5 причин, чому нещасливі пари продовжують жити разом

Погодьтеся, нещасливі пари дуже часто продовжують жити разом, навіть усвідомлюючи той факт, що їхні стосунки важко назвати здоровими. А чи хотіли б ви дізнатися, чому такі пари продовжують жити під одним дахом? Тоді неодмінно прочитайте цю статтю!
5 причин, чому нещасливі пари продовжують жити разом

Останнє оновлення: 26 травня, 2019

Вірте чи ні, але по всьому світу є величезна кількість нещасливих пар. Основний парадокс  у тому, що зазвичай нещасливі пари радять своїм друзям розлучитися з партнерами, якщо у них такі самі проблеми у стосунках. При цьому вони самі продовжують бути нещасними у своїх стосунках.

На жаль, майже кожен із нас має у своєму оточенні подібну пару. Зізнайтеся, а вам також завжди було цікаво, чому такі нещасливі пари продовжують жити разом попри безкінечні сварки та неповагу одне до одного?

Нещасливі пари: за якими ознаками можна їх розпізнати?

1. Сварки перетворюються на основу їхнього спілкування

Трапляються такі випадки, коли кожне ваше слово, жест або вчинок неодмінно призводять до сильних сварок та конфліктів. Буває так, що партнер навіть розпочинає розмову винятково для того, щоб розпочати сварку або звинуватити вас у своїх власних помилках. Насправді така поведінка є безглуздою витратою енергії як для самої пари, так і для решти оточення, яке не може зрозуміти, чому нещасливі пари продовжують жити разом.

З таким партнером дуже непросто вести здоровий діалог, адже він завжди буде фокусуватися на ваших недоліках, помилках та поганих рисах характеру. Зверніть увагу, що для таких людей немає жодного значення, сваряться вони на публіці чи у приватному середовищі, вони однаково продовжують спілкуватися з другою половиною подібним чином.

2. Через подружню зраду та брехню їхні стосунки зіпсувалися

Це може видатися неймовірним на перший погляд, проте у більшості випадків як мінімум один з партнерів живе за цілою стіною брехні. У сучасному світі зрада стала настільки поширеним явищем, що чимало пар продовжують жити разом, навіть знаючи про невірність одного з партнерів.

Коли йдеться про нещасливі пари, здається, що повазі та довіри немає місця в їхніх стосунках. Вірте чи ні, але у такій ситуації один або навіть обидва партнери цілком усвідомлюють наявність проблеми, проте погоджуються переживати всі труднощі наодинці з собою.

нещасливі пари, які живуть разом: причини

На жаль, нещасливі пари дуже часто не мають спільних планів на майбутнє або не можуть досягнути поставлених перед собою цілей. У такому випадку мінімум один із партнерів обурюється, і це незадоволення та заздрість призводять до нових проблем у стосунках.

Ви можете втратити цікавість до досягнень свого партнера через те, що він/вона йдуть власною дорогою, дотримуючись тільки своїх намічених планів та попри бажання своєї другої половинки.

Мабуть, кожен із нас знає як мінімум одну нещасливу пару, яка досі живе разом, проте сьогодні ми спробуємо зрозуміти, чому саме так відбувається.

Дуже часто по-справжньому нещасливі пари продовжують жити під одним дахом, і на це є свої певні причини.

1. Вказівки родичів або нетямуща наречена

Багато батьків виховують своїх дітей так, що одружуватися чи виходити заміж потрібно один раз і на все життя. Вони переконують доньок або синів, що необхідно терпіти всі сімейні негаразди для того, щоб не заплямувати репутацію родини розлученням. Погодьтеся, вам також неодноразово розповідали, що якщо ви вирішили бути разом, змінювати наміри не можна.

Попри те, що на перший погляд така поведінка може здатися дивакуватою, чимало нещасливих пар продовжують жити разом через страх засмутити своїх родичів.

Тим часом є нещасливі пари, які не наважуються розірвати стосунки тільки через те, що свого часу дуже важко боролися за їхню побудову та збереження. Вони чудово усвідомлюють, що їхні батьки мали рацію, коли стверджували, що вони помилилися при виборі другої половинки. Утім, для цих людей гордість та схвалення з боку близьких мають значно більшу вагу, ніж власне щастя.

2. Страх залишитися наодинці

Самотність – це той привид, який лякає дуже велику кількість людей. Вірте чи ні, але чимало пар обирають нудне та нещасне життя тільки через страх стати самотньою людиною.

Через невпевненість у собі та страх залишитися наодинці, такі люди просто не наважуються озирнутися довкола та поглянути, що попереду на них може чекати справжнє щастя. На жаль, такі люди навіть забороняють собі думати про існування інші гідних партнерів. Насправді десь у світі неодмінно є та людина, з якою вам вдасться побудувати міцні та щасливі стосунки попри всі труднощі.

нещасливі пари бояться стати самотніми

3. Дітям потрібна повноцінна сім’я, байдуже чи вона є щасливою

Однією з найпоширеніших помилок, яких припускається велика кількість нещасливих пар, є рішення залишатися разом тільки через наявність спільних дітей. Вони справді вважають, що у батьків, котрі мешкають під одним дахом, діти неодмінно за умовчанням є щасливими. Саме тому вони беруть на себе таким чином відповідальність за формування повноцінної родини.

Насправді подібні думки та поведінка є кардинально неправильними. Діти можуть бути щасливими тільки у тому випадку, якщо щасливими є їхні батьки. Якщо дитина буде рости у ворожо налаштованому середовищі, переповненому сварками та непорозумінням, її дитинство стане просто нестерпним.

4. Час, інвестований у розвиток стосунків, має високу ціну

Деякі люди свято переконані, що той час та фінанси, які вони інвестували у розвиток та підтримання стосунків, виправдовують бажання залишатися разом навіть якщо ви більше не відчуваєте любові до свого партнера.

Ці люди вірять, що якщо вони доклали стільки зусиль для підтримки стосунків, буде просто несправедливо їх розривати. Вони погоджуються мешкати під одним дахом навіть попри той факт, що їхнє спільне життя з партнером є неймовірно нудним та нестерпним.

До того ж людям дуже часто гірко думати, яку велику частину свого життя вони витратили на ці стосунки, і саме тому вони не наважуються розійтися з другою половиною. На жаль, такі люди готові продовжувати жити далі з людиною, яку більше не люблять. У них не вистачає мотивації та бажання змінити життя на краще.

5. Емоційна або фінансова залежність все вирішують

Трапляються такі токсичні стосунки, коли люди надто сильно залежать від партнера у фінансовому або емоційному плані. Вірте чи ні, але вони навіть не допускають ідеї розлучення зі своєю другою половиною. Попри усвідомлення свого нещасливого стану у подібних стосунках, ці люди вважають, що просто не переживуть розриву.

Для прикладу, якщо на початку спільного життя пара домовилась, що один з них працюватиме, тоді як інший виконуватиме домашні справи та не матиме власних коштів, таким людям буде дуже важко розірвати стосунки.

Людина, яка багато років займалась виключно доглядом за оселею, буде боятися розпочати новий стиль життя, повернутися на роботу та розпочати пошуки своєї ніші у суспільстві. Саме тому навіть думка про розставання з партнером є для таких людей нестерпною та неприйнятною.

Корисні рекомендації

Нещасливі пари можуть багато років жити під одним дахом з різних причин, які залишаються незрозумілими для інших людей з їхнього оточення. Трапляються випадки, коли спільні друзі пари намагаються дати їм пораду та допомогти вирішити їхні родинні негаразди.

Утім, правда полягає в тому, що тільки сама пара може докласти необхідних зусиль для того, щоб або покращити свої стосунки, або наважитися на розрив стосунків.

Деяким людям потрібна професійна психологічна допомога для того, щоб відшукати відповіді на питання, котрі їх турбують, та прийняти остаточне рішення щодо відносин з партнером. На жаль, дуже часто можна зустріти людей, які нічого не роблять для покращення життя. Натомість вони просто пасивно сподіваються на світле та щасливе майбутнє.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.