміцнити ноги.

Крім того, під час їзди активізується не лише нижня частина тіла.  Також зміцнюється поперекова область, грудні м’язи та плечі. Крім того, велосипед допомагає запобігти пошкодженням кісток та артриту, покращує кровообіг, знижує рівень холестерину та зміцнює серце.

3. Стрибки з підняттям рук

кращий тонус ніг

Ще одна опція, яка має безліч варіацій, – стрибки з підняттям рук. Щоб виконувати цю вправу, потрібно стрибати на місці, зводячи та розводячи ноги, і паралельно плескати в руки над головою. Це дуже просто.

Цю вправу можна зробити ефективнішою за допомогою гантелей. Коли відчуєте, що готові перейти на складніший рівень, просто візьміть в руки щось важке. Це допоможе зробити м’язи міцнішими та збільшить витривалість.

4. Відривання п’яток (вправа на литки)

вправи на тонус ніг

Якщо ви мрієте про виразні литки, спробуйте цю вправу:

 • візьміть гантелі з відповідною вагою;
 • поставте ноги на ширину плечей;
 • підніміть п’яти та затримайтеся в такому положенні на 25 секунд.

Зробіть 4 підходи по 10 повторів, а потім візьміть трохи важчі гантелі. Незначні больові відчуття в литках означають, що ви все робите правильно.

5. Випади

Це обов’язкова вправа для тих, хто хоче зміцнити стегна та тонізувати ноги. Випади надзвичайно популярні, адже вони не потребують багато місця, обладнання, чи серйозної фізичної підготовки.

Хоча на перший погляд ця вправа здається досить простою, насправді це не так. Під час випадів людина витрачає дуже багато енергії, а при неправильному виконанні вони навіть можуть призвести до травм суглобів.

Випади одночасно активізують кілька груп м’язів. Тим не менш, важливо виконувати різноманітні вправи, щоб залучати всі частини тіла й отримати максимальний результат.

як мати кращий тонус ніг

Кілька порад, які варто запам’ятати

 • Насамперед не забувайте завжди розігрівати м’язи перед тренуванням. Розминка має тривати щонайменше 10 хвилин. Завдяки цьому вправи будуть ефективнішими, і ви значно знизите ризик травмування.
 • Щоб м’язи збільшуватися та мали привабливу форму, варто розтягуватися до та після тренування.
 • Завжди збільшуйте інтенсивність поступово. Не потрібно намагатися стрибнути вище голови або виснажувати себе. Підходьте до тренувань із розумом і дбайте про своє здоров’я.
 • Щоб б ви не робили, робіть це добре. Не поспішайте та не намагайтеся одразу досягти результату. Завжди радьтеся з тренером у залі, якщо у вас виникли запитання, і будьте послідовними.

Сподіваємося, ці вправи на тонус ніг допоможуть вам досягти бажаного результату та стати сильнішими. Наберіться терпіння та починайте працювати над своїм тілом вже зараз.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.